DOBLO VİP PREMİO TEMİZLİK FORMÜLLERİ

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
zaman ayarlı koku ve yeri mükemmel fikir deneyeceğim teşekkürler..

jant konusudna karışım motorda bir yıpranmaya yol açmaz değil mi? Annem de bazen böyle karışımlar yapıyor bazen korkuyorum :D

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
ben yiğene veryom anatarı 2 saat sonra gel diyo bi gidiyom araba a dan z ye tertemiz yapıyo afacan

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
doblo vip premio yeni formül yokmu

şuanlık yok abi formüller aynı ama colanın formülü bozuldu heralde eskisi gibi parlatmıyor bende yeni doblo ya lastik parlatıcı alıyorum

golge_1982

Aktif Üye
BENİM YAPTIĞIM İŞLER

1 DOBLO DIŞ TEMİZLİK YIKAMA

arabayı ilk önce komple tozunu ve çamurunu akıtırm sünger ile çamulu bölgeleri hortum vasıtası ile temilerinm

daha sonra temiz sünger ile cilalı şampuan ile su hazırlarım tavandan başlayarak komple arabayı yıkarım ve durularım daha sonra şampuam ile siyah plastikleri yıkarım tampon aralarınıda detay fırçası ile yıkayıp durularım

daha sonra arabanın çamurlık içlerini köpüklerim ve tüm kirini yıkarım hortum ilede durularım daha sonra jantları bildiğimiz nutfaklarda kullanılan yağ ve kir sökücü ile yıkarım o yüzdende jantlarda hiçbir şekilde sararma olmuyor araba süzüldükten sonra temiz bez ile silerim ve benim kendi hazırladığım cialalı su ile yekrar silerim

2 CİLALI SU HAZIRLANIŞI

cam sil şişesine devamlı kullandığım ciladan bir miktar koyup üzerine su eklenir

bu şekilde dürekli parlark kalıyor ben hergün temizlik yapıyorum araba hafif tozlu iken çizilmemesi için cilalı su ile siliyorum

daha sonra tamponların tümünü parlatıcı ile silerim deta fırçası ile aralarınıda parlatırım

daha sonra çamurluk içlerine davlumbazlara parlatmak için mazot püskürtüyorum sıfır gibi parlak duruyor

son olarak lastikleride parlatıcı ile parlatırım şu an parlatıcı kullanıyorum ama 1 litre koasiti kaçmış kolaya 200 gram şeker eklenirse o formülde harika parlatıyor

ve son olarak jantları silerim araba kirlendiğinde yıkama işlemim böyle biraz uzun ama benim için zevk

3 İÇ KISIM TEMİZLİĞİ

kullandığım madde aspirix temizlik maddeleri satan yerlerde var harika temizliyor kesinlikle deneyin çok güzel temizliyor

ilk önce paspasları çıkartıp yıkarım arabanın kendi halısını süpürüp hazırladığım aspirixli su ile ıslatmadan nemli şekilde tül yardımı ile silerim tül çok güzel kir çıkarır deneyebilirsiniz

daha sonra deri koltukları temizlik fırçası ile temizlerim ynı işlemi kumaş koltuktada uygulayabilirsiniz koltuklar içinde aspirix öneririm harika bi temizlik ürünü ve hiçbir zararı yok zaten aldığımız pahalı ürenlerde asında bu tür ürünler

daha sonra komple plastik aksamlarıda silerim eğer çok kirli ise temizlik fırçası ile yıkayabilirsiniz

aynı işlemleri bagaj içinde uyguluyorum son olarak arabanın paspaslarını ve ıvır zıvırı koyuyorum kuru ve teiz beze torpido sütü sıkıp torpidoyu siliyorum

bu arada asla torpidoya süt sıkmayın çatlama yapabilir beze az miktar sıkıp silin edenide kaygan bir yüzey elde etmek için diğer plastikleride sileiyoruz bizim deri koltuk olduğu için derileride deri sütü ile yada badem yağo ile silebilirsiniz

ve en son paspaslara parfüm sıkıyorum

4 MOTOR TEMİZLİĞİ

gelelim motora eğer çok pis motor ise

gene aynı şekilde yağ çöz ve kir çöz karışımını püskürtüyoruz detay fırçası iile elimizin ulaşamadığı yerleri yıkıyoruz daha snra su ile kiri akıtabiliriz hiç bi zararı yok kuruyuncada parlatıcı ile parlatabiliriz

kaput halısınıda muhakkak tozunu alıp silmek gerekli

5 DIŞ CİLALAMA VE PARLATMA

ben araba koyu renk olduğu için her ay boya korumalı teflon cila atıyorum cialyı süngere döküp yüzeyde dairesel hareketler ile sürüyorum ve yüzey kuruyuna yani beyaz ve toz hale gelince temiz ve pamuksu bez ile parlatıyoruz
ve kesinlikle her cilalmada kapı motor ve bagaj aralarınıda cilalma yapmak gerekir ve kesinlikle her ay yaptım ayın sonu geldiği an cilalama işlemini yaparım hatta mayıs ayınınkinide bu akşam yaptım

pasta ise arabada çizik vasa yapılıır benim gibi her ay cila ve boya koruma olursa pastaya gerek kalmıyor

bende doblo hastalık olduğu için her gün muhakkak iç dış temizlerim ama her gün yıkamam mesela yazın ayda bir defa su tuturum ki kanalları tıkanmasın

6 GÜNLÜK TEMİZLİK

ilk önce arabanın dışını komple cilalı su ile silerim daha sonra çamurluk içlerinde çamur varsa yıkarım ve parlatırım yoksa zaten temizdir ve lastikleri parlatıp jantları su ile silerim aynı işlemi kapı aralarındada yaparım ve motoruda sünger ile silerim

temiz ve nemli bez ilede komple içini silerim

böylece araba hiç bir zaman kirlenemiyor içi dışı motoru her her heri sıfırından farksız bende bu iş hastalık doblo pis olunca rahat uyuyamıyorum her zaman temiz ve ilk günkü gibi temiz olmasını isterim

biraz uzun oldu ama neyapayım doblyu çok seviyorum

Bilgiler için teşekkürler bu cilalı suda kullandığınız cilanın ve boya korumalı teflon cilaların markaları ne acaba

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
cilalı suda kullandım cila mxs teflon cila boya koruma için şuan faracle waz ve mxs teflon cila kullanıyorum

şuan cilalı suyun yerine e maxın hızlı cilasını kullanıyorum çokta memnunum bez ile silme ile çizilmeleri önlüyor

golge_1982

Aktif Üye
cilalı suda kullandım cila mxs teflon cila boya koruma için şuan faracle waz ve mxs teflon cila kullanıyorum

şuan cilalı suyun yerine e maxın hızlı cilasını kullanıyorum çokta memnunum bez ile silme ile çizilmeleri önlüyor

Teşekkür ederim

bozlakci

Daimi Üye
ben d2 de sürgülüyü açınca o plastik eşşiğe basıp binenlere gıcık oluyorum orayı tozlu pis görünce kendime hakim olamıyorum *chair*

dagistan33

Yeni Üye
Doblo
Adı
Dağıstan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Siyah
2008 doblo vip kullanıcısıyım plastik aksamı yapış yapış nasıl temizleyebilirim?