fiat doblo max 1,6 fren ve balata yardım

bahattin

Azimli Üye
Doblo
Adı
bahattin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
merhaba arkadaşlar , Fiat doblo 1,6 2018 model aracım var 95,000 km fren disklini ve balataları değiştirdim , mga fren disk ve balata koydum , ürünler 1000 km sonra yamuldu ısındığı zaman , tekrar parçacıya gittim tekrar diskleri garantiden değiştirdiler , aynı marka taktılar mga marka disk , onlarda aynı sıkıntıyı verdi ısındığında çarpılıyor , soğuduğunda düzeliyor , bu sefer başka marka taktık garantiden bunlarda magneti marelli onlarda aynı sıkıntı verdi ,

bu süreçte farklı marka kullana ve buna benzer bir sıkıntı yaşamayan varmı içimizde ,?

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
merhaba arkadaşlar , Fiat doblo 1,6 2018 model aracım var 95,000 km fren disklini ve balataları değiştirdim , mga fren disk ve balata koydum , ürünler 1000 km sonra yamuldu ısındığı zaman , tekrar parçacıya gittim tekrar diskleri garantiden değiştirdiler , aynı marka taktılar mga marka disk , onlarda aynı sıkıntıyı verdi ısındığında çarpılıyor , soğuduğunda düzeliyor , bu sefer başka marka taktık garantiden bunlarda magneti marelli onlarda aynı sıkıntı verdi ,

bu süreçte farklı marka kullana ve buna benzer bir sıkıntı yaşamayan varmı içimizde ,?
Üstadım ilk önce şunu söylemek istiyorum kullandığımız araç hangi yol şartlarında hangi yük ve zaman diliminde kullanılıyorsa fren ve balataları da ona göre seçmek lazım gelir.benim tahminim uzun süre ve yükle devamlı olarak yol yapılan sık sık dur kalk yapılan veya ısısal farklılıklara devamlı maruz kalan kullanımlar için tavsiyem disk Otto zimmerman. Eğer bu şartlardan daha hafif bir durum söz konusuysa Bosch marka disk işinizi görür.kullandiginiz markada kaliteli ancak dediğim gibi şartlar bu durumu değiştiriyor..fren için ise TRW marka Bosch marka balata kullanılabilir.tabi oda kullanım şartları gözetilerek.kolay gelsin Allah işini rast getirsin..

bahattin

Azimli Üye
Doblo
Adı
bahattin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
öncelik İstanbul içi kullanıyorum ger gün 100km yapıyorum pek yük taşımıyorum , sizler ne kullanıyorsunuz , çarpılan disk tornalama düzeliyorum ? ön kötü tekrar orjinal disk dönücüm , orjinal disk 80,000 km gibi kullandım 2 sefer balata değiştirdim ama böyle çarpılma hissetmedim , Yan sanayi fren dikleri cidden çok kötü çıktı , benim kullandıklarım,

bosch marka nasıl ? kullanan var mı gurupta veya farklı tercümesi olan

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
öncelik İstanbul içi kullanıyorum ger gün 100km yapıyorum pek yük taşımıyorum , sizler ne kullanıyorsunuz , çarpılan disk tornalama düzeliyorum ? ön kötü tekrar orjinal disk dönücüm , orjinal disk 80,000 km gibi kullandım 2 sefer balata değiştirdim ama böyle çarpılma hissetmedim , Yan sanayi fren dikleri cidden çok kötü çıktı , benim kullandıklarım,

