Doblo'ların bilinmeyen özellikleri

FireFrost

Aktif Üye
Tepki
2
118 sayfayi okumadim belki biri yazmistr yazmamisa bilgilendrmk icin bir kac tane bilimeyen ozellik soglim 2005model 1.9jtd icin sogluyor.
Orta govdede dortlugu yaktigmz yerde sis lambasi deglde onun yaninda olan gostergne sag alt tarafta sari renk olarak gozkn tus sisli veya karanlik yollarda arkanizdaki veya geri geri karanlik bir yere yaklasmak icin arka stok lamblarin daha fazla yanmasini saglayan tustur.

öyle bir şey yok

nasıl yok abi bnde var ?

hocam o far arka sis olarak geçer sizin dediğiniz gibi geri geri yanaşırken işe yarayabilir ama asıl amacı sisli havalarda stopların siste daha iyi gözükmesidir..

mrtkrbck

Yeni Üye
Tepki
2
Yeni aldığım doblomda dış sıcaklık göstergesi olmadığını görünce çok şaşırdım, öncekinde vardı. Buna bir çare bulan var mı?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Murat bey arabanız d3 mü hangi versiyonu

d3 combilerde easy safeline ve ilk baz donanım d3 dynamic haric hepsinde dış ısı göstergesı bulunmakta

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
gelişmiş yol bilgisayarı olması lazım ısı göstergesi için.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Hanefı d3 te easy haric dynamic safelineda gelişmiş yol bilgisayarı var ama sdış ısı göstergesı yok

efsane05

Onursal Üye
Tepki
537
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
slm arkadaşlar d2 de bir özelik daha buldum ama çokta önemli değil şöyleki ;
gösterge aydınlatmasını kıstığınızda yol bilgisayarıda o oranda kısılıyor.Arabada hız kontrolünüz açık ve hız limitini geçtiğinizde veya araba uyarı verdiğinde göstergelerden bağımsız olarak en üst seviyeye kadar çıkıyor otomatik olarak uyarı bittiğinde gösterge ile aynı seviyeye geliyor.Bilmenizi istedim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
önceden yazıldı mı bilmiyorum ama d3tede hız sabitlemede hızı kayıt ederseniz gaza basıp hızınızı yükselttiğinizde ayağınızı gazdan çektiğinizde kaydettiğiniz hıza geridönüyor

ahmet125

Azimli Üye
Tepki
5
arkadaşlar d1 de bagaj tarafındaki sürgülü kapı açılınca yanan lambayı arkaya doğru içine kaktırınca ışık hep yanık kalıyor öne doğru içne kaktırınca ışık hep kapalı kalıyor ortada tuttuğunuzda ise sürgülü kapılarda devreye giriyor

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
D1 2001 2006

d2 2006 2012

d3 2010 2014

d2 2012 yılına kadar klasik olarak d3 ile berabe üretildi

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Dün bi tanıdıgın c maxına bakım yaptırırken duydun e5 motorlardaki enjektörler tamir edilmiyormuş degişmesi gerekliymiş e4 motorlarınki tamir ediliyormuş buda bakım olarak bilinmeyen özellik tamire bi 1.6 cargo geldi120binde enjektörü arızalı imiş tanesi 1250tl adamın dünyası yıkıldı ama tabi ucuz mazot bakımsızlık 3kr tan kaçarken 5 krtan oluyorsun

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
evet o açıdan çok masraflı ve sakat.ama inşaallah bir tamir yöntemi geliştirirler.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bizim 90lıkları bilmiyorum 75liklrinki 350 400tl civarında 75liğinki 90lığa uymuyormuş

orkonlu

Yeni Üye
Tepki
0
buraya doblolarımızda keşif ettiğimiz yada bilinmeyen özellikleri yazabiliriz.
mesala:
-iç aydıtlamalar bagajda dahil olmak üzere açık bırakılırsa 20 dakika sonra sönüyor.
-özel sistem sayesinde farları ve parkları açık unutma gibi bir sıkıntınız yok.
-aracı stop ettikden sonra kapıları açmaz iseniz 3 dakika boyunca camları indirip kaldırabilirsiniz.

aklıma geldikçe bu başlık altında yazacağım sizlerde ekleyiniz lütfen.

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
4 yıldır kullandığım doblonun çok ilginç bir özelliğini keşfettim.

Arka koltuktaki alışveriş poşetlerimi almak için tavan lambasını yaktım ve kapamayı unutup kapıyı kapadım. Arabayı kilitlemek için düğmeye bastım ama kilitlenip geri açılıyordu ve çok hızlı 4 lüleri yakıyordu. Defalarca tek tek bütün kapıları açıp kapadım dedim herhalde hava yağmurlu olduğu için kapı switch leri ıslanmıştır o yüzden oluyordur. Ama yok 10 defa denedim belki. Sonra farkettim ki tavan lambası yanıyor onu söndürdüm ve kapılar kilitledi. Çok şaşırdım :D

Omer Akdemir

Onursal Üye
Tepki
286
4 yıldır kullandığım doblonun çok ilginç bir özelliğini keşfettim.

Arka koltuktaki alışveriş poşetlerimi almak için tavan lambasını yaktım ve kapamayı unutup kapıyı kapadım. Arabayı kilitlemek için düğmeye bastım ama kilitlenip geri açılıyordu ve çok hızlı 4 lüleri yakıyordu. Defalarca tek tek bütün kapıları açıp kapadım dedim herhalde hava yağmurlu olduğu için kapı switch leri ıslanmıştır o yüzden oluyordur. Ama yok 10 defa denedim belki. Sonra farkettim ki tavan lambası yanıyor onu söndürdüm ve kapılar kilitledi. Çok şaşırdım :D

Akıllı telefon, akıllı telefon olurda akıllı doblo olmaz mı Hanefi abi :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015