fiat doblo 55176168 oem nolu jant orjinal takmama rağmen arka amortisör plastiğinde çok az bir mesafe kalması

Onur5344

Yeni Üye
Doblo
Adı
onur
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Acil çağrı merkezi 112 Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Sİyah füme
merhaba arkadaşlar yeni jant taktım arabaya doblo d2 kasa uyan orjinal jantı taktım fakat sağ teker amortisör ve lastik arasında elim rahatlıkla girerken sol arka lastik ve amortisör arasına parmağım girmiyor ve virajlarda lastik amortisör plastiğine sürtüyor. Eski jantlarda bu sorun olduğundan değiştirdim fakat bunun jantın ofsetinden kaynaklanmadığını düşünüyorum çünkü lastik amortisör mesafeleri aynı değil bunu nereye baktırabilirim birde arka makas küpeleri veya diğer ismiyle tf makas yay sportunun karşılıklarına baktığımda birinin mesafesi açık birininki kapalı bunu kime baktırtabilirim makasçılara baktırdığımda o okadar farketmez ondan değildir vs vs şeyler söylüyorlar servise götürsem masrafı can yakarmı tavsiyeniz nedir ?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Alt takımları gözden geçirmeniz lazım araç başından beri sizde değilse bir kaza sonucunda dingil açısı şaşmış olabilir şaside anormallik olabilir bir kaldırıma arka lastiği vurmuş yada yandan darbe yemişte olabilir farazi konuşuyorum durumu bilmediğim için bunun öncesinde olduğunu da söylüyorsunuz makas bağlantıları,şasi ev amortisör durumları gözden geçirilmeli altına bir bakın anormallik varsa göze çarpar aynı jantsa bu olmaması gerekir.

Onur5344

Yeni Üye
Doblo
Adı
onur
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Acil çağrı merkezi 112 Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Sİyah füme
aracı aldığımda full orjinal diye aldım ama baktırdığımdada kaza belirtisi yok şasede felan hiçbir problem yok ama tabi Dediğiniz şeyler olağan servise götürüp baktıracağım onlar ne diyecek bakalım :(

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Alt takımları gözden geçirmeniz lazım araç başından beri sizde değilse bir kaza sonucunda dingil açısı şaşmış olabilir şaside anormallik olabilir bir kaldırıma arka lastiği vurmuş yada yandan darbe yemişte olabilir farazi konuşuyorum durumu bilmediğim için bunun öncesinde olduğunu da söylüyorsunuz makas bağlantıları,şasi ev amortisör durumları gözden geçirilmeli altına bir bakın anormallik varsa göze çarpar aynı jantsa bu olmaması gerekir.
+1

S.R.YILDIRIM

Aktif Üye
Doblo
Adı
Sezai Rahmi YILDIRIM
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli Teknik Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz - Hususi Ruhsatlı
aracı aldığımda full orjinal diye aldım ama baktırdığımdada kaza belirtisi yok şasede felan hiçbir problem yok ama tabi Dediğiniz şeyler olağan servise götürüp baktıracağım onlar ne diyecek bakalım :(
Sonuç ne oldu acaba?