Doblo Far Temizleme

Dublocuu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Furkan Özcan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhabalar D2 Kasa 2010 doblomun sol farı aşırı şekilde sararmış durumda kendim zımpara ile mi temizleyeyim ( polisaj makinem yok ) yoksa 100-150 ne ise verip garantili muhattap bulabileceğim birisine mi yaptırayım sizin zımpara dışında tavsiyeleriniz var mı ? ( Ağır yağ kir çözücü marka malzemelerden bahsediyorum )

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Polisaj uzun ömürlü olmuyor. Bir kaç ay sonra aynı oluyor. Zımpara sonrası kloroform buharı ile patlattım. Çok güzel oluyor.
İki husus var iyi zımpara yapmak gerekiyor. Kloroform buharı yaparken damlamaması gerekiyor.
Damlayinca yeniden zımpara yapmak gerekiyor. Benimkin de bir kaç damla lekesi kaldı. Ama güzel parlıyor. Çok zaman alıyor.IMG-20200708-WA0021.jpgIMG-20200708-WA0022.jpg

Dublocuu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Furkan Özcan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Beyaz
Polisaj uzun ömürlü olmuyor. Bir kaç ay sonra aynı oluyor. Zımpara sonrası kloroform buharı ile patlattım. Çok güzel oluyor.
İki husus var iyi zımpara yapmak gerekiyor. Kloroform buharı yaparken damlamaması gerekiyor.
Damlayinca yeniden zımpara yapmak gerekiyor. Benimkin de bir kaç damla lekesi kaldı. Ama güzel parlıyor. Çok zaman alıyor.Eki Görüntüle 36890Eki Görüntüle 36891
Çok teşekkürler hocam bugün kloroform ve 800-1200-1500-2000-3000 zımpara alıp deneyeceğim kloroform internetten gelecek sanırım başka nerede bulabileceğimi bulamadım buhar çıkartmak için ne kullandınız acaba elektrikli araç termosu kullananlar falan vardı birde sizden duymak isterim maşallah çok güzel olmuş

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Elektrikli araç termosu kullandım. İçi metal olması gerekiyor.

rustu2000

Aktif Üye
Doblo
Adı
rüştü
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
uzun yıllar gitmesi için vernik vs vs uygulama yaptınızmı. güneş ısınlar içiin uv vs ne gibi işlem yaptınız

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Ver
uzun yıllar gitmesi için vernik vs vs uygulama yaptınızmı. güneş ısınlar içiin uv vs ne gibi işlem yaptınız
Ufak tefek izler kaldığı için birkaç yıl sonra kötü olursa yeniden zımpara yaparım diye vernik işine girmedim. Vernik atmak biraz zor iyi ayarlamak gerekiyor. Eşit atamazsan yada kalın olursa kötü oluyor.

Dublocuu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Furkan Özcan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Beyaz
Ver

Ufak tefek izler kaldığı için birkaç yıl sonra kötü olursa yeniden zımpara yaparım diye vernik işine girmedim. Vernik atmak biraz zor iyi ayarlamak gerekiyor. Eşit atamazsan yada kalın olursa kötü oluyor.
Bilgiler için çok teşekkürler hocam zımparalari kaç numara kullandınız benim aklımda 800-1200-1500-2000-3000 diye yapmak var siz hangi numaraları kullanmıştınız

Dublocuu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Furkan Özcan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Beyaz
Hocam UV için birkaç forumda şeffaf film kullanan veya uv dayanıklı cam filmi kullananları gördüm kimisi de vernik atmış kimisi hiç bişey atmadan direkt 1-2 yıl gitsin sonra bidaha yaparım en kötü 5-6 yıla far değiştiririm demiş bana şeffaf UV film en mantıklı ve akılcı çözüm gibi geldi

