far dış temizliği

ayintap

Aktif Üye
kullanılan malzemeler 800,1200,2000 ve 3000 lik zımpara ve plastx plastik cila

far'ın kötü görünümlü yüzeyini 800,1200,2000 ve 3000 lik zımparalarla sırasıyla bol su ile tek yöne doğru zımparalıyoruz farın yüzeyi mat , puslu bir görünüm alıyor ve daha sonra polisaj makinasıyla aslında ellede oluyor ama makine ile daha iyi sonuç alınır yüksek devirli olduğundan aracı cila yaparmış gibi farın yüzeyine plastx ürününü sürüyoruz ve başlıyoruz yidererek cilalamaya ve sonuç gerçekten süper ve toplamda 15 ,20 dk. sürmedi inanın deneme olduğundan acebalar ve çelişkiler içinde yaptım uygun bir zamanda tekrar deneyeceğim çünkü bazı köşeler gözden kaçmış

ayintap

Aktif Üye
bu arada toplam masraf 40 tl civarı ama alınan malzemelerle kesinlikle en az 5 araç farı temizlenir.*clap*

Kenan KAYA

Azimli Üye
Bu ürün gitti gidiyorda 35 liraya satılıyor. Pazartesi spariş vereceğim bakalım uygulamadan sonra inşallah ben de memnun kalırım.

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Nette yorumlarda pasta özelliğinde olduğunu, pek işe yaramadığını duymuştum

ayintap

Aktif Üye
Kenan KAYA tarafından yazılan metin:
Bu ürün gitti gidiyorda 35 liraya satılıyor. Pazartesi spariş vereceğim bakalım uygulamadan sonra inşallah ben de memnun kalırım.

arkadaşım 1 ay oldu farlarda solma veya değişik bir etki olmadı deforme gibi flan yani ilk uygulama yaptığım gibi parlak duruyor aslında birdaha uygulayacağım öncekinde ilk uygulamam olduğu için biraz çekingen başladım işe müsait bir zamanımda tekrar uygulayacağım bayaa bir fark ediyor yani iyiki yapmışım diyebiliyorsun okadar yanii

ayintap

Aktif Üye
Kenan KAYA tarafından yazılan metin:

yanlız zımpara olayı önemli 800 hatta 600 lük zımpara ile başlarsan işe 1,2 dakika ar ile hafif yidirerek sırasıyla 600,800,1200,2000 ve en son 3000 lik zımparalar ile güzelce ovalarcasına yumuşak bir şekilde çiziklerden kurtuluyoruz far yüzeyi iyice mat bir görünüm alıyor sonra plastx ürünü uyguluyoruz.

erdem0zkan

Azimli Üye
Benim arabanın farlarında da kılcal çizikler var ama bi tanesinde var diğeri değiştiği için öteki ilk bakışta anlaşılmasa da biraz daha sönük sanki. Bu cilalama işini sadece birine yapsam olur mu ikisinin de aynı parlaklıkta olması için? Bir de hiç zımparalamadan kullansam bi etkisi olur mu sadece üzerindeki ince ince kılcal çizikleri kapatsa yeter.

Ygt2003

Yeni Üye
2003 Malibunun farlara bu uygulamayı yapsam sorun çıkar mı acaba bazı sitelerde farın camına göre değişiyo falan diyolarda ?

Etka

Yeni Üye
Adı
Ahmet etba turan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Abiler urun almaya gerek yok bence farin uzerine cif dokun ve dis fircasiyla iyice yedirin 15 dk felan bejleyin biraz kurusun sonra once islak bezle silin sonrada kurulayin cook iyi bir sonuc alacaksiniz

Ersinersin

Azimli Üye
Adı
Ersin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Eski aracımda denemiştim diş macunu ile pırıl pırıl oluyor, kendim denedim temiz pamuklu bir bez ile uygulayabilirsiniz.

cankiymaz26

Aktif Üye
Adı
can
Kan Grubu
0 +
Meslek
Ev İç Dekorasyon Duvar Kağıtçılık
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Merhabalar aynı sorunla bende karşılaştım doblomu aldığımda sararmıştı birazda matlık vardı bu tarz işler elimden gelir uğraşırım gittim 1000 ve 2000 kum su zımparası aldım bide WD-40 aldım yaklaşık bi 15 dk falan yavaş yavaş dairesel hareket ile değil paralel olarak WD-40 sıkarak zımpara uygulamasını yaptım far iyice matlaştı ama sarı rengi ortadan kaldı.Sonra Sonax ın ince pastasıni polisaj ile uyguladım 2 defa ardı ardına devam ettim pastaya.En son ise tekrar Sonax ın yüksek parlaklık etkisindeki cilasını uyguladım ve sanki yeni almışım gibi oldu.Gene bi nebze kendimce bu işin garantisi olsun diye 2 fara da en açık renginden far filmi yaptım şimdi ilk günkü gibi tertemiz duruyor tavsiye ederim...

MESUT ŞEN

Ezine Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mesut
Kan Grubu
0 +
Meslek
özel sektör yönetici
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Zımpara vb. Yok far a az az dökerek pamuk veya pamuklu bir bezle yediyorsunuz bendeki sonuç resimlerde gayet net

Dosyalar

• 20171028_161127.jpg
    20171028_161127.jpg
    118,7 KB · Okunma: 35
  • 20171028_153702.jpg
    20171028_153702.jpg
    82,1 KB · Okunma: 31

MESUT ŞEN

Ezine Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mesut
Kan Grubu
0 +
Meslek
özel sektör yönetici
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Fakat farlar daha önce zimpara işlemi görmemiş olacak yani orijinal ise işe yarıyor

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
bu ürün bi ara a101 de de satılan cizik giderici mi ?

Nitro1471

Yeni Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Ben de evdeki karbonatlı diş macununu sürdüm. Elimle iyice ovdum kuruduktan sonra tekrar sirkeli suyla temizledim eskisinden güzel oldu tavsiye ederim.