Doblo .. pencereler sürgülü çıkarmak

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
(ben de google translateden çevirdim ama siz o kadar çok smile yapmışsınız ki adama cevap yazmayı bile unutmuşsunuz. adam ta ordan bir soru sormuş sizin smile lerinizi görünce kim bilir ne düşünmüştür? ben de sürgülü cam yok ve nasıl çıkarılacağını da bilmiyorum)
arkadaşlar adamın sorduğu şu :

Ben Google translate'ın konuşma için yeterince iyi olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden ben İngilizce deneyeceğim.

İşte geliyor:

Yapmak istediğim: kendinden yapışkanlı film ile benim Doblo'nun pencerelerini renklendirmek.

Ben Doblo pencere camlarını garaj içinde çıkarıyorum. "renklendirme" için. (renkli cam için) daha kolay halledebileceğimi umuyorum.

Menteşeli pencereleri düz dışarı almak için bilgi edinmek istiyorum.

Ben sürgülü kapıların sürgülü pencerelerini dışarı almak istiyorum, ama bunu nasıl yapacağım?

Doblolar Türkiye'de üretilen ve orada çok popüler gibi görünen bir araç. ben çamları kolayca dışarı almak için Türkiye'de uzman arkadaşlar olduğunu düşünüyorum.

Birisi camları nasıl dışarı aldığını ve onları nasıl renkli (film) hale getirip sonra da onları nasıl geri taktığını bana anlatabilir mi? diye soruyorum, hepsi bu.
bana lütfen yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler

dan

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
çıkarmayı becerir siniz herhalde.içeriden camların fitillerini çekip çıkarın.çıkarması kolay.takmak biraz zor. camın dışındaki plastik aksamda kanallar var.o kanalın genişliğinde çamaşır ipi olabilir içine komple geçiriyorsunuz.camı bir tarafa yaslayıp ipi yavaşça çekiyorsunuz.iki kişi olmanız daha iyi.biri camı bir tarafa iterken diğeri ipi çekiyor yavaşça.biraz sıkıntılı bir iş.kolay gelsin.

hardcrss

Onursal Üye
mete abi adamın dediğini az çok anladık ama nasıl yapacağı konusunda bir fikrim yok. ve bunu anlatacak ingilizcemde yok ne yazıkki. ingilizce bilmediğim için şu anda çok utandım nedense.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
adam camları sürgülü kapıdan ayırıp kendi garajında renkli cama dönüştürmek istiyor. ama nasıl yapacağını bilmiyor, bende bilmiyorum bilen varsa yazsın buraya ben çevirmeye çalışırım.

hardcrss

Onursal Üye
adam camları sürgülü kapıdan ayırıp kendi garajında renkli cama dönüştürmek istiyor. ama nasıl yapacağını bilmiyor, bende bilmiyorum bilen varsa yazsın buraya ben çevirmeye çalışırım.

birisi detaylı cevap yazana kadar, adama sorusunu anladığımızı, bilen birisi konuya yazdığında ingilizce olarak çevireceği belirtirsen daha güzel olur :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Dear Dan,

we understood you. Our experts are going to came and they will tell us how to make it with details. And then, I or my friends are going to translate the solution for you.

Dan, my english isn't perfect, sorry about that, i hope you can understand me.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
çıkarmayı becerir siniz herhalde.içeriden camların fitillerini çekip çıkarın.çıkarması kolay.takmak biraz zor. camın dışındaki plastik aksamda kanallar var.o kanalın genişliğinde çamaşır ipi olabilir içine komple geçiriyorsunuz.camı bir tarafa yaslayıp ipi yavaşça çekiyorsunuz.iki kişi olmanız daha iyi.biri camı bir tarafa iterken diğeri ipi çekiyor yavaşça.biraz sıkıntılı bir iş.kolay gelsin.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
abi cevabını gördüm yazacaktım ama renkli yapmak istiyor onuda biri yazsın hepsini toparlayalım öyle yazayım dedim.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
Dear Dan,
detailed help messages began to arrive. friends will help you out.

