Yardım Duble ve multi medya sistemi

ÇAĞDAŞ_CADO

Azimli Üye
Doblo
Adı
ÇAĞDAŞ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
S.a hayırlı günler hayırlı işler herkese doblo ailesine yeni katıldım ve arabama cihaz yani ses sistemi yapmak istiyorum bunu için önce bi duble almam gerekiyor ve piyasada çok fazla çeşit var şaşırdım kaldım... navigasyon , geri görüş ,dvd,bluetooth , mirror link(telefon yansıtma),internet v.b. özellikleri bulunan duble medya oynatıcı taktırmak istiyorum. YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
2012 d3 doblom var

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi yardımcı olayım dedim de biraz araştırdım biraz tuzlu yanlız. İstersen devam edebilirim. 900-1200tl bandında seyrediyor senin istediklerin. Tabi bide bunun ses tarafı var. Bütçen nedir düşüncen nedir detaylı yazarsan abi sana bi tablo çıkarabilirim. Saygılar.

ÇAĞDAŞ_CADO

Azimli Üye
Doblo
Adı
ÇAĞDAŞ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Abi yardımcı olayım dedim de biraz araştırdım biraz tuzlu yanlız. İstersen devam edebilirim. 900-1200tl bandında seyrediyor senin istediklerin. Tabi bide bunun ses tarafı var. Bütçen nedir düşüncen nedir detaylı yazarsan abi sana bi tablo çıkarabilirim. Saygılar.
Max 1500 tl cift amfi bağlıycagım

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Şimdi kendime panzidot yapıyorum akşam akşam. Para değil bilek gücü kullanıyorum. Ölçtüm biçtim kesiyorum takıyorum. 500tl ye yapıyomuş. Neyse bozmayacağım ağzımı. Abi şimdi 1500tl bütçemiz var. 2. El olarak yola çıkacağım ve senin için letgo sahibinden gibi yerlerde araştıracağım. Dün 1000w iki tane oval koaksiyeli 200 tl ye aldım. Bass ve anfi 1000w bass ve 2400w amfiyi ise 400 tl ye aldım. Bunun gibi tek tek uygun ve kaliteli rms değerleri yüksek amfiler bakacağım. Bana kafandaki yerleşme planını söylemen yeterli. Mesela iki oval iki midrange iki tweeter istiyorum gibi neyin nerde ve nasıl olacağını söyleyebilirsin. Yada tamamen şaşırt beni modunda bana bırakabilrsin seçim senin abi. Keyifle yardımcı olacağım. Aşşa şimdi yapıyo olduğum panzidotu ve aldığım ovallrrin fotolarını koyuyorum. Saygılar.
DCB346C0-B2A5-40B9-BDE2-4FAE9792AB51.jpegD1D27535-5EDD-48A9-9EAB-FD7E597B4AB8.jpegC237D14F-0602-4427-B4BF-B1E0820EC6A8.jpeg

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi ufak bi araştırma yaptım 1000tl ye ikinci el bi kombinasyon yaptım.
Jameson usa505 amfi 2500w
Cadence 1000w kutu bass
Audioline 600w midrange iki set 4 tane
Arka panzidot 4 lü
Rockford fostage tweeter
Fiyatları 1000tl ye yakın pazarlıkla daha ucuza da alınabilir. Bütçeyi zorlamadım kablosu cartı curtu var diye. Fotoğraflarını koyuyorum. Kafana yatmayan varsa yazabilirsin abi. Saygılar
3796D5C9-854C-4027-838D-22732BB4690D.png27264E06-F629-4202-917F-C26456C6B787.png0CF54319-4674-4C1B-899C-5C164E86D635.pngB4E1559D-161A-4D9F-94FA-7519CF762DE3.png8B55559F-213D-492A-A3EE-78B7766503EB.png

Furkankahraman

Azimli Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Selamun aleyküm. Benim de bir sorum var. Aracım Doblo d4. Orjinal teyibin çıkışı gücü düşük iyi ses alamıyorum. Tesisat işinden tam olarak anlamıyorum. Bende bı multimedya alacağım. 4x50 watt tahmini 22 rms filan galiba. Şimdi sorum şu kapı içlerindeki ve arka direklerindeki hoparlörle birlikte ekstra arka pandizota koaksyel taksam olur mu.ilk aşamada anfi düşünmüyorum. Yüksek ses alır mıyım. Yüksek seste kapilardaki yada direklerdeki hoparlörler zarar görür mü. Daha sonra anfi alsam bahsettiğim haporloleri anfiye bağlayabilir miyim ? Teşekkürler.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Selamun aleyküm. Benim de bir sorum var. Aracım Doblo d4. Orjinal teyibin çıkışı gücü düşük iyi ses alamıyorum. Tesisat işinden tam olarak anlamıyorum. Bende bı multimedya alacağım. 4x50 watt tahmini 22 rms filan galiba. Şimdi sorum şu kapı içlerindeki ve arka direklerindeki hoparlörle birlikte ekstra arka pandizota koaksyel taksam olur mu.ilk aşamada anfi düşünmüyorum. Yüksek ses alır mıyım. Yüksek seste kapilardaki yada direklerdeki hoparlörler zarar görür mü. Daha sonra anfi alsam bahsettiğim haporloleri anfiye bağlayabilir miyim ? Teşekkürler.
Şimdi koaksyelden kastın oval ise abi arka panzidota koyabilirsin. Ancak iki ön kapı ve tweeterleri 2 arka direk 4 etti çıkışlar doldu. Ayriyetten alacağın koaksiyeller en kötü 500 lüktür 100 rms en dandikleri. Yani amfisiz çok zor. Çok üst segment toplamiyacaksan alternatifler çıkarabilirim. 100 liralık bi teyp alsanız bluetoothlu size yeticektir. A101 de satılıyor pirana bluetoothlu. Pahalı bi multimedyaya para vereceğinize kalanına bi amfi alıp 2 ovali iki kanala ön ve dikreleri paralel yapıp omajlarını bölerek 4 hoparloru iki kanala bölebilirsin abi. Fiatın olduğu için orjin ve hepsi aynıdır farklı olmaz 4 ohm civarıdır. Yani kısaca çok alternatifler var. Bana deki kardeşim ben ses istiyorum bütçem bu ben sana yazayım abi. Asistan gibi düşün abi bu kardeşini. Ama amfi şart. Saygılarımla takipteyim.

