EcuFast Performans Farkı...

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@yunus0635
Fecebook hesabim yok ama bilgisi olan arkadaslar varsa yardimci olursalar cok sevinirim

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Ahmet5353
resmi siteleri var ordan arayın yardımcı olurlar burdada sayfayı baştan sona inceleyin yaptıranlar yazdı
http://www.ecufast.com.tr/

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Özmeriç
foruma hoşgeldiniz öncelikle profil ayarlarınızdan avatar yüklerseniz
şifre içinde @serdarengin adminimiz ile görüşün.

Sivaslı Bekir

Yeni Üye
Adı
Bekir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Herkese selamlar...
Eski aracim 2005 1.3 doblomda (km. 180.000) yazılım vardı. Aracı 2006 1.3 ile (km. 110.000) değiştirdim. Bu aracımda yazılım yok. Gördüğüm farklar;
1-) Kesinlikle motor performansı farklı. Eski aracimin 120 ile çıktığı rampalarda şimdi 100'e razı oluyorum.
2-) Kalkışlarda ve klimalı kullanımda performans farkı ciddi şekilde hissediliyor. Bunlar olumlu yanları...

3-) Yazılım olan doblomda emisyon değerleri sınırların üzerinde çıkıyordu. Egzos muayenesinden katakulli ile geçiyordu.
4-) Kalkışta ve vites geçişlerinde kısa bir siyah duman atıyordu. Motor yağı kilometresini doldurmadan özelliğini kaybediyordu. 10.000 km'lik yağı 7-8 binde degistiriyordum.
5-) Yakit sarfiyatını uzun yolda 100 km'de 4,5 lt gösteriyordu. (Yazilimsiz doblomda 5,5 lt) Ama külliyen yalan. Defalarca depo fulleyerek ölçtüm. Hep 5,5 - 6 lt çıktı.
SONUÇ; Araca yazılım atmak sporcunun doping alması gibi birşey. Asla yakıt düşmüyor ama performans artıyor. Uzun vadede ise aracın ömrünü kısaltıyor. Ben yeni doblama yazılım attirmayi düşünmüyorum . Tercih sizin...

özi

Yeni Üye
Adı
ÖZCAN
2010 d3 1.6 doblomuz var 76.000km egr arızası verdi.Egryi temizlettik fakat arıza geçmedi , değişmesi gerekiyor dendi. Bugün Mersin ecufasttan yazılım ve egr için 700tl fiyat verildi.Fiyat bana çok geldi.Yazılımı yaptırırken egr iptal ettiren oldumu. Okuduğum kadarıyla 500tl forum üyelerine bununiçinde egr iptali yok mu?

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
aracim 1.3 multijet euro5 2014 bn 3 ay once yazilim ve egere ve kilometre limotorunude ac tirdm ve aracmda hc bir sıkinti yok ve aracm esk8sinde daha iyi perfonmassi yukseldi ve uzun yolda 4.9 tuketm ve kisa mesafede 6.9 tuketiyr uag degeride sofore bagli gidip fiat yagini kulanorsan dumanda atar alevde castrol etge partukullu kulan 10 bn yap koydgn gb alirsin yagiyi arabayi uzmedn kulanirsan hc bise olmaz.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@özi
egr iptali olursa fiyat değişir tabikide

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Sivaslı Bekir
katılmıyorum malesef aynı yazılımı yaptırdım dopingden ziyade aracın performansına kat kat güç kattı ecufast

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@Sivaslı Bekir

Hiçbir fiziki değişim olmaksızın ecu üzerinden yapılan ayar ile performans artırmanın uzun vadede zarar vereceğini düşünüyorum.

Ecufast bir yazılım anlaşıldığı üzere. Fakat Fiat zaten ecu ya bir yazılım yüklemiş. Yani bu ecufast bir ilave değil değişiklik.

Bu yeni yazılım daha iyi ise neden bunu Fiat satın almadı? Yada geliştirmiyor?
Yazılım 600₺ satılıyor ve kişi isterse bunu başka araca aktarıyor. Fiat bu yazılımı satın alsa ve ürettiği araçları bu yazılımla satışa çıkarsa, yazılım sayesinde gelen ( bildiğim kadarıyla ) +%15-20 gücü araç başı 5-6 bin ₺ den aşağıya satmaz.
Ecufast yazılımını geliştiren kişiye araç başı değil 600₺ kalkıp 1.000₺ verse hem Fiat hem hemde yazılım sahibi çok daha karlı olur.
Ben ecufast kullanıcısı değilim, doblodan da öyle anlamam ama sadece ticari ve mantık açısından bakıldığında gri yerler kalıyor.
Tabii ki isteyen alır-almaz buna söylenecek söz yok.

Şahsen yazılımlı Doblo ( kiralık vs ) kullanırım ama böyle bir uygulama yapılmış aracı satış fiyatına bakmaksızın almam.

Son düzenleme:

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@ofas
özellikler avrupa da insanlar sıfır aldıklarında ilk gittikleri yer yazılım attırma oluyor
üretcilerin vergi olayı yüzünden 1,3 75bg ve 1,3 90 beygir arasında vida bile değişklik olmadığı halde devlete ödedikleri vergiden dolayı 2 tip motor gücü çıkarıyorlar aynı motordan. Yani yazılım ile kısıtlama yapılıyor. Ecufast motorunuzun kapasitesi olan varolan gücü ortaya çıkarıyor.
çoğu servis el altından da olsa bu tip yazılım güncelleme beygir yükseltme imkanı sunuyor ben 2500 tl diyeni bi gördüm ;)

Sadece fiat değil mercedes bmw pego neden alıp siz ce geliştir miyor?

Türkiye'de ilk lpg geldiğinde de herkes soğuk baktı. Motor biter dediler. Şuan sıfır alıp fabrika da tüp taktırıyor pahalı marka sahipleri bile.
Ecu olayları da ülkemizde standart hale gelecek zamanla avrupa da olduğu gibi.

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@kardelenkurt

Evet böyle ise grinin tonu biraz açıldı. :)

Ama LPG konusuna benzinli olarak banttan inen bir araca sonradan LPG takılması konusunda hemfikir değiliz.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@ofas

banttan inmeden lpgli alma fiyatı ile indikten sonra dışarıda tüp taktıran arkadaşım kar etti :) böyle yapan çok var

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@kardelenkurt

Sonradan lpg taktırmış birisi olarak. LPG ye soğuk bakanlardanim. Dizel yada sadece benzinli araç kullanma tarafındayım.
Tabi ki buda ecufast gibi tercih meselesi.
Bunda bakış açısıda önemli. Kimisi orjinal dışına çıkmak istemez kimisi bir imkan/ihtimal varsa bunu dener.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@set2
bukadar basit olan herseyin orjinaline katılmıyorum

cemalberk131047

Azimli Üye
Adı
cemalberk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
serbest meslek
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
beyaz
acaba şuanda team doblo sticerlı araçalara uygulama ücreti ne kadar ? aracım 1.6 multijet d4