Fiat doblo 1.4 3500 deviri gecmiyor motor ariza lambasi yaniyor

Karaoglandeniz02

Yeni Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.4
Arkadaşlar merhabalar.aracim fiat doblo 1.4 lpgli benzinli 2006 model araç hem benzinde hem lpg de 3500 deviri geçmiyor motor ariza lambasi yaniyor bazen kendiliğinden sönüyor araç hiç cekmiyor mesela bugunde rolantide 4500 deviri gecmedi normalde rolantide 7000 devire kadar geliyodu motor sağır gibi daha önce bilgisayara bağladılar oksijen sensörü dediler 2 sinde degistik orjinali ile araç yine aynı yola gitmiyor ekzozundada gaza yuklenince çiğ yakıt kokusu var arkadaşlar 4 bin lira harcadik yine bulamadilar allah için bilen duyan başına gelen varsa bize bir çozum yolu desin herkese teşekkürler

Yavuz akar

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yavuz akar
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.4
Araç Yılı
2007
Arkadaşlar merhabalar.aracim fiat doblo 1.4 lpgli benzinli 2006 model araç hem benzinde hem lpg de 3500 deviri geçmiyor motor ariza lambasi yaniyor bazen kendiliğinden sönüyor araç hiç cekmiyor mesela bugunde rolantide 4500 deviri gecmedi normalde rolantide 7000 devire kadar geliyodu motor sağır gibi daha önce bilgisayara bağladılar oksijen sensörü dediler 2 sinde degistik orjinali ile araç yine aynı yola gitmiyor ekzozundada gaza yuklenince çiğ yakıt kokusu var arkadaşlar 4 bin lira harcadik yine bulamadilar allah için bilen duyan başına gelen varsa bize bir çozum yolu desin herkese teşekkürler
geçmiş olsun grank sensoru kablolarını kontrol ettir iyi bir elektrikciye benimde basıma geldi grank sensör kablosu soketi degisti düzeldi bende 2000 tl uzeri para harcadim soketten cıktı 100 tl verdim duzeldi

Karaoglandeniz02

Yeni Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.4
Eyvallah sagolasin abi bide ona baktiralim
geçmiş olsun grank sensoru kablolarını kontrol ettir iyi bir elektrikciye benimde basıma geldi grank sensör kablosu soketi degisti düzeldi bende 2000 tl uzeri para harcadim soketten cıktı 100 tl verdim duzeldi
Eyvallah usta bide ona baktiralım

Karaoglandeniz02

Yeni Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.4
Arkadaslar krank sensörü değil diyolar yağ basınç sensörü veya map sensörü olabilirmi ???

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Maf sensörü olabilir, yağ basıncı olacağını sanmıyorum.

Karaoglandeniz02

Yeni Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.4
Maf sensörü olabilir, yağ basıncı olacağını sanmıyorum.
Eyvallah usta ama maf sensoru ariza belirtileri yok aracda calınması çok rahat dünden benide bu sefer motor ariza lambasi söndü Genel ariza lambasi yaniyor şimdide

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Eyvallah usta ama maf sensoru ariza belirtileri yok aracda calınması çok rahat dünden benide bu sefer motor ariza lambasi söndü Genel ariza lambasi yaniyor şimdide
İlk çalışmasıyla alakalı olmayabiliyor, sensörde arıza olursa belli devirden sonra yine gaz kesme ve sağırlık yapabiliyor. Maf değilse sen yine bi ustaya göster dobloda başıma gelmedi ama başka araçta maftan dolayı 2500-3000 devir üstüne çıkmıyordu gaz yemiyordu.

Karaoglandeniz02

Yeni Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.4
Usta senide rahatsız ediyorum Kusura bakma ama kafama takilan motor ariza lambasi söndü kendiliğinden şimdide sarı renkte genel ariza lambasi yaniyor bu neden oldu acaba???

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Usta senide rahatsız ediyorum Kusura bakma ama kafama takilan motor ariza lambasi söndü kendiliğinden şimdide sarı renkte genel ariza lambasi yaniyor bu neden oldu acaba???
Bir ustaya göstermende fayda var, sensörlerden falan oluyor genelde ama büyük bir sorun çıkmasın kontrol etsinler yinede derim.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Merhaba,debimetre sağlamsa,egr, boğaz kelebeği,ve emme manlifold u temizletin .sorununuz düzelir kanisindayim.benimde görmediğim USTA kalmadi sonunda hava akış metreyi değiştirdim düzelmedi,akabinde ben ustaya dedim şunları temizle diye ve araç şuan iyi ama benimde bu işlemlerden SONRA yağ yakmaya başladı . malum biraz yakiyor ama arttı . USTA motor toparlaniyor bir süre sonra düzelir dedi ama bakalim . Bu arada manlifold cok tikaliysa değiştirin ben degistirdim.ayrica katalizör de aklinizda bulunsun düzelmezse son olarak onuda temizletin .neticeyi bildirirseniz memnun olurum geçmiş olsun.

Karaoglandeniz02

Yeni Üye
Doblo
Adı
Deniz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.4
Usta yağ basınç sensörü orjinali ile degistırdik genel ariza lambasi söndü tura ciktim arac canavar gibi oldu 2 km gittikten sonra birden yine motor ariza lambasi yandi arac devir dusurdu cekmemeye basladibirde şimdi motor yağ basıncı düşuk diyor yağ lambasi ni yakiyor hemen stop ettim tüm bu arızalar 3500 deviri geçmemesi ariza lambalarinin yanmasi hepsi yağ pompasi ndan olabilirmi??

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Usta yağ basınç sensörü orjinali ile degistırdik genel ariza lambasi söndü tura ciktim arac canavar gibi oldu 2 km gittikten sonra birden yine motor ariza lambasi yandi arac devir dusurdu cekmemeye basladibirde şimdi motor yağ basıncı düşuk diyor yağ lambasi ni yakiyor hemen stop ettim tüm bu arızalar 3500 deviri geçmemesi ariza lambalarinin yanmasi hepsi yağ pompasi ndan olabilirmi??
Selamlar, 3500 devirden sonra motor arıza ışığı yaktıysa MAP sensörü, emme manifoldu ve gaz kelebeği bunların içi kurum dolmuştur, egr korozyon yapmıştır bunlara baktır istersen.