Egr iptali

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
karabükte akrabam var usta normal bakımları orada yaptırıyorum. triger için fiyat alıverdi başkasından(kendisi benzin ustası ve genelde renault grubuna bakıyorlar.triger için falan ayrı set gerekiyor ondan). kavaklıdere Ankarada yaptırdım bakımı. ve komple su devirdaimini falanda değiştirttim.müslüm bey var. telefon edip fiyat alabilirsiniz. serviste kaliteli parçada illaki var. opar yağ filtresi 25 tl lancia 35 tl ben ondan aldım. mazot filtresi opar 85 di Lancia 130 civarıydı pahalı diye opar aldım. isterseniz fabrika kalitesi var ama tuzlu oluyor biraz.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@MEHMET78
Ben bakımı yaptırırken seçenek sunulmadı.Opar kullanıldı.Gerçi sanayide opar da bulunmuyor bulunsa da sahtesi vs.olabiliyor.Kavaklıdere de diğer yetkili servislere göre fiyatta indirim yapılıyor mu?Yapılıyorsa %'lik oranı nedir?

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
arkadaşlar daha önce konuşulmuş ama ben yinede bilgi almak istiyorum egr iptalinin artıları ve eksileri nelerdir çekiş ve yakıtı nasıl etkiler v.s.

Serkan Güngör

Azimli Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@hasan Adıgüzel
Neresi bu yer başkan bende yaptırıcamda

Serkan Güngör

Azimli Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@Bülentcanpolat
Başkan dolapdere sanayideki ne işi yapıyorki sadece yazılımsal iptal olmuyormu

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Arkadaşlar selamlar benim egr bozuk değişmeyi düşünüyorum fiat orjinalinde hangi markayı kullanıyor acaba, yada marka tafsiyesi olan veya sorun çozüm bilgisi olacak arkadaşların varmı ?‍♂️

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar selamlar benim egr bozuk değişmeyi düşünüyorum fiat orjinalinde hangi markayı kullanıyor acaba, yada marka tafsiyesi olan veya sorun çozüm bilgisi olacak arkadaşların varmı ?‍♂️
Egr nin sıfır orj fiyatı tahminimce iyi rakamdır :) iptal için düzgün bi yazılımcıyla görüşün derim

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Nebilim internette biraz araştırdımda egr iptali pek tafsiye etmiyorlar 700 tl ye bitron diye bir marka var ondanmı alsam acaba ?

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
İptaline zaten 600 istediler bukunduğum bölgede

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
İptaline zaten 600 istediler bukunduğum bölgede
Egr iptali yakıtı bi tık fazlalaştırır ve turboya fazla basınç gider bilginiz olsun ben çok araştırdım en iyi yazılım şirketleri ile görüştüm tavsiye etmiyorlar bozulana dek öyle arabaya 600 tl ye yazılım atıpta 135 hp yapanlar falan değil onlar çöp

Tefoo

D3
Doblo
Adı
Tevfik
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Sarı
Doblodan önceki olan linea aracım aldığım günden beri egr iptaldi euro 4 motordu gerçekten duman atması olsun rolantide 2-3dk bekleyince içeriye gelen pis koku olsun çok rahatsız edici yakıt konusunda da gerçekten farkedilebilir bir yükselme mevcuttu

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Arkadaşlar benim aracın egr yi temizlettim,o günden sonra arıza lambası yaktı,bilgisayara bağlayıp programlama yaptırdım lamba söndü ertesi gün yekrar yandı,egr bozuk diyor bilgisayar egzozdan çiğ mazot kokusu geliyor muhtemelen egr den dolayı fiat egr hangi marka kullanıyor veya marka tafsiyesi olan varmı ?

