Enjeksiyon Sorunu ?

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
Merhabalar aracda gösterge panelinde şağ alttada işaretlediğimgösterge yandığı zaman aracım stop ediyor...Bir bilen arkadaşıma sordum enjeksiyon arızalanmıştır dedi sağ kapanın orda reset düğmesi var bas idare et dedi basıyorum ama yine olmuyor bir kişide akü zayıf olabileceğinden olur dedi bende bir sizlere sorayım dedim...
bu göstergedeki sağ köşede işaretlediğim lamba enjeksiyon göstergesimi....?b]

RESİM ADRESİ : http://img571.imageshack.us/i/i698141dsc00032.jpg/
i698141dsc00032.jpg

(Resim Alıntıdır)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
fareyetem tarafından yazılan metin:
Merhabalar aracda gösterge panelinde şağ alttada işaretlediğimgösterge yandığı zaman aracım stop ediyor...Bir bilen arkadaşıma sordum enjeksiyon arızalanmıştır dedi sağ kapanın orda reset düğmesi var bas idare et dedi basıyorum ama yine olmuyor bir kişide akü zayıf olabileceğinden olur dedi bende bir sizlere sorayım dedim...
bu göstergedeki sağ köşede işaretlediğim lamba enjeksiyon göstergesimi....?b]

RESİM ADRESİ : http://img571.imageshack.us/i/i698141dsc00032.jpg/
i698141dsc00032.jpg

(Resim Alıntıdır)

yanan lamba motor arıza lambasıdır.

önce şunu açıklamam gerek özellikle dizel araçların stop etmesi aküye bağlı değildir.çünkü marş bitip motor rolantiye geçtiği anda araç elektriği şarj dinamosundan alır.eğer şarj dinamonuz bozuksa belki stop etme olabilir.ancak o da dizel araçlarda zor olur.çünkü dizel araçların elektronik atşeleme sistemi yoktur! yakıt sistemini ecu (elektronik kontrol ünitesi) yönetir ama ecu yu çalıştırmayacak kadar kötü durumdaki bir şarj dinamosu-akü çiftiyle zaten marş vurup arabayı çalıştıramazsınız

uzun lafın kısası akü diyen arkadaş yanılıyor!

gelelim stop etmeye!bu stop etme olayını biraz açarsanız size daha rahat yardımcı olabiliriz.araç rolantidemi stop ediyor,yolda giderkenmi stop ediyor.stop etmesi sırasında dikkatinizi çken bi olay varmı lamba dışında?

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
sağloun.....yolda giderken stop ediyor sanki mazot bitmiş gibi yakıt kesiliyor... sonra motor arıza lambası sönmesini bekliyoruz sonra çalıştırıyoruz....

bugun benim kardeş aracı tanıdık bir pompacıya götürüp bilgisayalı bakıma sokmuş orada %90 arıza sebebi olarak Yakıt Basınç Regülatörünü göstermişler sağolsunlar 600 liraya kadar bir fiat çıkarmışlar bende servisi arayıp sıkıntıyı anlattım onlarda aynı arıza sebebi olarak yüksek ihti mal yakıt Basınç Regülatörünü söylediler... Parça fiyatınıda araştırdım öğrendim....

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
regülatör (basınç yükseltici) düzenli çalışmıyorsa basıncın düştüğü zamanlarda enjektör püskürtmesi azalır yada durur!buda ani stop etmenizi açıklar!

servisde pompacıda arızayı doğru tespit etmiş diye düşünüyorum.ancak regülatörün yanında enjektörlerinizide kontrol ettirmenizi tavsiye ediyorum.zira sorun sadece regülatörle sınırlı olmayabilir.

enjektör kontrolü ve temizliği çok masraflı değildir.yaptırmanızda fayda vardır zarar yoktur!

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
RAPTOR tarafından yazılan metin:
regülatör (basınç yükseltici) düzenli çalışmıyorsa basıncın düştüğü zamanlarda enjektör püskürtmesi azalır yada durur!buda ani stop etmenizi açıklar!

servisde pompacıda arızayı doğru tespit etmiş diye düşünüyorum.ancak regülatörün yanında enjektörlerinizide kontrol ettirmenizi tavsiye ediyorum.zira sorun sadece regülatörle sınırlı olmayabilir.

enjektör kontrolü ve temizliği çok masraflı değildir.yaptırmanızda fayda vardır zarar yoktur!

evet mantılı olarak servisine götürüp yaptıracağım ve enjektör kontrolunude servise yaptıracağım...Yalnız tüm ustaların dediğine göre bunun bozulma sebebi kalitesiz yakıt almaktan kaynaklandığı...Bu konuda yine dikkat etmek gerekiyor...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ben yazacaktım yakıtı ama sormadan yazamadım.po dan mı alıyorsun mazotu?

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
ben yazacaktım yakıtı ama sormadan yazamadım.po dan mı alıyorsun mazotu?

yok hayır genelde shellden alıyordum ama ogün yolda iken bitme durumuna gelince akpetten aldım yalnız karalamak için söylemeiyorum onu ama benim aldığım istasyonda sorun olabilir..Nede olsa bilmediğim biryerdi...

S@MeT38

Saygın Üye
devamlı aynı istasyondan yakıt alıdıgında bu tip sıkıntılar olmuyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kıytırık petrollerden yakıt olmayın sonra başınız ağrımasın

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
opetten mazot aldık doblonun mazot filtresi su doldu *pissed**pissed*

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
evet ondan aynı yerden almak gerek benim mazot filtreside su dolmuş hallettik şükür :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

neden şikayet etmediniz?şikayet edinde bakın o petrolün işletmecisinin deposun mazot pompsı ile doldurmuyolarmı!

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

neden şikayet etmediniz?şikayet edinde bakın o petrolün işletmecisinin deposun mazot pompsı ile doldurmuyolarmı!
valla abi babam hiç üstünde durmadı doblo 1.5 ay olmuştu 30.000 bakımdan çıkalı mazot pompası ışığı yandı sonra servise gittik............ adamlar baktı dediler verin arabayı sonra gittik içeride oturduk 1 saat oldu dediler tamam............ arabayı çalıştırdık ışık yine yanmaya başladı sonra adamlar yine baktı işte dediler araç kaç model......sonra adam 1-2 telefon açtı bize demez mi mazot filtesinin yeri komple değişicek yalan olmasın 350 tl masraf çıkardılar..........babamda kızdı etti bastık servisten çıktık sonra,sanayide özel fiat servisi var gittik oraya gösterdik adam demez mi abi bunu değişmeye gerek yok...........mazotu aldığın yerde sorun olabilir dedi ondan sonra işte o opetten hiç mazot almıyoruz..............

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
buda fotoğrafı....

1000132.jpg

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
haydaaa...bence o istasyonu opet merkeze şikayet etmeliydiniz.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
haydaaa...bence o istasyonu opet merkeze şikayet etmeliydiniz.
şikayet felan etmedik abi öyle kaldı.......