Doblo Düşük yağ basınç uyarısı

TazeDoblocu

Aktif Üye
Doblo
Adı
Cumaali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kamu görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Cümleten selamın aleyküm 2014 model 1.6 105 hp doblo aracım var. Her sabah marşa basarken düşük yağ basıncı uyarısı veriyor. Herhangi bir yağ kaçağı veya sorunu yok. Birkaç ustaya sordum her biri farklı birşey söyledi. Bilen veya başına gelen varsa yardım bekliyorum. Teşekkürler

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
Cümleten selamın aleyküm 2014 model 1.6 105 hp doblo aracım var. Her sabah marşa basarken düşük yağ basıncı uyarısı veriyor. Herhangi bir yağ kaçağı veya sorunu yok. Birkaç ustaya sordum her biri farklı birşey söyledi. Bilen veya başına gelen varsa yardım bekliyorum. Teşekkürler
Benim araçtada aynı sorun yeni belirdi soğuk havada yapıyor motor az ısınınca kesiliyor yağ değişimini yeni yaptıysan filtre dandiktir kaliteli bi yağ filtresi veya orjinalini tak geçer.

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Yüksek ihtimal yanlış oranlı yağ kullanılmış, bu normal bir sorun değildir hocam aracın kataloğuna bakmanızı tavsiye ederim.

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Bende de yapıyor aynı dediğin gibi sabahları ilk marşta uyarı geliyor yeni yağ koyduktan kısa süre sonradan yaptı ustaya götürdüm sıkıntı yok dedi sonrada kasmadım.

Ada 1200 karbüratörlü

A.Deniz
Doblo
Adı
Adana
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Makine mühendisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.2
Araç Yılı
2004
Renk
Beyaz
Uygun yağı koydun, orijinal filtreyi takdıysan yine yapıyorsa yağ müşürünü kontrol ettirmek lazım onda da sorun yoksa son çare karteri açtırıp pompa emiş süzgecini temizletmek gerekebilir. 2004 dobloda başıma geldi, hepsini denedim olmadı karteri açtırdım ve emiş süzgecinin balçık teflon sıvı conta parçacıklarıyla kapandığını gördük

TazeDoblocu

Aktif Üye
Doblo
Adı
Cumaali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kamu görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Benim araçtada aynı sorun yeni belirdi soğuk havada yapıyor motor az ısınınca kesiliyor yağ değişimini yeni yaptıysan filtre dandiktir kaliteli bi yağ filtresi veya orjinalini tak geçer.
Filtre orjinal özellikle taktırdım

TazeDoblocu

Aktif Üye
Doblo
Adı
Cumaali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kamu görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yüksek ihtimal yanlış oranlı yağ kullanılmış, bu normal bir sorun değildir hocam aracın kataloğuna bakmanızı tavsiye ederim.
Yetkili servis ve geçmiş servis kayıtlarına göre sürekli olarak 5/30 partiküllü yağ kullanılmış bende aynısını koydurdum

TazeDoblocu

Aktif Üye
Doblo
Adı
Cumaali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kamu görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Uygun yağı koydun, orijinal filtreyi takdıysan yine yapıyorsa yağ müşürünü kontrol ettirmek lazım onda da sorun yoksa son çare karteri açtırıp pompa emiş süzgecini temizletmek gerekebilir. 2004 dobloda başıma geldi, hepsini denedim olmadı karteri açtırdım ve emiş süzgecinin balçık teflon sıvı conta parçacıklarıyla kapandığını gördük
Birde ona baktırayım bakalım

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
kronik devmlı karşılaştığımız sorunlardan i tanesidir
orijinal filtre kullanmanız gerekmektedir.

Yasinkrc

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Bende de 1.6 D3 var hocam aynı sorun var yağ ve filtreleri orijinal taktım bir iki hafta sorun olmadı daha sonra tekrardan aynı uyarıyı verdi kronik diyorlar bilemiyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Kaliteli yağ ve filtresi kullanmak lazım. En son yağ pompasıdır.