DOBLOMUZA KOLÇAK TASARIMI.........

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar yeni dobloların ön koltuklar arası kol dayama kolçağı var...........Ancak bunu tasarlayan arkadaş nasıl bir düşünceyle tasarladı ise bilmiyorum bu kadar abuk bir kolçak olamaz..........Kısa biçimsiz abuk bir kolçak.............Ben bu kolçağı modifiye etmeye karar verdim..........Fikrimi sizlerle paylaşayım dedim............
Şimdi eski kolçağın şöför koltuğuna bağlı olan mildeki sekmandan söktüm.......Baktım ki kolçaktaki hareket eden mekanizma gayet sağlıklı demirden yapılmış...........O demiri kolçaktan ayırarak işe başlayacam.........Daha sonra ön koltukların arasında 19 cm boşluk var .....Ben buraya eni 17 cm uzunluğu 30 cm yüksekliği 20 cm olan bir metal kutu yapmayı planlıyorum.......Hani bu aksesuarcularda satılan plastik olup metal ayaklarla ara konsola sabitlenen kolçaklar gibi.......Biliyorum aksesuarcılarda var ama inanın çok dandik ve kullanışsızlar........Bu kutuyu kapaklı ve üzerini sünger ve deri ile kaplayıp ....Tabii kutuyuda deri kaplayacam.........ve kutuyu eski kolçaktan söktüğüm hareket miline kaynatacam........kısacası kolçak gerektiğinde orjinali gibi yukarı kalkabilecek......Hatta ve hatta uç tarafına bardaklık bile yapmayı planlıyorum..........İnşallah yakın zamanda yapıp sizlerle paylaşacağım.......

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aga bunun resmini görmem gerek.bitince bize resim at...

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
güzel proje abi fotoğrafları bekliyoruz...

SerCan

Saygın Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar yeni dobloların ön koltuklar arası kol dayama kolçağı var...........Ancak bunu tasarlayan arkadaş nasıl bir düşünceyle tasarladı ise bilmiyorum bu kadar abuk bir kolçak olamaz..........Kısa biçimsiz abuk bir kolçak.............Ben bu kolçağı modifiye etmeye karar verdim..........Fikrimi sizlerle paylaşayım dedim............
Şimdi eski kolçağın şöför koltuğuna bağlı olan mildeki sekmandan söktüm.......Baktım ki kolçaktaki hareket eden mekanizma gayet sağlıklı demirden yapılmış...........O demiri kolçaktan ayırarak işe başlayacam.........Daha sonra ön koltukların arasında 19 cm boşluk var .....Ben buraya eni 17 cm uzunluğu 30 cm yüksekliği 20 cm olan bir metal kutu yapmayı planlıyorum.......Hani bu aksesuarcularda satılan plastik olup metal ayaklarla ara konsola sabitlenen kolçaklar gibi.......Biliyorum aksesuarcılarda var ama inanın çok dandik ve kullanışsızlar........Bu kutuyu kapaklı ve üzerini sünger ve deri ile kaplayıp ....Tabii kutuyuda deri kaplayacam.........ve kutuyu eski kolçaktan söktüğüm hareket miline kaynatacam........kısacası kolçak gerektiğinde orjinali gibi yukarı kalkabilecek......Hatta ve hatta uç tarafına bardaklık bile yapmayı planlıyorum..........İnşallah yakın zamanda yapıp sizlerle paylaşacağım.......