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar benim aracın egr yi temizlettim,o günden sonra arıza lambası yaktı,bilgisayara bağlayıp programlama yaptırdım lamba söndü ertesi gün yekrar yandı,egr bozuk diyor bilgisayar egzozdan çiğ mazot kokusu geliyor muhtemelen egr den dolayı fiat egr hangi marka kullanıyor veya marka tafsiyesi olan varmı ?
Bence iptal edin yazılımsal olarakta iptal ettirin kronik fiatlarda 1.6 mı 1.3 mü bilmiyorum ama 1.6 larda kronik

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Benim de motor arıza ışığı yanıyor ELM327 ile baktım P0401 yani EGR hava akışı yetersiz hatası, en kısa zamanda EGR temizliği yaptıracağım. 1.6larda kronik olabilir çok şikayetçisi var ama 1.3lerde temizletince memnun ettiğini duymuştum.

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Araç 1,6 bende temizlikten sonra ışık yakmaya başladı yazılımsal iptaline 600 tl istedi pıerburg (araştırmalarıba göre fiat bu marka egr kullanıyomuş) egr 740 tl zaten iptal edince yarın öbürgün bir sıkıntı verebilirmi acaba diye kararsızım iptal edip uzunsüre kullanan varmı acaba ?

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Ayrıca 1.6 larda kronik olma amacı bence aracı devirsiz kullanımdan oluror düzgün kullanımda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum benim araç benden önceki kişi devirsiz kullanmış egr emme maligoltu biçok şeyi temizlertim

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Ayrıca 1.6 larda kronik olma amacı bence aracı devirsiz kullanımdan oluror düzgün kullanımda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum benim araç benden önceki kişi devirsiz kullanmış egr emme maligoltu biçok şeyi temizlertim
Temizlikten sonra ışığın yanmasının sebebi muhtemelen sensörü bozmuşlardır temizlik esnasında. Ben aracı alalı 13 gün oldu. Işık zaten yanıyordu, ELM327 ile arızayı sildim bir süre sonra yeniden yandı arıza ışığı. Sabahları hava soğuk olunca marş hemen basmıyor, bazen 2. veya 3. viteste titreme yapıyor. Araştırmalarım sonucu EGR kirli olduğu için ve hava akışının yetersiz olduğu için böyle davranıyormuş. Coronavirus bitimi inşallah ilk işim EGR temizliği olacak. :):):)

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Temizlikten sonra ışığın yanmasının sebebi muhtemelen sensörü bozmuşlardır temizlik esnasında. Ben aracı alalı 13 gün oldu. Işık zaten yanıyordu, ELM327 ile arızayı sildim bir süre sonra yeniden yandı arıza ışığı. Sabahları hava soğuk olunca marş hemen basmıyor, bazen 2. veya 3. viteste titreme yapıyor. Araştırmalarım sonucu EGR kirli olduğu için ve hava akışının yetersiz olduğu için böyle davranıyormuş. Coronavirus bitimi inşallah ilk işim EGR temizliği olacak. :):):)
Kardeşim bendede aynı araçı 1 gün felan bırakınca ilk marta zor alıyor biraz titreşimli çalışıyor 5,10 saniyo sonra düzeliyor çok araştırdım marş dinamosunu yaptırdım gitmedi enjektorleri yaptırdım olmadı egr emme manifoltunun kurumlarını temizlettim gene geç alıyor be egr temizlettikyen sonra ışık yaktı bilgisayar bağlayınca egr motoru bozuk dendi değişecem ama bu ustalarada pek inanılmıyo ? bir yere daha göstericemde bakalım nolur

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Kardeşim bendede aynı araçı 1 gün felan bırakınca ilk marta zor alıyor biraz titreşimli çalışıyor 5,10 saniyo sonra düzeliyor çok araştırdım marş dinamosunu yaptırdım gitmedi enjektorleri yaptırdım olmadı egr emme manifoltunun kurumlarını temizlettim gene geç alıyor be egr temizlettikyen sonra ışık yaktı bilgisayar bağlayınca egr motoru bozuk dendi değişecem ama bu ustalarada pek inanılmıyo ? bir yere daha göstericemde bakalım nolur
Emme manifoldunun müşürünü de temizlettin mi? Aynı durum bir arkadaşımın başına gelmişti. Bu müşürü ve yerini bilmeyen hiç duymayan ustalar var.

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Temizlerken bitane sensermü müşürmü neyi kırmıştı değiştik zaten hatta ondandır belki dedim ama olmaz dedi ustam ?