döner koltuk nasıl olur...

biyoradyolog

Azimli Üye
arkadaşlar şoför koltuğu ile yolcu koltuğunu 360 derece döner koltuk ve arka 3lü koltuğada vitolardaki gibi kızaklı yaptırmak istiyorum.sizce yapılabilimi bu.internetten araştırdım hiç görmedim önlerde döner koltuk..acaba doblolara uyarmı bu olay...

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
yapmasına yapılır ama siz otururken koltuğu döndürmek isterseniz bacaklarınız vites kolunun olduğu bölüme gelir ve dönmesine engel olur bence. yada oturmadan döndürürsünüz ama herşeyin bi oluru var tabi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

globetroter

Saygın Üye
bizim araçlar için hoş birşey olmaz. daha doğrusu kullanışlı olmaz. ayrıca hali hazırdaki konforuda bozulabilir.bu tür vıp tipi uygulamalar dediğiniz gibi vito carevella ve starexlere uygulanıyor. fiatın scudosuna da yapılabilir diye düşünüyorum. ama ön koltukları oynamak pek mantıklı değil...

biyoradyolog

Azimli Üye
Yolda diyordunuz ve dinlenmek istiyorsunuz veya arkadaki ailenizle yemek yiyeceksiniz,koltuğu geri döndürüp karşılıklı oturuyorsunuz iyi olmazmı.indikten sonrada koltukgeri çevrilelir tabi öylebir koltuğu yaptırabilirsem...

ALpeR06

Daimi Üye
Yolda diyordunuz ve dinlenmek istiyorsunuz veya arkadaki ailenizle yemek yiyeceksiniz,koltuğu geri döndürüp karşılıklı oturuyorsunuz iyi olmazmı.indikten sonrada koltukgeri çevrilelir tabi öylebir koltuğu yaptırabilirsem...

Mantıklı ama bence ön koltuklarla oynamak hem maliyetli olacaktır hemde güvenlik açısından sorun teşkil edebilir. Maliyetli derken tabikide gidip orjinal dönerli koltuk alırsan tabana montajı için uğraşılacağı için maliyet artacaktır.

Benim aklımda şöyle bir fikir var inşallah yaza kısmet olursa yaptıracağım zaten. Sanada fikir olur belki diye yazıyorum.
Ben arkadaki üçlü koltuğu yerden 20-25 cm kadar yükseltip en arka camın önüne monte ettireceğim. Eski yerindeki ayak koyma çukurunu kapatacak şekilde bir mdf kutu yaptıracağım.Tabikide sadece çukurun boyunda olmayacak genişliği 40-45 cm kadar olacak. Bu kutuyu sandık şeklinde açılır kapanır yapacağım içine eşyaları koyabileceğim. Üzerinede koltuk renginde döşeme yaptıracağım. Kutunun üzerine oturanlar doğal olarak ön koltukların sırtına yaslanacak. Ortaya tak çıkar bir masa monteleyip. Son olarak ortayada çakmaklıkla çalışan buzdolabımı monte edeceğim. Arka koltuğun alt kısmınada tesisatımın slim bass kutusunu yerleştireceğim. Projem bu şekilde maliyetide bana çok fazlaya patlamayacağını düşünüyorum.Maksimum 400-450 lira. Senin öne iki tane dönerli koltuk alman bile bu tarz bir yapımın maliyetini ikiye , üçe katlar...
Benim fikrim bu şekilde istersen bir düşün.... Artık hangisi kafana yatarsa....

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
dinlenme olayı için güzel olur ama ben orjinalden yanayım :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Geçler proje görelim yapıngörelim icraat icraat. Hadi bakim. .....*clap2*

ALpeR06

Daimi Üye
Baki abi ben yaptırmadım ama yapan buldum 10 numarada olmuş bence *clap2*

4imageforsilan408404880.jpg

7imageforsilan408404880.jpg

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
çok güzel olmuş gerçektende yapınca böyle bişey yapmak lazım

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
ALpeR06
arkadaşımızın projesinde aracın yük dağılım dengesi olumsuz etkilenmez mi?
ön havaya kalkacağı için havalı olacağı kesin ama..

biyoradyolog

Azimli Üye

Mantıklı ama bence ön koltuklarla oynamak hem maliyetli olacaktır hemde güvenlik açısından sorun teşkil edebilir. Maliyetli derken tabikide gidip orjinal dönerli koltuk alırsan tabana montajı için uğraşılacağı için maliyet artacaktır.

