Doblom ile Yaptığım Kazadan Dolayı Değişenlerim

ncpfzlkz61

Daimi Üye
Geçtiğim haftada yaptığım kazadan dolayı aracımı serviste yaptırdım ama anladımki servis tamir etmekle uğraşmıyor direk değiştiriyor.Değişenler: kaporta,ön sol kapı,ön sol çamurluk,tampon ve 2 farım değişti.Sağ Farın Bir ayağında Çatlak olduğu için değişti.Sizce bu kadar parçanın değişmesine gerek varmıydı?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
geçmiş olsun
servis zamandan tasarruf etmek için değişim yapıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
fgeçmiş olsun benc değişmesi daha iyi ama tabi ikincielde daha fazla değer kaybediyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.değişmeden kutulabilenler 2. el için değişmemeli.değişti deyince bizim milletimiz yanlış anlıyor.hayırlısı olsun.

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
geçmiş olsun kardeş

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence arabanın şasesinde iç kısımlarında panelde vs darbe yok sa çok ta önemli değil olabilir ama büyük darbe olursa iş değişir

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
İkinci elde değişim olayını izah edemiyorsun.. Düzeltilip boyananı sorin etmiyorlar ama değişti deyince hemen soru işareti ...

hardcrss

Onursal Üye
aracın yürüyeninde şasisinde sorun yoksa, tampon değişse nolur far değişse nolur.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Kazalı araç resimlerini saklayın. Satarken de izahı kolay olsun.

Önceki aracım Hyundai Accent Admire aracımın sol ön çamurluk ve sol ön far kaskodan serviste değişmişti benden önce. Tüp kamyoneti geri manevra yaparken arka tamponunu takıp boydan boya yarmış ön çamurluğu. Şasede, motorda vs. birşey yok. Resimlere baktık bir durum yoktu. Ekspertiz onayı ile almıştım aracı. Satarken de ekspertiz onayı ile sattık. Sorun çıkmamıştı.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Kazalı araç resimlerini saklayın. Satarken de izahı kolay olsun.

Önceki aracım Hyundai Accent Admire aracımın sol ön çamurluk ve sol ön far kaskodan serviste değişmişti benden önce. Tüp kamyoneti geri manevra yaparken arka tamponunu takıp boydan boya yarmış ön çamurluğu. Şasede, motorda vs. birşey yok. Resimlere baktık bir durum yoktu. Ekspertiz onayı ile almıştım aracı. Satarken de ekspertiz onayı ile sattık. Sorun çıkmamıştı.

*tup**tup*

ncpfzlkz61

Daimi Üye
bende sizin gibi düşünüyorum saten satmaya niyetimiz yok aile için kullanıyoruz araçta şase motor yürür felan nokta kusur yok kaporta hasarları sadece saten kapı felan diğer aracın sürtmesi yüzünden ezildi.ama servis aracı güzel yapıyor eskisinden farkı yok.resimleri yükledim arkadaşlar böyle birde bakalım.sizce bu kadar parçanın değişmesine gerek varmıydı ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
<racınızda hasar yokmuş ki dışarıda kaliteli ustalar var dışarda bunu düzeltirlerdi vuranda caddy galiba onunda önü dağılmış geçmiş olsun

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
haklı olunabilirde yani kaza bu bence değer kaybı açma olayı saçma ama göz göre göre artislik yaparkenolursa açılabilir ama bormalde açılması saçma bence

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Neden saçma olsun ki. Karşı taraf %100 kusurlu ise gayet de açılabilir. Kişi tali yoldan pat diye çıkar vurur size tam ortadan. Ya da kişi akan trafikte arkadan vurur hızını ayarlayamayarak. Daha başka pek çok durum var buna benzer. Kaza deyip geçildiği için kazaların büyük çoğunluğu sürücü hatalarından kaynaklanıyor.

Oğuz Bey, tali yoldan çıkıp sizin araca göbekten vurulsa, orta direk ve iki kapı araç pert olmayacak şekilde hasar alsa ne olacak? En iyi ihtimalde aracın kaybedeceği değeri düşünün. Sizin araca bakışınızı düşünün. İkinci eldeki satış durumunu düşünün. Bence herkes bilinçli olmalı. Trafiğe çıkmak sadece araç kullanabilmek değildir. O yüzden 5 - 6.000 TL'si olan hemen bir LPG'li şahin bulup yollarda terör estiriyor.

Bir ay kadar önce Starex kullanan bir şahıs şehir içi trafikte arkadaşımın Opel Astra Klasik aracına tampondan hafif dokundu. Önemli bir şey değil ama kişinin "Biraz daha dikkatli olun" lafına cevabı aynen şuydu : "YAPTIRIRIZ DA NOLACAK!!!" O anda bu laf sizin kulağınıza nasıl gelirdi ? :)

ncpfzlkz61

Daimi Üye
saten suçlu olan diyer taraftı sokak arasında oldu kaza ben sakince giderken yandaki yoldan caddy direk yola çıktı çok kısa mesafe olduğu için duramadım ve ben yandan ona çarptım saten çarptığım aracın trafik sigortası olmadığı için iyice suçlu duruma düştü ve tutanak felan tuttum ama işleme sokmadım karşı taraf direk nakit olarak serviste aracın hasarını ödedi ve olay kapandı

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
bende sizin gibi düşünüyorum saten satmaya niyetimiz yok aile için kullanıyoruz araçta şase motor yürür felan nokta kusur yok kaporta hasarları sadece saten kapı felan diğer aracın sürtmesi yüzünden ezildi.ama servis aracı güzel yapıyor eskisinden farkı yok.resimleri yükledim arkadaşlar böyle birde bakalım.sizce bu kadar parçanın değişmesine gerek varmıydı ?
zaten servis neden çok para alıyor yaptığı işe güvendiği için orjinal yaptığı için alıyor paralcıklarımızı