Doblo Doblodan gelen ses

Yahya

Azimli Üye
Doblo
Tepki
5
Adı
Yahya
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Aracım 2007 Doblo 1.3multijet ,aracımdan kaputun sağ tarafından kayışların olduğu yerden tırt tırt diye ses geliyor ,usta başta kayış gergilerinden dedi ama kayışı bosladik aynı ses gelmeye dewam etti .ses trigerden geliyor olabilir dedi ama kesin bişey söylemedi ,böyle durumla karşılaşan birisi War mi veya bilen ,bide aracım 190binde ,bölgenizde triger zinciri kaç liraya değişiyor ,benim usta 1bucukla 3bucuk arası değişir dedi

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Trigeri zincirdir .Sesin videosunu çeker atarsan daha iyi yardımcı olunabilir.Aynı bölgeden gelen bir ses vardı arkadaşta devirdaim pompasından gelmişti acaba benzer bir sesmi devir daim motor kayışına bağlıdır bozulursa ses yapar.Ben baskı balatamı 140 binde değişirken trigeride değişmiştim 2016 senesi baskı balata ve triger seti 180tl opar taktırdım 120 bin yaptı parçalarda sorun yok işçiliği motor komple indiği için 450tlydi.Eğer değişmemişseniz değişmenizde fayda var bizim kasalarda triger 120 bin parantez içinde 240 bin ibaresi vardır.Bakımlar düzenli yapıldığı taktirde 2 kat fazla gidebilir.Benim gibi internetten uygun fiyata alıp iyi bir ustaya yaptırmanız tavsiyemdir geçen bir parça sordum(vites halatı) orjinaline 1670tl fiyat çektiler bana internette orjinali 1200tl buldum arıza kendiliğinden geçtiği için değişmedim.Triger setleri 500tl altı opar var burada işçilik önemli tanıdık bir usta varsa 1000tl altına değişebilir.