DOBLO PERFORMANS LASTİK SEÇİMİ

anil-bulut

Aktif Üye
1.9 Multijet Dobloda kullanılacak en iyi 195 60 15 performans lastiğini tavsiyeler ve sizlerin yorumlarıyla alacağım düşündüğüm lastik modelleri ve markaları Continental contipremiumcontact 2 Yokahama AC 01(Tabi yokohamanın AC 01 den daha iyi modeli varsa oda olabilir tabi 195 60 15 ebatında olursa)Goodyear efficientgrip son olarak çok temiz 7 mm diş kalınlığında bulursam takım olarak Michelin eski desen Primacy Hp serisi tercihlerim bu model lastikler arasında ama kararsız kaldım.Düşüncelerim Yokohamaya doğru yönelik ama yinede düşündüğüm modellerin araştırmalarına devam edeceğim bu konuyu siz değerli üyelerimizle paylaşmak ve tecrübelerinizi almak isterim.Şu an kullandıklarım Michelin Energy Saver ama beni tatmin etmedi(Sonuçta Michelinin en düşük serisi olan bir lastik ama tabi bu michelin kötüdür anlamına gelmiyor sakın yanlış anlaşılmasın zaten tercihlerim arasında Michelinde var zaten).Alacağım lastikte aradığım özellik sececeğim modeller arasında ilk aradığım özellikler 1-İyi bir yumuşaklığı olması.2-Islak ve kuruda yol tutuş performansından ödün vermemesi.3 Viraj ve Yol tutunma kabiliyetinin son derece iyi olması ve adeta yola yapışması ve sağlam ve iyi bir sırt deseni olması.4-Son olarak sessiz olması.Belki istediklerim biraz fazla belkide bu modeller arasında olmayabilir ama yinede istediklerime yakın olandan yana tercihimi yapacağım.Lastiklerimi bu modeller arasından seçmek istiyorum ve başka marka model düşünmüyorum.Ama bu modellerden birinin beni tatmin edeceğinin kanaatindeyim.Bu konuda yardımlarınızı siz doblo üyelerinden ve kullanıcılarından bekliyorum göstermiş olduğunuz ilgiye ve konuya özen gösteren ve yardım eden herkese şimdiden teşekkürlerimi sunarım.Herkese iyi forumlar birbirinden değerli doblo üyeleri :)

LASTİKLERİN RESİMLERİ

YOKOHAMA AC 01

CONTİNENTAL CONTİPREMİUMCONTACT 2

GOODYEAR EFFİCİENTGRİP

MİCHELİN PİLOT PRİMACY

geremy

Onursal Kurucu
bende 185 65 15 var

195 yapmak istiyor canım
connect ve caddy de güzel duruyor.
birde continal lastik olursa:D