doblo panorama 2016 model premio plus conformatic lastik basınç kontrol sistemi devre dışı

umut80

Yeni Üye
Doblo
Adı
mustafa
Kan Grubu
B RH +
Meslek
tekniker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
doblo panorama 2016 model premio plus conformatic aracımda
lastiğin 1 tanesinin havası azdı tamamladıktan sonra belirli bir zaman aralığında lastik basınç kontrol sistemi devre dışı uyarısı verdi
sonra uyarı kendiliğinden kayboldu beş altı gün sonra tekrar uyarı verdi ve lastikçiye gittim havaları kontrol ettirdim ama nafile
bir daha lastik basınç kontrol sistemi devre dışı uyarısını veriyor hiç kaybolmuyor uyarı

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
doblo panorama 2016 model premio plus conformatic aracımda
lastiğin 1 tanesinin havası azdı tamamladıktan sonra belirli bir zaman aralığında lastik basınç kontrol sistemi devre dışı uyarısı verdi
sonra uyarı kendiliğinden kayboldu beş altı gün sonra tekrar uyarı verdi ve lastikçiye gittim havaları kontrol ettirdim ama nafile
bir daha lastik basınç kontrol sistemi devre dışı uyarısını veriyor hiç kaybolmuyor uyarı
Doblodaki sistem nasıl bilmiyorum ama benim gördüğüm basınç sensörü pilliydi. Belki pili bitmiş olabilir eğer pilli sistemse, kitapçığına bakın pilliyse yazmışlardır illaki.

mertsoy

Azimli Üye
Doblo
Adı
mert
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
Bende de aynı model var benimde lastik basic sökülmüş verimde yok almak istedim pahalı ve ayrıca bende yaz kış olmak üzere jant üzerinde 8 lastik var ve herbirine almam gerekiyor bende tam olarak iptal etmek istiyorum ama henüz bulamadım yanlız şöyle bir bilgi vereyim basic sensörü lastik içinde ve pilleri ver bu yaklaşık 5 yıl gibi süre sonra bitiyor sizinki pili bitmiş olabilir ve ayrıca basınç sensörü cihazı sol arka tamponun hemen içinde fişini çekince ekranda uyarı yazısı gelmiyor ikaz ışığı yanıyor ve bunla birlikte km yanıp sönüyor ve şunu da belirtmek isterim sol arka tampon içinde olan cihaz hasar almaya ve su almaya müsait yerde çok hafif arkadan hasar alsa sistem devre dışı kalır buna dikkat etmek lazim

umut80

Yeni Üye
Doblo
Adı
mustafa
Kan Grubu
B RH +
Meslek
tekniker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
Doblodaki sistem nasıl bilmiyorum ama benim gördüğüm basınç sensörü pilliydi. Belki pili bitmiş olabilir eğer pilli sistemse, kitapçığına bakın pilliyse yazmışlardır illaki.
teşekkür ederim

umut80

Yeni Üye
Doblo
Adı
mustafa
Kan Grubu
B RH +
Meslek
tekniker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
teşekkür ederim