dobloya nasıl bir ses sistemi takmalıyım

_spectacular_

Saygın Üye
dobloma kaliteli fazla aşırıya kaçmadan uygun fiyatlı bir ses sistemi takmayı düşünüyorum amam ses cok kaliteli olmalı önerilerinizi bekliyorum pioneer teyibim var zaten ekranlı çok güzel hoparlör bas gibi önermelerde bulunursanız sevinirim:)

geremy

Onursal Kurucu
profesyonel ses sistemleri hakkında netten daha iyi bilgiler bulabilirsiniz.

tr_badboy

Daimi Üye
araçlarda en cok sewdigim we ilgi alanım olan sey tesisat :p:p dostum aşırıya kacmadan net ses yakalayamazsın ilk once kapıdakı kolonlrı sokup atıyorsn onların yerine pionner mid takımı cok pahalı dersen caddence mid takımı arkaya 2 tane kayık atarsın marka onemli degil ama bulabiliyorsan pionner in şampiyon serisinden :p 10 numara olur uretimi kalktıgı için tarihi eser fiyantında altın gibi bişidir 1 tane 1000 w anfi 4 kanal 30cm bass atarsın arkaya nekadar kalite okadar tok bass sesi caddence jbl Maudi pionner bunlari tercih edebilirsn bi tane de tiz takımı aldın mı kalite bişi pazardan 5 tl ye olanlardan degil yani :D bu şekilde kalite bi ses yakalarsn ama tesisatın kotu tarafi yaptıkca yapasın geliyo sınır yok bu işte :D

Qarizma232

Aktif Üye
öncelikle ne yapmak istiyorsun ona karar ver.Aşırıya kaçıp Full Pandizot mu dizeceksin yoksa subwoofer mı döşeyeceksin önce bunları sölemelisinki yardımımız dokunsun ha birde bütçe
uygunları önerelim?

_spectacular_

Saygın Üye
Qarizma232 tarafından yazılan metin:
öncelikle ne yapmak istiyorsun ona karar ver.Aşırıya kaçıp Full Pandizot mu dizeceksin yoksa subwoofer mı döşeyeceksin önce bunları sölemelisinki yardımımız dokunsun ha birde bütçe
uygunları önerelim?

fazla aşırıya kaçmadan ve fiyatıda uygun bir sistem düşünüyorum

tr_badboy

Daimi Üye
Adige_samet tarafından yazılan metin:
Qarizma232 tarafından yazılan metin:
uygunları önerelim?

fazla aşırıya kaçmadan ve fiyatıda uygun bir sistem düşünüyorum
en basit ses sistemi 500 tl den başlar

ilbey59

Yeni Üye
Ben dobloma tesisat yaptım. Ama bende vardı olanları kullandım. Kenwood bas ve haporler. Bende bagaj kutulu bas var. Böyle olunca bagajda yer kaplıyor. Bence sen önce bütçeni ayır. Daha sonra şehrinde güvendiğin ve danışa bileceğin bir elektronikçi ile görüş ve fikirlerinden faydalan derim. Ama kutu bas olayı yer kaplasada az seste dahi kaliteli ses alırsın.

Qarizma232

Aktif Üye
tr_badboy ' ın da dediği gibi 400-500 gibi alacağınada bağlı biraz.
ama öneri söylemek gerekirse 1 tane kicker es 1 tanede anfi yeter gider derim oda 300 fln 1000 watt subwoofer yeter sana sanırsam.

RockeR

Azimli Üye
akarcali39 arkadaşıma katılıyorum iyi ses istiyorsan ve biraz bütcen fazlaysa alpine'den şaşma derim yada dgital design ''DD'' ;) bass olarak..

filizcima

Daimi Üye
yaw eskıden kasetcalar kıytırıkta 2 hoparlor vardı yormayın kendınızıde cuzdanınızıda :Dkendımız soyleyelım kendımız dınleyelım olmazmı ?? hemde beles :D:D

Qarizma232

Aktif Üye
filizcima tarafından yazılan metin:
yaw eskıden kasetcalar kıytırıkta 2 hoparlor vardı yormayın kendınızıde cuzdanınızıda :Dkendımız soyleyelım kendımız dınleyelım olmazmı ?? hemde beles :D:D

fena fikir değil :) bide bass sesi yapabilsek tam olacak *music**music**music*

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Alpine ve Pioneer arasında paylaşılmıştır bu anaünüte konusu...

Pioneer genel olarak verimli çıkış sağlarken, Alpine anaünüteler bas konusunda biraz daha gelişmiştir.

Mid konusunda ise, hangi firmadan ne aldığınıza göre değişir.
Power serisi yada f/p serisi tercih edilir genelde.

Bass konusunda devrim niteliğinde basslar bulabilirsiniz.
Örnekleyelim:
Kicker'dan Solo X serisi muhteşem bir örnektir.
Ancak gel gelelim, Kicker'ın diğer tüm serileri vasattır.

Herşey para değil. Önemli olan sistem uyumluluğu ve amaçtır.

Ses sistemi için tavsiye isteyen arkadaşım. Ne kadar bütçe ile, nasıl bir ses elde etmek istediğini anlatabilirsen, en ideal 2-3 sistem örneğini hazırlayabilirim. Ama genel tabirler kullanmaya devam edersen, herkes kendi beğendiği sistemleri tavsiye edecektir.

Kendi sistemimim için 3.600 TL en düşük teklifi aldım.
Ama herşey dahil 1.650TL ile kendim montajını yaptım.
Elektronikçilerin farkını gör.