Doblo Dobloların hız sınırı

doblocan

Azimli Üye
Merhabalar.
Ruhsatta kamyonet yazan ama vergi dairesinde panelvan yazan camlı koltuklu doblom var.
hız sınırlarını anlayamadım.Ben panelvana göremi gideceğim kamyonete göremi?Birde
E5 de yada kilometre 80 yazan yerlede ben demi 80 km ile gideceğim yoksa kamyonlar gibi 50 ile mi?
cevaplar için şimdiden teşekkürler.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Ruhsatta panelvan N1 doblolar için hız sınırları

Şehir içi 50 km 55 km ye kadar ceza yazılmaz.
Duble yolda 100 km 110 km ye kadar ceza yazılmaz.
Tek gidiş tek geliş ş.arası yolda 80 km 88 km ye kadar ceza yazılmaz
Otobanda 110 km 121 km ye kadar ceza yazılmaz.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Yukardaki hız sınırlarına % 10 luk hata payı eklenir. Yani 50 km hız sınırı olan yolda 50+% 10=55 km ye kadar ceza yazılmaz 56 ondan itibaren ceza yazılır.

doblocan

Azimli Üye
Mesut Bey cevabınız için teşekkürler,
Benim ruhsatta (j)araç sınıfı N1
(D.5) CİNSİ KAMYONET yazıyor anlamadığım vergi dairesinde panelvan yazıyor.
bu durumda kamyonete göremi hız yapacağız.Şunun için soruyorum aynı durumda arkadaşımın da Doblosu var.Benim ruhsatta ne yazıyor ise ondada o yazıyor.Geçen Şile yolunda giderken orada hız sınırı tabelası var 80 km yazıyor ama 77 km ile radar cezası gelmiş.Ben 80 yazan yerde 80 km ile gidiyorum.Arkadaş sormuş tabela 80 yazıyor diye demişler ki Doblo da hız sınırı 50 km.O yüzden sordum.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Benim Doblo ruhsatta Panelvan N1 yazıyor ve ben bu sınırlara uyarak seyehat ediyorum hiç ceza yemedim. Ayrıca ben polisim trafik polisi arkadaşlarada sordum cevap benim dediğim gibi.Şilede ceza yazılma konusunda bir yanlışlık var bence

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Rica ederim

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@doblocan

şehir içi yola dahil ise olabilir.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
@ali0635
Ankara'da otomobil 82 yazan yollarda 77 km ye kadar ceza yazılmiyor.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Mesut kardeş bu polatlı yolu üzerindeki ortalama hız ölcümü yapan cihazlar yanlış ölçüm yapıyor olabilirmi benim araç km göstergesiyle gerçek km arasında -4 var ama hızımı o an benim ekranda ne gösteriyorsa onu yazıyor bi gariplik var gibi o degil sürekli curıse kontrolde gidiyorum bi sıkıntı olmasın ceza yermiyim bu kadar farktan

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
Araçlarımız kamyonet panelvan n1 sınıfı olarak geçmekte. Kanunda panelvanın tanımı yolcu ve yuk kısmının aynı olan araç olarak geçer. Yani araçlarımız panelvandır. Hızımız kapalı kasa kamyonetlerden fazla olabilir Tescil belgemizde kapalı kasa kamyonet yazanlar belge bedeli tarafımızdan ödenmek şartı ile trafik şube yada bürolarına müracaat ederek dilekçe ile değiştirilebilir. Buna gerek varmıbence gerek yok çünkü denetleme yapan ekipler bu konuya özellikle dikkat ediyorlar.

satelcom

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Em.Asb./Elektronik teknisyeni/Siyasetci
Modeli
Renk
Beyaz
:DYıllardan beri Türkiye bütçesinin %12 lik bölümü cezalardan oluşuyor.Yani ülkemizdeki otomobil sahiplerine ceza yazmak için binbir tuzak kurulmakta.Zaten yapılan bu duble yollar da sanki hizmet için değil trafik cezası yazmak için yapılmış.Bilhassa çevre yollarında radarlar tuzak kurmuş avlarını bekliyor.50Km yi sakın ola geçmeyin.Bir gözğünüzle önünüze bakarken diğer gözünüz KM saatinde olsun.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
@Alirüzgar
Abin onlar uyarı amaçlı hız gösteriyor rahat ol. O cihazlar genelde 5 km eksik gösteriyor.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@satelcom
Sözüm ona adamlar olayı çözmüşler gidersiz net para kazanıyorlar. Her gişe geçişinde çatır çatır banka gibi para kesiyorlar.

gökhangün

Daimi Üye
Adı
Gökhan
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
siyah
peki ruhsattaki kamyonet(bbvan) ne demek oluyor :D mealini bilen var mıdır ?

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@gökhangün
Kardeşim ben polise sordum kamyonet yazıyorsa gerisi önemli değil dedi. Bb muhabbeti kamyonet tipli panelvan demek. Hız muhabbeti yerleşim yeri otoyol 100 yerleşim yeri dışı otoyol 110 şehir içi 50 bölünmüş yol 93.5 bildiğim kadarıyla.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@gökhangün
Otoyollara %10 eklemedim ama bölünmüş yola 93.5 e ekledim sen yinede sınıra fazla yaklaşma :) ibrelerdede hata payı var sen yinede 90 ı geçme :)