Ustam dört gözle bekliyorum resimleri bende kendim yapcam aklımda fikir olusur en azından :)

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
güzel fikir gibi geldi kulağa ama resini görmek gerekir zannımca..

geremy

Onursal Kurucu
bendeki orjinal kolçak.
çok estetik durmuyor ama müthiş rahat bir şey.hatta yan koltukda oturanlar bile nasiplenebiliyor.yeni bir araca bu sistemi yapmak zor değil ama estetiği bozmamak lazım diye düşünüyorum işçilik 10 numara olmalı.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
geremy tarafından yazılan metin:
bendeki orjinal kolçak.
çok estetik durmuyor ama müthiş rahat bir şey.hatta yan koltukda oturanlar bile nasiplenebiliyor.yeni bir araca bu sistemi yapmak zor değil ama estetiği bozmamak lazım diye düşünüyorum işçilik 10 numara olmalı.
Siz merak etmeyin ustam burada 43 senenin tecrübesi konuşuyor.....Allahın izni keremi ile çok cici bir şey yapacam ve sizlerle paylaşacam.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
RAPTOR tarafından yazılan metin:
aga bunun resmini görmem gerek.bitince bize resim at...
Ustacım hele bir yapayım valla aklımdaki çok şık bir şey .....Bitsin mutlaka resim koyacam.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Valla arkadaşlar bence doblo larımızdaki en önemli eksik bence bu çünki dikkat edin yeni nesil araçlarda artık standart olarak cepli kolçak mevcut ....ama bizde malisef yok.......Ya anahtar sigara çakmak gözlük .....vs vs .....Bunlar el altında bir yerde olmalı....yanılıyormuyum.....Torpidoda durmaz ya bunlar.......Ama benim adım baki ise bende bunun tillahını yapacağım......

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
d2 için yapılmış özel bi kolçak. montajı falan yok. ayakları el fireni altındaki boşluğa basıyor iki koltuk arasına sıkışıyor. üstü kapaklı içi de kullanışlı.

bu adresten almıştım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-doblo-kolcak-turkiyede-ilk-el-yapimi-harika-bir-urun-35166143/pasif-ilan/

bu benim maxinin içi

kolak.jpg

kolcak.jpg

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ekrem tarafından yazılan metin:
d2 için yapılmış özel bi kolçak. montajı falan yok. ayakları el fireni altındaki boşluğa basıyor iki koltuk arasına sıkışıyor. üstü kapaklı içi de kullanışlı.

bu adresten almıştım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-doblo-kolcak-turkiyede-ilk-el-yapimi-harika-bir-urun-35166143/pasif-ilan/

bu benim maxinin içi

kolak.jpg

kolcak.jpg
Kardeşim çok zayıf bir plastik malzeme.........Zaten bunlar D3 Lere olmaz......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bugün imalata başladım......Sacları 12 tl ye kestirdim...........8 tl cakacıya büktürmeye verdim.........3 TL menteşelere verdim........10 tl benim egzostçuya kaynattırdım.....Sanırım 20 tl de kumaş sünger ve kaplama işçiliği tutar............Takribi 50 tl gibi baba bir kolçak sahibi olurum..........Yapılan işlemleri tek tek resimledim...........Hepsini iş bitiminde siteye koyacam..........Pardon yiğenime koyduracam ...zira ben beceremiyorum..............

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz

bu adresten almıştım

bu benim maxinin içi

kolak.jpg

kolcak.jpg

neresi plastik abi tamamı tahta sunta malzeme taş gibi sağlam

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

bu adresten almıştım

bu benim maxinin içi

kolak.jpg

kolcak.jpg

neresi plastik abi tamamı tahta sunta malzeme taş gibi sağlam
Hayatım ayaklarından bahsediyorum plastik değilmi...........Hatta ara konsola sokmuyormusun ayakları..........

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
evet abi. ayakları da sunta . el freninin üstüne geçiyor

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
evet abi. ayakları da sunta . el freninin üstüne geçiyor
Enterasan bu benim gördüklerimden değil o zaman kardeşim.... Neyse yaptım ben zaten valla hangar gibi içine dünyayı alır.......Tamamlansında ..yanlız fena sağlam oldu.....üzerine benim sıpayı oturttum sallanmadı bile .....

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri

bu adresten almıştım

bu benim maxinin içi

kolak.jpg

kolcak.jpg

Bu Tarz D3 ler için kolçak arıyorum. Bilen varmıdır ?