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Şimdi koaksyelden kastın oval ise abi arka panzidota koyabilirsin. Ancak iki ön kapı ve tweeterleri 2 arka direk 4 etti çıkışlar doldu. Ayriyetten alacağın koaksiyeller en kötü 500 lüktür 100 rms en dandikleri. Yani amfisiz çok zor. Çok üst segment toplamiyacaksan alternatifler çıkarabilirim. 100 liralık bi teyp alsanız bluetoothlu size yeticektir. A101 de satılıyor pirana bluetoothlu. Pahalı bi multimedyaya para vereceğinize kalanına bi amfi alıp 2 ovali iki kanala ön ve dikreleri paralel yapıp omajlarını bölerek 4 hoparloru iki kanala bölebilirsin abi. Fiatın olduğu için orjin ve hepsi aynıdır farklı olmaz 4 ohm civarıdır. Yani kısaca çok alternatifler var. Bana deki kardeşim ben ses istiyorum bütçem bu ben sana yazayım abi. Asistan gibi düşün abi bu kardeşini. Ama amfi şart. Saygılarımla takipteyim.
Abi şöyle sorayım o zaman güçlü sese ihtiyacım yok sadece basları bass gibi tiz leri de tizz gibi almak istiyorum yanicengiz Kurtoğlu nu dinlerken Ahmet kayayı hatırlatmasın aracın D3 üstündeki teyp Pioneer mitrax 1850 anfi kullanmadan bı yol gosterirmisin

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi şöyle sorayım o zaman güçlü sese ihtiyacım yok sadece basları bass gibi tiz leri de tizz gibi almak istiyorum yanicengiz Kurtoğlu nu dinlerken Ahmet kayayı hatırlatmasın aracın D3 üstündeki teyp Pioneer mitrax 1850 anfi kullanmadan bı yol gosterirmisin
Abi üstündeki teyp gayet iyi şöyle yaparız abi ozaman bir bas ve 2 koaksiyel ile işi çözebiliriz maksimum harciyacağın 600 tl bir bas ve amfiyi 400 tl civarı letgodan bulabiliriz iki koaksiyeide 200 tl ye alabiliriz. Tiz ve orta sesleri koaksiyelden basıda bassdan alırsak gayet memnun olursun abi. Teyplerden fazla bişe bekleme abi. 2 koaksiyel alsan ayırımıdır kesimidir teypten yapamayız doğru düzgün. Amfi şart abi. Son görüşünü de bana belirt bi yol çizelim abi.

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Abi patron sensin ben sana uyarım o zaman yol göster başlayalım .
Birde aklımda şöyle birşey var arka kelebeklere pandizot ile düz oval bir çift hoparlör koysak nasıl olur

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Abi patron sensin ben sana uyarım o zaman yol göster başlayalım .
Birde aklımda şöyle birşey var arka kelebeklere pandizot ile düz oval bir çift hoparlör koysak nasıl olur

Orta şekerli kahve olur :)

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi iyi olur paralel iki ohm da girsek sorun olmaz. Yanlız şimdi il farklılıkları var mecbur bi tesisatçıya gitmek durumundasın burda olsan ankarada başım üstüne bizzat ben takar bağlarım abime. Ben gerekenleri yazayım yada numaramı vereyim burdan tesisatçıyla konuşayım ben. Gerekirse letgodan bakalım abi ben aracı olayım malzemeleri alalım tesisatçıda biraz tuzlu olur. Şahıs daha iyidir. Bakmamız lazım abi. Numaramı veriyorum herangi bi tesisatçıya git abi ama mekan önemli lüks yerler lüks muamele olur😂 kıytı köşe bi tesisatçı mahalle ses sistemcisi daha uygundur genelde gençler tercih eder. Beğenmez hep değiştirirler çıkma çok olur. Görürsen uğra abi beni ara ben olur olmaz uygun veya değil söyliyeyim yada ben alayım kargoya vereyim top sende abi.
05307080363