Doblo Egzozda beyaz duman tekleyerek çalışma

Alp Arslan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Herkeze merhaba s.a burada yeniyim 1 ay önce Doblo 1.6 m jet araç sahibi oldum
2010 model 1.6 mjet 180 bin km premio aracım var
Sabahları ilk çalıştırmada eksozda yoğun beyaz duman 2. 3 dakika sarsıntılı tekleyerek çalışma var araç ısınınca düzeliyor bu durum
2 defa enjektör yapıldı geçmedi
Fiat servisinde tekrardan yazılım kodlama işlemi yapıldı yine düzelmedi sorun hala aynı
Tekrar özel bir Fiat servisinde emme manifoldu ve egr temizliği yapıldı yine düzelmedi. Yanlız emme manifoldu sökülmeden temizlendi üstünde ve sorun hala aynı devam ediyor lütfen yardım teşekkürler saygılar tüm aileye

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hangi ildesiniz ?

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Merhaba,

Konuyu lütfen ilgili kategoriye açın.
Yanlış kategoride açmışsınız.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
ben taşıma yapıyorum şimdi
ilk konu açarken anasayfada ilgili kategori seçin açılan sayfada konu aç tıklayıp açabilirsiniz

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
İlk calismada normal beyaz duman atmasi arac sugukken sarsintida normal ama devamli atiyosa dumani enjektor yada contadan kaynaklanir ve manifolt temuzleme aracin uzerinde verimli asla olmaz

Alp Arslan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Sabahları ilk çalışmada 2 3 dakika çok yoğun beyaz duman kokulu bir şekilde çiğ yakıt kokusu gibi geliyor bana conta olsa herhangi bir su eksiltme veya hararet olmazmı bunda hiç bir şey yok yani dediğim gibi emme manifoldu üzerinde temizlendi dediğin gibi ya üzerinde temizlendiği için tam olmadı yada artık silindir kapağı sökülecek sübap lastikleri conta kontrol edilecek

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Sabahları ilk çalışmada 2 3 dakika çok yoğun beyaz duman kokulu bir şekilde çiğ yakıt kokusu gibi geliyor bana conta olsa herhangi bir su eksiltme veya hararet olmazmı bunda hiç bir şey yok yani dediğim gibi emme manifoldu üzerinde temizlendi dediğin gibi ya üzerinde temizlendiği için tam olmadı yada artık silindir kapağı sökülecek sübap lastikleri conta kontrol edilecek
İlk calismada normal duman koku amasu eksiltmesi riskli bir durum onde guzel bir ariza tespiti yaptirin derim ve kesinlikle manifoldu temizleyen ustaya ugramayin derim manifolda temizleme spreyini basmis temizledim demis resmen manifold sökulur firca benzin yardimiyla kurum temizleme yapilir