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bilgiler için çok teşekkürler hocam zımparalari kaç numara kullandınız benim aklımda 800-1200-1500-2000-3000 diye yapmak var siz hangi numaraları kullanmıştınız
Ben 3000 bulamadım 2000 bin ile sonlandırdım. İlk katı kuru atıp verniği çıkarmak gerekiyor. Vernik çıkmazsa o kısımlar iyi parlamıyor.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Hocam UV için birkaç forumda şeffaf film kullanan veya uv dayanıklı cam filmi kullananları gördüm kimisi de vernik atmış kimisi hiç bişey atmadan direkt 1-2 yıl gitsin sonra bidaha yaparım en kötü 5-6 yıla far değiştiririm demiş bana şeffaf UV film en mantıklı ve akılcı çözüm gibi geldi
Vernik atmak zor. Film olabilir. Farlar büyük ve yatay olduğu için kloform yapmak zor oluyor. Damlama yapınca zımpara ile leke çıkmıyor. Biraz kullanayım sararır ise bı daha yapar film yaparım.

Kloroform yapacaklara bilgi olsun. Farın üzerine bez koyarak yukardan aşağıya doğru yapınız.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
En iyisi sararmayan filmdir. kaliteli olursa iz kalmaz

zekizz36

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zeki çağlayan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Eğer farlarda yıpranma çok fazla ise, zımpara ve kloroform daha iyi olur. Fakat güneşten dolayı sararma varsa, yine 800, 1000, 1500 ve 2000 lik su zımparası ve maguiar's plastX kullanabilirsiniz. Bugün, Linea'nın farlarindaki sadece üst kısmında meydana gelen sararmayı, zımparasız elle sadece plastX kullanarak parlattık. Eğer Polisaj benzeri bir makineyle yapabilseydik o zaman daha iyi sonuç da alabilirdik.

Dublocuu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Furkan Özcan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Beyaz
Eğer farlarda yıpranma çok fazla ise, zımpara ve kloroform daha iyi olur. Fakat güneşten dolayı sararma varsa, yine 800, 1000, 1500 ve 2000 lik su zımparası ve maguiar's plastX kullanabilirsiniz. Bugün, Linea'nın farlarindaki sadece üst kısmında meydana gelen sararmayı, zımparasız elle sadece plastX kullanarak parlattık. Eğer Polisaj benzeri bir makineyle yapabilseydik o zaman daha iyi sonuç da alabilirdik.
Hocam maalesef tam olarak karar veremedim ama sanırım zımpara kloroform ikilisini yapacağım 800-1200-2000-3000 numaraları bulamadım yarın bir daha bakacağım büyük yapı marketlere birde ayrıca sağ far sonradan değişmiş ama üzerine film çekmişler sanırım yapışkan lekeleri kalmış far normalde şeffaf ben 1500 veya 2000 zımpara ve bol su ile yapmayı düşünüyorum sizin tavsiyeniz var mıdır sinyal bölümüne yaptım kloroform dan önceki buğulu ve pürüzsüz halini aldı kloroform yaptığım an açılacak gibi geldi bana

zekizz36

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zeki çağlayan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Hocam maalesef tam olarak karar veremedim ama sanırım zımpara kloroform ikilisini yapacağım 800-1200-2000-3000 numaraları bulamadım yarın bir daha bakacağım büyük yapı marketlere birde ayrıca sağ far sonradan değişmiş ama üzerine film çekmişler sanırım yapışkan lekeleri kalmış far normalde şeffaf ben 1500 veya 2000 zımpara ve bol su ile yapmayı düşünüyorum sizin tavsiyeniz var mıdır sinyal bölümüne yaptım kloroform dan önceki buğulu ve pürüzsüz halini aldı kloroform yaptığım an açılacak gibi geldi bana
Bahsettiğin zımparalar, sanayi de oto boyası satan yerlerde var sadece. Bir de GittiGidiyor ve n11 gibi sitelerde var. 3000 lik zımparaya da gerek yok zaten, diğerleri yetiyor