Sevgili Dan,
detaylı yardım mesajları gelmeye başladı. arkadaşlarımız sana yardımcı olacaklar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
film çekmeyecek mi hanefi.boyasın o zaman.:D o işin muhabbeti.mesajında renkli film çekmek istiyorum diyordu sanırım.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
film çekmeyecek mi hanefi.boyasın o zaman.:D o işin muhabbeti.mesajında renkli film çekmek istiyorum diyordu sanırım.
senin mesajı bi çevirmeye çalışayım abi o zaman. bi çıkarsın gerisine sonra bakalım :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Dear Dan

firstly, You should dig up the plastic black lines from inside with carefully. Do not hurry.
secondly, there is plastic canals from exterior of the window. you need to the fit rope. After, you will run through of this plastic canals the rope. completly !. you need a second person. because, A person will collar the glass, other person will take the rope. But, you should be carefully and slowly. it may be a little hard.

Yani ingilizceye şöyle döktüm:
ilk olarak, içeriden dikkatli bir şekilde plastik ipleri/ (yani fitil) sökmen gerekir. Acele etme.
ikinci olarak, Camın dışında plastik kanallar var. Sağlam bir ipe ihtiyacın var. Sonra ipi plastik kanalın içinden tamamen geçireceksin. ikinci bir kişiye ihtiyacın var. çünkü, bir kişi camı tutacak, diğer kişide ipi çekicek. Ama çok dikkatli ve yavaş olmak gerek. Zor bir iş.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
senin mesajı bi çevirmeye çalışayım abi o zaman. bi çıkarsın gerisine sonra bakalım :)

adamı hepten camsız bırakmayız inşaallah.:D:D:D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

adamı hepten camsız bırakmayız inşaallah.:D:D:D
anaa bak onu hesaba katmadık işte :D :D

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
onlarda renkli film yasak değil galiba?

Dear Dan,
glass color film is not prohibited in your country?
film banned in our country, but there are still a lot of colored glass.

sizin ülkenizde camlarda renkli film yasak değil mi?
bizim ülkemizde yasak ama yinede çok fazla renkli cam filmli var.

hardcrss

Onursal Üye
onlarda renkli film yasak değil galiba?

Dear Dan,
glass color film is not prohibited in your country?
film banned in our country, but there are still a lot of colored glass.

sizin ülkenizde camlarda renkli film yasak değil mi?
bizim ülkemizde yasak ama yinede çok fazla renkli cam filmli var.

dear mete *clap*

our country'de renkli cam yasak değil :)

arka yan ve arka camlar filmli olabilir. birtek ön yan ve ön cam filmli olamaz. eğer araç fabrika çıkışlı renki cam ise birşey olmuyor.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
yaw dan gardaş. yokmu orda servis neyin. de get hallettir serviste. kırılıyo burda millet siye yardım için. böyle giderse camlara naylon çekecen :):):):)

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
yaw dan gardaş. yokmu orda servis neyin. de get hallettir serviste. kırılıyo burda millet siye yardım için. böyle giderse camlara naylon çekecen :):):):)
o da benim gibi gariban galiba,
ustalara baka baka ben de artık triger, kayış filan hariç artık kendim değiştireceğim. inşallah.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
dear mete *clap*

our country'de renkli cam yasak değil :)

arka yan ve arka camlar filmli olabilir. birtek ön yan ve ön cam filmli olamaz. eğer araç fabrika çıkışlı renki cam ise birşey olmuyor.[/quote]

hııı. bak ben bunu bilmiyordum; her cam için yasak sanıyordum çünkü bir filmli cam başlığında D3 ü olan bir arkadaş bagaj camının renkli olduğunu ve bunun da fabrikadan orijinal olduğu için ceza yazılmaktan kurtulduğunu anlatıyordu.(yanılıyorsam yoruma açıktır)