bosch marka nasıl ? kullanan var mı gurupta veya farklı tercümesi olan
Ben Bosch kullanıyorum.yeterli geliyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
ferodo disk ve balata taktım şimdilik 60 bin yaptılar diskte fazla aşınma yok balata yarı olmadı fazla fren kullnmam rampada motor freniyle inerim frene yüklenmem.2019 senesi ocağında disk ve balatalar 350tl taktırmıştım.Disklar genelde aşırı ısındıklarında su vurduğunuzda çarpılma yaşanır özellikle sıcak havalarda frenlerde ısınma varsa su vurduğunuzda bu durum olur iyi markada da olabilir soğumasını beklemeli ama normal şartlarda fazla ısınmamasına rağmen bu durum oluyorsa demek ki fren konusunda sizin dediğiniz markadan uzak durmak gerek tecrübeleri paylaşmak bundan dolayı güzel oluyor.Bosch kullanmadım ama elektronik konusunda kendini ispatlamış bir marka her konuda iyi diye bir durum yok ama diskin çelik alaşımı Mga dan iyi olacağı aşikar burada diskin aşınma direncide önemli çarpılmayabilir ama aşınabilir bir disk aşındığında balataya zarar veriyor hatta kopartıyor başıma geldi ondan biliyorum %70 oranında olan balatamı mahvetti değişirkern usta bir dahaki değişimde diskleride değiş demişti ama balatanın ömrü dayanmadı disk perçinden balatayı kopardı demir demire sürtüyordu benim arabanın orjinal disklerini 176 binde değiştim.Orjinali lancia ve opar üretiyor

Son düzenleme:

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
www.eparca.com sponsorumuzla görüş en iyi markayı tedarik eder

ibrahimöztürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halil İbrahim Öztürk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Devlet Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Kalipere giren soket ne işe yarıyor bilen var mı acaba

Dosyalar

• IMG_20210427_143339.jpg
    IMG_20210427_143339.jpg
    1,4 MB · Okunma: 8

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

bahattin

Azimli Üye
Doblo
Adı
bahattin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
ferodo disk ve balata taktım şimdilik 60 bin yaptılar diskte fazla aşınma yok balata yarı olmadı fazla fren kullnmam rampada motor freniyle inerim frene yüklenmem.2019 senesi ocağında disk ve balatalar 350tl taktırmıştım.Disklar genelde aşırı ısındıklarında su vurduğunuzda çarpılma yaşanır özellikle sıcak havalarda frenlerde ısınma varsa su vurduğunuzda bu durum olur iyi markada da olabilir soğumasını beklemeli ama normal şartlarda fazla ısınmamasına rağmen bu durum oluyorsa demek ki fren konusunda sizin dediğiniz markadan uzak durmak gerek tecrübeleri paylaşmak bundan dolayı güzel oluyor.Bosch kullanmadım ama elektronik konusunda kendini ispatlamış bir marka her konuda iyi diye bir durum yok ama diskin çelik alaşımı Mga dan iyi olacağı aşikar burada diskin aşınma direncide önemli çarpılmayabilir ama aşınabilir bir disk aşındığında balataya zarar veriyor hatta kopartıyor başıma geldi ondan biliyorum %70 oranında olan balatamı mahvetti değişirkern usta bir dahaki değişimde diskleride değiş demişti ama balatanın ömrü dayanmadı disk perçinden balatayı kopardı demir demire sürtüyordu benim arabanın orjinal disklerini 176 binde değiştim.Orjinali lancia ve opar üretiyor
Teşekkürler deneyim bilgileriniz paylaştığınız için ,

Bahsettiğim fren markaların MGA ve Magneti Marelli bu markalarda açınma olmamasına rağmen biraz ısıya maruz kaldıklarında sık sık fren kullandığınızda kesinlikle çarpılıyor soğudu zaman düzeliyor , kesinlikle üretim esnasında bir şekleri yapmıyorlar ucuza kaçıyorlar bence malzeme il döküm halinde çıktıktan sonra ekstra Gerilim gideme yapmıyorlar bu ekstran bir maliyet , bence frenler sıcaktı sonradan su deydi ve çarpıldı ,bu nu satan yedek parçacılar demesi sorumluluk almıyorlar orjinal fren diskleri neden acam böyle olmuyor , 80,000 km kulandım hiç böyle sıkıntı yaşamadım .

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Ben balataları feredo marka ile değiştirdim şuana kadar sorun çıkarmadılar. Asıl kalitesi yazın belli olur gerçi. Kendi balataları fişliydi bende tekrar yine fişli balata aldım.

.3A797546-48F0-4F55-9B33-DB2F2FE906A1.jpeg AF9CFAF4-DD0F-46DE-AED5-E74AB1271347.jpeg