DOBLOYA XENON TAKILMA VİDEOSU

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Tepki
19
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
her izlediğimde şu veletin mola demesi güldürüyor yaa :D:D:D

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri

mola diyen tamamda,şarjlıyı sorana ne demeli:D:D:D

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Tepki
19
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018

mola diyen tamamda,şarjlıyı sorana ne demeli:D:D:D

mola diyen kıllığına yaptı ötekinin haberi yoktu :D baki abi tembihledi çırağa ses çıkarma diye çay getirdi mola diye bağırdı bilerek çakal :D:D:D

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
merak etmeyin pazartesi canina okuyacam o sipanin...

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
merak etmeyin pazartesi canina okuyacam o sipanin...

abi dövmeyin çocuğu:D:D size çay ısmarlamak istemiş gariban:D:D

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D fırlama heryerde fırlama

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Hayırlı olsun güle güle kullanın.Fakat merceksiz xenonların zararını hepimiz biliyoruz.Bence forum olarak bu işin daha profesyonel(mercekli) yapım şeklini yayınlarsak bu işe meraklı insanları dogru yönlendirmiş oluruz.Trafikte bu şekilde ışık saçıp görüşü kısıtlayan araçlara uzun,kısa,sis,süs allah ne verdiyse yakıyorum.Empati kurmak zor olmasa gerek.

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Hayırlı olsun güle güle kullanın.Fakat merceksiz xenonların zararını hepimiz biliyoruz.Bence forum olarak bu işin daha profesyonel(mercekli) yapım şeklini yayınlarsak bu işe meraklı insanları dogru yönlendirmiş oluruz.Trafikte bu şekilde ışık saçıp görüşü kısıtlayan araçlara uzun,kısa,sis,süs allah ne verdiyse yakıyorum.Empati kurmak zor olmasa gerek.

kardesim merceklide olsa farinda yukseklik ayarin yoksa her turlu goz alyiyor xenon far...bugun mercekli yani olan yani bi xenon fr en ucuz maliyetle 750 tlye mal oluyor...senin maddi olarak sikintin olmayabilir..,ancak doblo kullanicilarinin buyuk bolumu kendi yaginda kavrulan orta sinif insanlar.....birde fari actirdinmi su alma nem yapma gibi sorunlar oluyor.....suna kani yim ki ...xenon fiyatina veya bilemedin. iki. misline bi xenon far olsa yinede ne yapar eder doblo kullanicilari bi xenon lu farlari alir......kisacasi bizlerde baska suruculeri rahatsiz etmek istemeyiz...kaldi ki ...bana bugune kadar. farlarim gozunu aliyor diye ne sellektor yapan nr de uyaran cikmadi...

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri

kardesim merceklide olsa farinda yukseklik ayarin yoksa her turlu goz alyiyor xenon far...bugun mercekli yani olan yani bi xenon fr en ucuz maliyetle 750 tlye mal oluyor...senin maddi olarak sikintin olmayabilir..,ancak doblo kullanicilarinin buyuk bolumu kendi yaginda kavrulan orta sinif insanlar.....birde fari actirdinmi su alma nem yapma gibi sorunlar oluyor.....suna kani yim ki ...xenon fiyatina veya bilemedin. iki. misline bi xenon far olsa yinede ne yapar eder doblo kullanicilari bi xenon lu farlari alir......kisacasi bizlerde baska suruculeri rahatsiz etmek istemeyiz...kaldi ki ...bana bugune kadar. farlarim gozunu aliyor diye ne sellektor yapan nr de uyaran cikmadi...

*clap**clap**clap**tup**tup*

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah

Baki abi öncelikle amacım tartışma ortamı yaratmak degil ama yükseklik ayarını aracın 1 metre önüne bile ayarlasan ışık yogun bir şekilde etrafa saçılıyor ve xenonun gücünden tam fayda saglanmıyor bu bir gerçek.Otomotiv firmaları araçta mercek oldugu halde yolun egim ve viraj durumuna göre kendisini otomatik ayarlayan farlar geliştirdigi halde biz burada al xenonu tak hiç birşey olmaz dersek ya bu firmalar işi bilmiyor yada biz.Yağ konusunda ise maddi durumum iyi olsa gider range rover alırdım yetmedi doblo aldım mesele bu degil.Forum olarak insanlara burada dogruyu gösteriyorsak bu işin negatif yonlerinide belirtmek lazım.Yeni doblo çıkma far 80 tl bixenon mercek 80 tl + 150 tl xenon kit,birazda el becerisi varsa bu far yapılır.
Benim tavsiyem standar far ile performans ampülleri tercih edilmeli.Osram night breaker veya bosch plus 90 gibi
Saygılar.

kurt

Daimi Üye
Tepki
3
Ben şahsen halojen faarlardan memnun değilim önceki araçlarımda da hoşlanmıyordum şehir içi kullanımlarda neyse de şehir dışı gece sürüşlerde yolumun daha aydınlık olmasını isityorum. Bu yüzden aracımda xenon far kullanmak istiyorum.Lakin bu karşıdan gelen sürücülerin rahatsız olması sorunu sebrebiyle şimdilik bekliyorum eğer bu sorun mercek taktırmayla aşılabilecekse onu da taktırırım.Sitede serdarengin arkadaşım doblosuna mercekli xenon taktırmıştı doblosunun fotoğrafları 42.syfada mevcut isteyen bakabilir.kendisi bu konuda bir yorum yapabilirse bilgilenmiş oluruz.

kurt

Daimi Üye
Tepki
3
xenon yolu çok güzel gösteriyor

Gerçekten öyle , ışıl ışıl yapıyor yolu başkalarına zarar vermemek kaydıyla teknolojiyi neden kullanmayalım ki .

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
katılıyorum

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH

GemLikLi

Daimi Üye
Tepki
2
bende 1 senedır xenon 8000k takılı hanı selektor yapan olmadı gercekten xenon baska bısey herkeze tavsıye ederım mercek fılan onlar bos ısler rahatsız etse bıle en fazla 5 sn rahatsız edıyosun sonra gelıyo gecıyo ayrıca bana kufr etseler ne olcak bende onlara edıyorum :D ara sıra sisleride yakıyorum ıkı tane xenon fenaa :D kör edici bazen ınsafıma gelıyo parkları yakıyorum sıslerı yakıyorum goz almaz fazla benım hakkım ne dusunuyolarsa allah 5 katını versın :D ben yolumu duzgun goruyosam bana yeter onlarda taksın xenon şekilse şekil aydınlıksa aydınlık hersey on numara

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizim bi arkadaşın albeasında var yağmurda falan görüşü pek iyi gelmedi bana holojen daha çok aydınlatıyor gibi