Duman Siyah Duman :(

Samed38

Saygın Üye
S.A. Bugün aşşağıya indim Doblo'mun üstündeki karları felan aldım bi güzel temizledim çalıştıdrım yaklaşık 5 dk hiç gaz vermedim sonra gaz verdim ortaya bu görüntü çıktı.Sizce bu kadar siyah duman atması normalmi daha geniş bi alana yayılmış.Fotoyu küçülte küçülte pek bişey belli olmuyor ama.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
araç kaç km de? genelde nasıl kullanılıyor ve alınan mazotun kalitesi nedir?
ayrıca araçta ıslık sesi ve başka problemler var mı?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
normal bence yakıtta pislik vr ise onları yakmıştır birde hava çok soğuk yanmayan mazot artıklarıda olabilir

Samed38

Saygın Üye
134 binde.Çoğu zaman sakin kullanılıyor ama arada agrasıf kullanıyorum. bazen babam çok gaz veriyor.Mazotumuzu Opet veya Shell den alıyoruz.(genelde opet).Arabamdan bi ses gelse anlarım ama ıslık sesi felan yok.1 saatten aşşağıya inip dikkatlıce bakıyım. bi problemi yok şükür.Çekişi gayet iyi.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
hava soğuk olunca evet az olsa yapar ama resmen yerdeki karı siyaha bulamış çok normal değil bana kalırsa.
tabi araç çok yattıysa yada hava eksilerdeysede arada yapabilir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hava filtresi,debimetre,turbo hepsinden yapar.yakıt hava karışımında yakıt fazla olduğu için yapar dizellerde.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
S.A. Bugün aşşağıya indim Doblo'mun üstündeki karları felan aldım bi güzel temizledim çalıştıdrım yaklaşık 5 dk hiç gaz vermedim sonra gaz verdim ortaya bu görüntü çıktı.Sizce bu kadar siyah duman atması normalmi daha geniş bi alana yayılmış.Fotoyu küçülte küçülte pek bişey belli olmuyor ama.

anormal bir durum olduğunu sanmıyorum samet.ekzoz kurum atar.normaldir.aracın arkasında koyu bir siyah duman yoksa dert etme.zaten o dumanıda rolantide atmaz.motora yük binince atar.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bi dakka bi dakka...samet sen zaten haftada bir enjektör temizleyici katkı kullanmıyon mu?niye siyah duman atsın ki senin araban?aslanım sen mazot yakmıyon ki bildiğin enjektör deterjanı yakıyon.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
benimde başıma gelmişti bir kere hemde seyir halindeken

Araba 2-3 gün bi serviste yatmıştı aracı aldım yolda gidiyorum hızım 80-90 civarı vites ufaltıp 3.e vitesde bi gazladım arkam yok simsiyah duman ttı araba arkada arkadaşım aracıyla takip ediyordu görüşümü kapattın dumandan sonra frene basmak zorunda kaldım göremedim seni dedi

Ardından 3 viteste 50-60 civarı yol alıyorum tekrardan vites ufalttım aynı şekilde şiddetli olmasa da tekrar aynısını yaptı ve bir daha yapmadı tekrarladım hareketleri 2 viteste ve 3. viteste ama 2 sefer dışında bir daha olmadı

yaklaşık 1,5 yıl önce bu olay birz araştrdım bi kaç kişiye sordum neden yaptığını bulamadık bi sıkıntıda çıkmadı sonucunda arab hala yürüyor sıkıntı yok :)

Bence senin durumda benim durumum gibi bir şey sanırım

Samed38

Saygın Üye
bi dakka bi dakka...samet sen zaten haftada bir enjektör temizleyici katkı kullanmıyon mu?niye siyah duman atsın ki senin araban?aslanım sen mazot yakmıyon ki bildiğin enjektör deterjanı yakıyon.
Yok abicim ben daha dobloda hiç enjektör temizleyici kullanmadım biriyle karıştırıyosun sanırım.Kullansak ne kadar faydası oluyor ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Yok abicim ben daha dobloda hiç enjektör temizleyici kullanmadım biriyle karıştırıyosun sanırım.Kullansak ne kadar faydası oluyor ?

haklısın...malatyalı bi eleman vardı,onunla karıştırdım.kafa gitti samet kusura bakma.

düzenli carbın clean yaptırıyorsan kullanmana gerek yok.carbon clean yaptırmıyorsan iki-üç ay arayla bir depoya bir kutu salla.