Yardım Fiat doblo 3 2014 model yağ basıncı düşük

Lazkopy

Azimli Üye
Doblo
Tepki
8
Adı
Gökhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Öncelikle herkeze selamlar sabahları aracı ilk çalıstırdığımda ekranda yağ basıncı düşük motoru kapatın yazıyor ve kayboluyor bunu sadece sabahları yapıyor gun içersinde çalıstırdığımda yapmıyor bilgisi olan varmı neyden olabilir

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Tepki
906
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Öncelikle herkeze selamlar sabahları aracı ilk çalıstırdığımda ekranda yağ basıncı düşük motoru kapatın yazıyor ve kayboluyor bunu sadece sabahları yapıyor gun içersinde çalıstırdığımda yapmıyor bilgisi olan varmı neyden olabilir
Yağ filtresi yan sanayi olabilir ve motor yağı akışkanlığını kaybetmiş olabilir belkide iyi yağ değildir.

Lazkopy

Azimli Üye
Doblo
Tepki
8
Adı
Gökhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Senin dediğin gibi dediler yağı castrol ve orjinal filtre taktırdım ama sorun gene aynı o yuzden sizlerede sorayım dedim basına gelen varmı

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Tepki
906
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Senin dediğin gibi dediler yağı castrol ve orjinal filtre taktırdım ama sorun gene aynı o yuzden sizlerede sorayım dedim basına gelen varmı
Ben ilk aldığım sene 5 bin kmye geldiğinde yapıyordu bunu soğuk çalıştırmada yağ basıncı düşük çıkıyordu ısındıktan sonra kesiyordu. İlk yağını değiştikten sonra kesti.

O gün bugündür motul yağ, bosch yağ filtresi kullanıyorum bir daha yapmadı böyle.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sorun edecek bir durum değil bakımı yeni yaptığınızda iyi malzeme kullansanızda zamanla yine olur yanıp uyarı verip sönmesi sıkıntı değil devamlı surette yanmasın veya çok uzun süreli bende bakımı yapalı 6 bin km oldu motor soğukken çalıştırdığımda yapıyor daha yok.Daha önce bu sorunu yaşamadıysan havalar ciddi soğudu yağ donduğu için filtreden hemen geçmeyebiliyor sensör basınç hatası verir burada hemen herkes bu sorunu yaşadı yaşıyor.