doblo ses

selcukan43

Daimi Üye
Arkadaşlar aracımın arkasından lıkır lıkır ses geliyor. stepneyi söktüm taktım bulamadım kapıları kontrol ettim yok. pandizot vs. vs. herşeyi kontrol ettim yok.. en sonunda ustaya gittim Z rot başının ve viraj demirinin değişmesi gerektiğini söyledi? bundan dolayı olabilir mi? yani bunlar ses yaparmı. Bir de direksiyondaki FIAT amblemini nasıl sökebilirim zarar vermeden bi püf noktası varmı? yolda o da ses yapıyor. açıp bi kontrol etmek istiyorum.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
arkadaşlar forumda başlık açarken lütfen ilgili yerlere açalım. Konu taşınmıştır. Teşekkürler*tup*

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar aracımın arkasından lıkır lıkır ses geliyor. stepneyi söktüm taktım bulamadım kapıları kontrol ettim yok. pandizot vs. vs. herşeyi kontrol ettim yok.. en sonunda ustaya gittim Z rot başının ve viraj demirinin değişmesi gerektiğini söyledi? bundan dolayı olabilir mi? yani bunlar ses yaparmı. Bir de direksiyondaki FIAT amblemini nasıl sökebilirim zarar vermeden bi püf noktası varmı? yolda o da ses yapıyor. açıp bi kontrol etmek istiyorum.

yine bir usta krizi...benim anlamadığım öndeki rot başı ile arkadan gelen sesin ne alakası var?rot başı-kolu s.s ön takımla ilgili bi arızada ses önden ve direksiyondan gelir.ikincisi benim bildiğim viraj denge kollarının kendisinin değişmesi için kolun kırık,eğik yada çatlak olması lazım.bunun dışındaki durumlarda sadece denge kollarının burçları değiştirilir ki onlarda kolay bozulan parçalar değildir.

ses büyük ihtimalle kapı ayarının düşmesiyle alakalıdır.olmadı bagajı kanatlı kapılı araçların bagaj kapılarının menteşeleri boşluk yapar yada kilitlerinde boşluk oluşursa yada kilit ayarları bozulursa yine lıkır lıkır ses yapar.

bence bagaj kanatlı kapısından geliyor!

düreksiyonuda sen açma iyi bi usta baksın

selcukan43

Daimi Üye
yanlız ben 2 arızayı birden yazdım. o lıkır lıkır ses arka taraftan geliyor. sağ taraftan. kanalda usta altına girip o kısmı sallamış sesi bulmuş. usta tanıdık. direksiyondan gelen sesi de cızırtı şeklinde o ayrı tam fiat amblemine bastırınca gidiyor ama ses. bugün altından biraz zorlayıp çıkarmaya çalıştım ama olmadı. bugün kapı menteşelerini de kontrol ettirdim kapıları açıp gittim oralardan gelen ses de yok. bir zamanlar sürgülü kapının topu ses yapmıştı yalıtım yapmıştım top'a düzelttim.. direksiyonu açmanın bi püf noktası falan varsa ben niye açamıyayım ? bu işler elimden az çok geliyor.. sadece bilmediğim için bilenlerden yardım istedim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ses arkadan geliyosa öndeki rot kolu niye bozuk olsun?

selcukan43

Daimi Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
ses arkadan geliyosa öndeki rot kolu niye bozuk olsun?

öndeki rot kolu için demedi usta zaten yaw arkadaki Z rot değişcek dedi. 15 TL fiyat iyimidir sizce? birde viraj demir lastiği 5 TL

topaloglu tarafından yazılan metin:
Gazoz kapağı gibi açılıyor diye biliyorum sanırım vidalı değil hiç denemedim ama bundan önceki tipo aracın öyleydi alttan tornavida ile hafifçe oynatınca çıkıyordu bunu denemedim sadece tahmin...ses için stepne vidasının olduğu bölgeye de bakın eğer vida stepneyi tam yukarıya çekmemişse oluşan boşluk insanı rahatsız ediyor. Benim başımda da var aynı sıkıntı. Stepneyi sökerken bizim evlat ters diş aldırmış doğal olarak bir yere kadar tutuyor ve sıkışınca daha ilerlemiyor orada oluşan boşlukta lıkır lıkır ses veriyor şu an çok yoğunum ilk fırsatta bakacam gerekirse yeniden pafta çektirecem

stepneyi üstündeyken de baya bi darbeledik oradan gelen bi ses olmadı sıkı sıkıya tutuyor lastiği hatta lastiğe iz yapmış.

siyah_08

Aktif Üye
aracının sesi kesildimi arkadaşım ? benim doblodan da ses geliyor ustaya göstermedim ama kendim aklıma gelen tüm ihtimalleri kontrol ettim sesin nerden kaynaklandığını bulamadımm

pirgion

Yeni Üye
d3 doblomun sağ arka kapısından yada benzer bır yerınden cıtırtı seklınde ses gelmekte. emnıyet kemerı kafası olabılır dıye dusundum koltuk arasına sıkıstırdım. arka bagaj levhası dıye dusundum cıkardımyıne de geldı. sızde ne olabılır kı. ayrıca bazı bozuk yollarda on gogusten de ses gelmekte.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
pirgion tarafından yazılan metin:
d3 doblomun sağ arka kapısından yada benzer bır yerınden cıtırtı seklınde ses gelmekte. emnıyet kemerı kafası olabılır dıye dusundum koltuk arasına sıkıstırdım. arka bagaj levhası dıye dusundum cıkardımyıne de geldı. sızde ne olabılır kı. ayrıca bazı bozuk yollarda on gogusten de ses gelmekte.

dostum d3 ise garantisi devam ediyordur.. ben garantinin bütün nimetlernden yararlanırdım..

okadar para veriyoruz ses olmaz aga

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
bencede garanrisi devam ediyorsa servise göster ...

faik783

Yeni Üye
Doblo
Adı
Faik
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Arkadaşlar benim d3 tede arkadan ses geliyordu. Arka koltuklarin kilit mekanizmasinda boşluk var onlar lıkır lıkır ses yapıyordu araya sünger koyarak geçici şekilde çözdüm