Yardım Fiat doblo d2 yakıt filtresi sensor arizasi

Hakan1999

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hakan Doğan
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Doblo d2 aracim kontağı ilk actigimda test ediliyor dedikten sonra yakit filtresi sensor arizasi diyo kontagi kapattip actigimda bu arızayı vermiyo
Yakit filtresi sensoru bozuk olsa arizayi surekli mi verir yoksa benim suan yasamakta oldugum durum gibi mi olur
Tskrler

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bakım ne zaman yaptırdınız? Mazot filtresi kirlenmiş olabilir.Aldiginiz yakıtta su oranı yüksekse filtre kabındaki hazne dolar bu uyarıyı verir sensör burada zaten ,sensör arızalı olsa devamlı da verir ara ara da verebilir

Hakan1999

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hakan Doğan
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Bakimi yeni yaptirdim

Hakan1999

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hakan Doğan
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Bakım ne zaman yaptırdınız? Mazot filtresi kirlenmiş olabilir.Aldiginiz yakıtta su oranı yüksekse filtre kabındaki hazne dolar bu uyarıyı verir sensör burada zaten ,sensör arızalı olsa devamlı da verir ara ara da verebilir
Bakimi yeni yaptirdim
Bu sorundan sonra bide bu sekilde ariza basima geldi arabayi calistiriyorum 3 4 sn calısiyo stop ediyo tekrar marsa basiyorum 3 4 sn sonra tekrar stop ediyo 3. Kez marsa basiyorum bu sefer calisiyo stop etme falan olmuyo yolda giderken falan sıkıntı yok

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yakıtta sorun olabilir bu sensörü hata verdiriyor olabilir araç nazlı çalışır stopta ettirir.Nereden yakıt kullanıyorsunuz?Yakıtı bilinen farklı bir istasyondan alıp deneyin.Filtreler orijinal mi (mazot) bazı yan sanayi filtreler sıkıntı oluşturabilir

Hakan1999

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hakan Doğan
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Yakiti total den alıyorum

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yakıt filtresinden olabilir yakıtı azalttiktan sonra farklı bilindik yerden kullanın.Bakimdan sonra olduysa yan sanayi filtre kullanılmış olabilir.Hava filtre kabini soktuyse akış metreyi doğru takmamis olabilir anlamıyorsunuz bir gösterin.