ecufast

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence gerek yok ama tabi zevk sizin bence hiç oynamanın anlamı yok zaten yterli güce sahip

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
motorun biraz ömrünü kısaltacağını düşünüyorum

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
3 yil 1.3 multijet kulanip suan 1.6 mutltijete bitmek.arasin da cok fark var .105 bg yetiyor fazlasiyla 135 bg ri dusunemiyorum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
yakıtta düşüş olacağını ben pek sanmıyorum ama öyle söylentiler var

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

omerkarhan

Azimli Üye
testlerıne bakdımda gerçekten düşüş varmış ama tabi birazda devırlı kullanmak gerekıyor

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
piyasada yaptıan var sorun yaşayanda yok fiyat hakkında görüşme yaptınızmı?

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@omerkarhan

aynı şartlarda kullanırsan evet ort. 1 lt tasarruf yapar yazılım yükletmek şartıyla chiple bu imkansız.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
@Fethi KORKUT yardimci olalım :D
Gerci sen Insignia larla , julietta larla , Passat larla uğraşmaktan yakıt tasarrufu yaptığını zannetmiyorum ama :D

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Salı sabahından itibaren dobloyu kullandığım gibi kullanmaya başladım. Pazar canakkaleye gidip donecem. O zaman çıkacak meydana tüketim.

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
@Ecufast Gaziantepden Kürsat Dalkılıcın roportajı.

http://gaziantepmedyakent.com/?web=sayfa&id=33841#.VPi5qg-o4qI.twitter

Dünyanın en ünlü yazılım firmalarından ECUFAST artık Gaziantep’te. Renkli görüntülere sahne olan açılışta çok sayıda otomobil sever yer aldı.
Türkiye’nin bir çok ilinde faaliyatte olan ECUFAST, Kürşat Dalkılıç’ın önderliğinde Gaziantep’te yeni showroomu hizmete girdi.
Açılışa katılan çok sayıda otomobil sever ECUFAST’ın Gaziantep’te olmasının bizim için çok büyük önem taşıdığını belirterek;
ECUFAST ailesine ve en önemlisi Kürşat Dalkılıç’a ECUFAST’ı Gaziantep’e getirdiği için teşşekkür ediyoruz” dedi.
ECUFAST Bölge Distribütörü Kürşat Dalkılıç ECUFAST ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.
Yaptığımız işlemin temeli; aracın motorundaki saklı güçleri ortaya çıkarmaktır diyen Dalkılıç ‘’
yüzde yüz müşteri memnuniyeti ilkemiz ile aracınızı test edip beğendiğiniz takdirde sizleri de ECUFAST ailesine katılmaya davet ediyoruz’’ dedi.
ECUFAST ARTIK GAZİANTEP’TE
ECUFAST, aracınızın motor işletim sistemini; kullanım tarzınıza ve ülkemizin şartlarına göre yeniden programlayarak daha güçlü ve daha ekonomik
bir araç haline getirmek için çalışan bir yazılım geliştirme firmasıdır.
İşte ECUFAST hakkında merak ettikleriniz
1) ChipTuning nedir?
Cevap: Motor kontrol ünitesi (ECU) bulunan araçlarda araç bu ünite tarafından yönetilmektedir. Ecu, aracın hava\yakıt karışım miktarını,
turbo basıncını, yakıtın püskürtülme basıncını ve birçok parametreyi sensörlerinden aldığı verilere dayanarak yönetir.
Hangi sıcaklıkta ne kadar benzin gönderileceğini, ateşlenmenin ne zaman yapılacağı gibi birçok ayar otomobil üreticileri tarafından ECU içine kaydedilmiştir.
ChipTuning, bu ayarların performans ve yakıt ekonomisine göre yeniden düzenlenmesidir.
2) ChipTuning nasıl uygulanır?
Cevap: Tuning’in uygulanışı araçların ECU çeşitlerine göre değişkenlik gösterir. Birkaç çeşit ChipTuning uygulaması vardır.
Bazı araçlar elektronik kontrol soketi (OBDII) yoluyla dizüstü bilgisayara seri olarak bağlanarak yapılan ChipTuning ‘e izin verirken,
bazı araçlarda ise ECU sökülerek profesyonel cihazlarla uzman arkadaşlar tarafından yapılır.
3) Neden fabrikalar bu gücü standart olarak uygulamıyor?
Cevap: Araçların motorlarını geliştiren mühendisler böyle bir gücün var olabileceğini biliyorlar.
Fakat fabrikalar dünya çapında farklı iklim koşulları, farklı kalitede yakıtlar, kullanıcıların araçlarının bakımlarına ne kadar özen gösterdikleri ,
eksoz emisyon normları ve pazarlama stratejisi gibi sebeplerden ötürü , araçların gücünü belirli miktarlarda düşürerek üretirler.
Biz, üreticilerin bütün bu sebeplerden dolayı düşürdükleri gücü, aracından ne istediğini bilen ve araçlarına değer veren kullanıcılar için tekrar açığa çıkarıyoruz.
4) Aracımın motor ömrü kısalır mı?
Cevap: Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma
söz konusu olmaz.
5) Aracımın yakıt tüketiminde nasıl bir değişim olacak?
Cevap: Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20’ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha
verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından , daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz
fark edilir derecede düşecektir.
6) Yapılan işlemin geri dönüşü var mıdır?
Cevap: ECUFAST olarak yaptığımız bütün uygulamalarda eski yazılıma dönüş, istenildiği takdirde ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.
HABER MÜSLÜM OKATAN