Benim aklımda şöyle bir fikir var inşallah yaza kısmet olursa yaptıracağım zaten. Sanada fikir olur belki diye yazıyorum.
Ben arkadaki üçlü koltuğu yerden 20-25 cm kadar yükseltip en arka camın önüne monte ettireceğim. Eski yerindeki ayak koyma çukurunu kapatacak şekilde bir mdf kutu yaptıracağım.Tabikide sadece çukurun boyunda olmayacak genişliği 40-45 cm kadar olacak. Bu kutuyu sandık şeklinde açılır kapanır yapacağım içine eşyaları koyabileceğim. Üzerinede koltuk renginde döşeme yaptıracağım. Kutunun üzerine oturanlar doğal olarak ön koltukların sırtına yaslanacak. Ortaya tak çıkar bir masa monteleyip. Son olarak ortayada çakmaklıkla çalışan buzdolabımı monte edeceğim. Arka koltuğun alt kısmınada tesisatımın slim bass kutusunu yerleştireceğim. Projem bu şekilde maliyetide bana çok fazlaya patlamayacağını düşünüyorum.Maksimum 400-450 lira. Senin öne iki tane dönerli koltuk alman bile bu tarz bir yapımın maliyetini ikiye , üçe katlar...

döner koltuklar biraz maliyeti fazla olur doğru ama birkaç firmayı aradım olmaz dediler.el yapımıda güzel durmaz zaten.o bakımdan ön koltukları değiştirme fikrim maalesef olumsuz sonuçlandı.arka koltukları geri çekme olayında ise seninde fikrin güzel ama benim 2 kızım var,bagaja bebek arabasını ailemin yanına giderken portatif beşiğini falan koyuyorum derken bagaj doluyor ki zaten bende dobloyu bagajı için aldım.ama arka koltukları söktürüp vitolardaki gibi raylı sistem yapılabilir.bu şekilde yük durumuna göre arka koltukları ileri geri çekip kullanım alanı genişletilebilir.bu durumda arka koltuk önündeki boşluğu tamamen kapatmak uygun olmayabilir çünkü ayaklı bir masa konulmak istenirse masa altına ayakların uzatılması daha rahat olur bence.zaten buzdolabı olayı benim için mümkün değil yer açısından...Arabayla ilgili yapmak istediklerim çok ama Erzurumda maalesef ankara istanbuldaki gibi imkanlar ve ustalar yok...şimdilik burda yaptırabiliceğim sadece bagaj içi sürgülü bir sandık yaptıracam.önümüzdeki günlerde resimlerini yüklerim inşallah...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Yüksel kardeşim projelerinizi yaptığınızda bizlerle resimli detay olarak paylaşırsanız memnun oluruz...zira diğer üyelerimize faydası olur...

biyoradyolog

Azimli Üye
Yüksel kardeşim projelerinizi yaptığınızda bizlerle resimli detay olarak paylaşırsanız memnun oluruz...zira diğer üyelerimize faydası olur...

tabiki resimlerini yüklerim...aklımda bir model var zaten ama biraz daha araştırma yapıyorum güzel birşey yaptırmak için...önümüzdeki günler tanıdık mobilyacıya gidip yaptıracam inşallah..

biyoradyolog

Azimli Üye
http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/fiat-doblo-19-jtd-115bhp-camper-day-van-surf-bus-part-exchange/1004116152#gallery-item-full-5
burda koltukları geri çevirmiş ama döner koltuk değil galiba...arkasını becerememişler ama...

SamiSnmzlr

Aktif Üye

Bu gayet mantıklı ve az maliyetli olacağını düşünüyorum. Aynısını bende yaptırmak istiyordum fakat hiç bir yerde görmediğim için cesaret edemedim açıkçası. Projeyi yaptığınız zaman bizimle paylaşırsanız bizede örnek olabilir. Birde minibar koydunmu ohh misss *happy*

biyoradyolog

Azimli Üye
http://www.sunroof.name/index.php?do=catalog/product&pid=410

arkadaşlar böyle bir ürün satılıyor..bunu alsam benim dobloya uyarmı acaba...uyarsa bu iş tamam demektir...

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
olur olmasınada o zamanda koltuk acayip yüksek olur, zaten doblo koltuğu yüksek bununla hiç iyi olmaz bence.

SamiSnmzlr

Aktif Üye
olur olmasınada o zamanda koltuk acayip yüksek olur, zaten doblo koltuğu yüksek bununla hiç iyi olmaz bence.

Aynen öyle yüksekte kalır o zamanda kötü bir görüntü olur.