Doblom İyi Gitmiyor

serkanet

Azimli Üye
2005 1.3 multijet dobloya sahibim başlıktada belirttiğim gibi arabam iyi hızlanmıyor hava akış metreyle alakalı bi sorun olabilirmi ayrıca turbo ile manifolt arasındaki contadan siyah egzoz gazı atıyor o contayı değişmeme rağmen sorunum çözülmüş değil yani gaza dibine kadar basıyorum tık yok araba sonradan hızlanır gibi oluyor fakat yi almıyo araç 103.000 de bakımı düzgün yapmama rağmen böyle bi sorunum var yardımlarınız için teşekkürler..

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
serkan aramıza hg kendini ilgili bölüme tanıtırsan seviniriz teamdoblo ailesi olarak

doblon da anlatıgına göre ya enjektör yada yakıt ponpasında sorun var

serkanet

Azimli Üye
teşekkürler premio ama sanmıyorum onlarla alakalı olacağını benzini hiç bititmem sarı ışık yanmadan alırım enjektördende sanmıyorum multijet kapağında ufak bi kırılma olmuştu hava akış metre borusunun tam girdiği yerde orayı silikonladım düzelir gibi oldu fakat geri eski haline döndü akışmetre sensörü bu kadar etkilermi bide turboyu indirip içini balata spreyi ile temizlemeyi düşünüyorum çünki turbonun içi yağ basılı pervane tam dönmüyo ve havayı çekmiyo olabilir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
çok karmaşık.turbo problemli,hava akışmetre sıkıntılı,büyük ihtimalle katalizör ve intercooler de sıkıntılı.

en yakın servise!

serkanet

Azimli Üye
saolun arkadaşlar ama hiçbirisi değilmiş kafam iyice bozuldu turboyu indirdik salyangoz kısmını komple temizledik aradaki valfi biraz açtım egzoz gazı olduğu gibi turboya giriyo pervaneyi benzinle temizledim araba çıldırdı yokuş yukarı 140 ile rahat çıkabiliyorum devir saati 5 bine kadar geliyo tavsiye ederim valfi kapattığınız zaman hem dışarı egzoz gazı atmıyo arabanın performansıda çok artış gösterdi 1 de gazı kapatıyorum araba sağa sola çekiyo :)) buyrun resimleri paylaştım

Uploaded with

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
helal olsun diyim ne diyim arkadaşım helal olsun..

ben açayım motoru bidaha toplayamam :D helal olsun*clap*

serkanet

Azimli Üye
saol kardeşim teşekkürler ama motordan anlayan bi tanıdığın varsa yaptır bu dediğimi eğer doblon varsa 1.7 comboyla yan yana gidiyorum :)))

kartepeLi

Azimli Üye
Helal olsun gerçekten.
Resimler için sağol.
Ama bunun gibi şeyler için tanıdık şart gerçekten.

serkanet

Azimli Üye
sırada bi boost controller ve blow off var onlarıda taktınmı havalanmazsak iyi :))

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
o açtığın valfi eski haline getirsen iyi olur.motora giren fazla egzost gazı kurunlanmayı hızlandırır.sonunda motor bloğu ve pistonları kömür kazanını olarak kulanabilirsin!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
serkanet tarafından yazılan metin:
:) tamamen kapatmadım zaten 2 diş sıktım valfi o kadarını bende biliyorum

2 diş sistemi +%30-%40 etkiler!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
senin araban için ben ratahatsız olmam.sadece uyarayım dedim.sonuçta araba senin kendin bilirsin!

md_rodeo

Azimli Üye
arkadaşlarım mazot pompasını takıoken havasını tam aldıramayan tamircilerimiz mevcut bnm basımda olduğu gibi havasını tam aldıramazzsak tekleme yahut çekişde düşü oluyor...

volkan1065

Yeni Üye
arkadaşlar ben şirkette 2006 model 1.3 doblo kullanıyorum maşşallahı var araba kalkarken bile benzınlı gibi olduğu yerde tepinior turbosu çok iyi ıslık sesi var ama gidişi süper.
benım şahsi aracımda Albea multijet yalnız kendı aracım öle kalkışlarda çok hantal oldupu yerde pati çektirmek çok zor turbo 2500 devirde devreye giriyor şehir içi yakıt tüketimi 220 kr. yukarıda arkadaş turboyu temizleyip valfi kapatmış ama oda motorda kurum yaptığı söylenıyor.

Şimdi benım sormak istediğim bayramdan sonra tamirci arkadaş turboyu söküp temızleyecek ve turbonun devreye girmesını 2200 de devreye girmesını sağlayacak. Çünkü turbo 2500 de devreye girerkne araçta mesela 5 kişi varsa turbo devreye giresiye kadar gaza yığılmam gerekiyor buda aracın fazla yıkmasına sebep oluyor.

Sizce turbonun devrinin 2200 alınca yakıtta düşme olurmu ve motora zararı ne olur.

Ayrıca aracım 94000 km 2005 model eskı kasa ve motoru halen sıfır gibi çok iyi kullanılan bir araç.