Doblo Enjektör

Tezer Kuzu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Tezer Kuzu
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
2012 90 hp 1.3 doblom şuan 230 binde gecen gun enjektörleri temizlettim şuan 3500 devirin üzerine çıkmiyor sebebi ne olabilir

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Enjektör temizliğinde bazı sensörleri söküyorlar enjektörlerin yanında yer alırlar muhtemelen onlardan birini doğru takmamışlar ya da bozuk ,elle kontrol edin sensör kaynaklıdır maf sensörü denilen sensördür enjektörlerin yakıt hava karışımını ölçer.

Son düzenleme:

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Ayni sorun bendede oldu 3000 devirden sonra araba kasiyor

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
İyi bir usta istiyodur

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Yok daha oldu daha kimseye gostermedim

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet

osmanakcyn

Daimi Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Eğer araç 3000 3500 deviri geçmeyerek ve 3000 devirden sonra araç kasılmaya gitmemeye başlıyorsa yüksek ihtimalle hava akış metresi ya da turbo basınç sensörü (maf) kontrol ettirmenizde fayda var

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
2012 90 hp 1.3 doblom şuan 230 binde gecen gun enjektörleri temizlettim şuan 3500 devirin üzerine çıkmiyor sebebi ne olabilir
Olur mu bilmiyorum net konuşamam ama enjektörleri çıkardıkları yere aynı şekilde geri takmamış olabilirler mi hepsinin bir sırası var ve sıranın bozulmaması gerektiğini biliyorum ben ama emin değilim bundan.

Tezer Kuzu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Tezer Kuzu
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Eğer araç 3000 3500 deviri geçmeyerek ve 3000 devirden sonra araç kasılmaya gitmemeye başlıyorsa yüksek ihtimalle hava akış metresi ya da turbo basınç sensörü (maf) kontrol ettirmenizde fayda var
Teşekkür edrim konturol edecem

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Tezer Kuzu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Tezer Kuzu
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Siz sorunu çözebildinizmi ?
Usta sağolsun enjektörlerin içine etmiş yenisini almak durumunda kaldim şuan hiçbir sıkıntım kalmadı aldıkları parayı haketmiyorlar

zekizz36

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zeki çağlayan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
istanbul kağıthane de 15 ay önce doblo 3 2011 model aracımın enjektörlerini revizyon yaptırdım. aracım soğukken, hem duman atıyor, hemde yokuşda bayılıyordu. 1800 tl ücret ödedim, hatta bana, 4 adet revizyonlu enjektörü , kendi enjektörlerimle 1000 tl karşılığında değiştirebileceğini de söyledi, ama ben kabul etmedim. yaklaşık 2 saat ayrı bi r bölmede birşeylerle uğraşıp, enjektörleri yerine taktı. arabanın çekiş problemi düzeldi ama duman atmaya devam etti. bu durumun normal olduğunu söyledi. tabii bende yedim ve aracı 1 yıl boyunca bu şekilde kullandım. bir yıl sonra duman artmaya başladı, tamirciye gittim enjektörcüye baktır dedi. yine aynı ustaya gittim, abi makineye bağlamamız lazım deyip yine para istedi. bizim işin garantisi yok dedi. geçen ay karsa geldim ve motor soğukken her çalıştırma da duman arabanın etrafını sarmaya başladı. burada enjektörcüye gittim. 3 enjektörün memesi değişti, bir tanesine de ayar yapıldı ve araba motor soğukken çalışmasına rağmen duman atmadı ve hala da duman çıkmıyor. yani araba çalıştığı anda 1800 tllik bir kazık yediğimi ve enjektör memelerinin değişmediğini, sadece ayar yapıldığını, hatta belki ayar bile yapılmayıp, çıkma enjeöktör takıldığını öğrendim ve 15 ay boyunca iki katı yakıt yakarak arabayı kullandım. hatta kağıthane deki kendini usta zanneden eleman, iki enjektöre çift pul atmıştı. Eğer böyle ustalara denk geldiyseniz geçmiş olsun, yaptığınız masrafın daha fazlasını ilerleyen zamanlarda yapacaksınız demektir.

Tezer Kuzu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Tezer Kuzu
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
istanbul kağıthane de 15 ay önce doblo 3 2011 model aracımın enjektörlerini revizyon yaptırdım. aracım soğukken, hem duman atıyor, hemde yokuşda bayılıyordu. 1800 tl ücret ödedim, hatta bana, 4 adet revizyonlu enjektörü , kendi enjektörlerimle 1000 tl karşılığında değiştirebileceğini de söyledi, ama ben kabul etmedim. yaklaşık 2 saat ayrı bi r bölmede birşeylerle uğraşıp, enjektörleri yerine taktı. arabanın çekiş problemi düzeldi ama duman atmaya devam etti. bu durumun normal olduğunu söyledi. tabii bende yedim ve aracı 1 yıl boyunca bu şekilde kullandım. bir yıl sonra duman artmaya başladı, tamirciye gittim enjektörcüye baktır dedi. yine aynı ustaya gittim, abi makineye bağlamamız lazım deyip yine para istedi. bizim işin garantisi yok dedi. geçen ay karsa geldim ve motor soğukken her çalıştırma da duman arabanın etrafını sarmaya başladı. burada enjektörcüye gittim. 3 enjektörün memesi değişti, bir tanesine de ayar yapıldı ve araba motor soğukken çalışmasına rağmen duman atmadı ve hala da duman çıkmıyor. yani araba çalıştığı anda 1800 tllik bir kazık yediğimi ve enjektör memelerinin değişmediğini, sadece ayar yapıldığını, hatta belki ayar bile yapılmayıp, çıkma enjeöktör takıldığını öğrendim ve 15 ay boyunca iki katı yakıt yakarak arabayı kullandım. hatta kağıthane deki kendini usta zanneden eleman, iki enjektöre çift pul atmıştı. Eğer böyle ustalara denk geldiyseniz geçmiş olsun, yaptığınız masrafın daha fazlasını ilerleyen zamanlarda yapacaksınız demektir.
Şuan yeni enjektör aldım kendi enjektorlerim yatisya evde şuan