Doblo nasıl çökertilir??

Durum
Konu kapatılmıştır.

driftkrali28

Yeni Üye
Esselamu Aleyküm arkadaşlar ben Doblo ailesine yeni katıldım buradaki bilgiler için herkese çok teşekkürler çok işime yarıyor ve çok iyi zaman geçiriyorum ve BİSMİLLAH... İlk siftahımı yapım sorumu soruyorum;) Arkadaşlar ben de FİAT DOBLO SAFELİNE 2010 model var 4-5 ay oldu alalı... Dobloları çökertmenin bi yolu var mı zarar vermeden yorumlarınızı bekliyorum kardeşlerim hepinize şimdiden çok teşekkürler ve yorumlarınızı sabırsızlıklar bekliyorum :)

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
hg geldin öncelik.le teamdoblo ya güzel vakit gecirmek dileyiyle

öncelikle burdaki arkadaşlar tavsiye etmiyor alcatmasını araca zararı oldugu için

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
driftkrali28 tarafından yazılan metin:
Esselamu Aleyküm arkadaşlar ben Doblo ailesine yeni katıldım buradaki bilgiler için herkese çok teşekkürler çok işime yarıyor ve çok iyi zaman geçiriyorum ve BİSMİLLAH... İlk siftahımı yapım sorumu soruyorum;) Arkadaşlar ben de FİAT DOBLO SAFELİNE 2010 model var 4-5 ay oldu alalı... Dobloları çökertmenin bi yolu var mı zarar vermeden yorumlarınızı bekliyorum kardeşlerim hepinize şimdiden çok teşekkürler ve yorumlarınızı sabırsızlıklar bekliyorum :)

makaslı araba çöktürme ustam..

çöktürme gibi olsun istiyorsan karlık filan alta indir ne güzel olur.. bizim facede safe akyol un doblosu aynen öle..senin istediğin gibi inan..

geremy

Onursal Kurucu
aramıza hoşgeldin.
konuyu uygun olan yerine taşıyorum.

driftkrali28

Yeni Üye
Hoşbulduk.... Şu kar lastiği olayını biraz açabilir misiniz rica etsem.. Bide bu aracın resmini faceden nasıl görebilirim?İlginize ayrıca teşekkürler.....

tr_badboy

Daimi Üye
dostum doblo cok guzel çöker km ne derse desın denendi test edildi ok yani :p git sanayiye saglam bi oto makas ustası bul egimlerini alsın arka makasların biraz tmm dır tek sıkıntı oldugu nokta fazla yuk koyunca nekadar egim aldırdıgına baglı yuk koyunca biraz wuruyo kütüklere okadar herhangi bi porblem olmuyo arkayı cokerttin mi on havada kalıyo aracın heralde 2 ci kasa zaten on tarafı yuksek gozukuyo traktor gibi yaylardan da 1-2 cm aldırabilirsn cok guzel olur .

aksoza

Azimli Üye
ben bugün araba asansör malzemesi yükledim araba göçtü resmen:) arkadaki lastikler varya hani makasların üzerinde onlar tam deydi yukarıya bi güzel zıplıyordu araba. yalnız ilk defa böyle yük aldım ben araba yolda giderken sanki dans ediyordu arka ayrı ön ayrı gider gibi gittim. biraz daha hızlansam sanki kaza yapack gibiydim 400 kg falan yükledim olsa olsa 500 neden böyle dans ettii alamadım.:)

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
400 kg aslında doblo için hiç birşey senin dobloyu bir bakıma sok ne var yok bir baktır dans etmesin :D ben 10 kişi bindiriyorum doblo daha iyi gidiyor.bana ögle geliyor 160 km hızı hiç zorlanmadan görüyo

aksoza

Azimli Üye
ama şu var yük sadece arkaya toplandı bagaj kısmına yani belki sorunda olablir bilmiyorum ben bukadar etkileniceğinide hiç düşünmedim aklımada gelmezdi bu şekilde olcağı. tren gibi kamyon gibi yavaş döndüm gidemedim doğru düzgün. lastiklerde iyi değil acaba ondanmıdır? ilk defa yük yükledim aracı yeni aldım bilmiyorum yani neyi var neyi yok ama hiç bir problem yok arabada normalde. bence ya lastiklerden dolayı yada yük hepsi bir yerde ondan. ben panelvan kangoo ya 8 kişi bindirdim hemde iri yarı adamlardı arabadqa tık yoktu ki doblo dahada yük alabilen bir araç

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
lastik cok farkediyo gercekten ama senin araç için *zipit**zipit* diyemicem

aksoza

Azimli Üye
eğer lastiklerdende bu olayı yapabilirse yüzde doksan lastiklerden benim lastikler iyi değil 4 tanede lastik istiyor araba al al bitmiyor eksikler. birde bütün yük arkadaydı etkilermi bilmiyorum

filizcima

Daimi Üye
aksoza tarafından yazılan metin:
eğer lastiklerdende bu olayı yapabilirse yüzde doksan lastiklerden benim lastikler iyi değil 4 tanede lastik istiyor araba al al bitmiyor eksikler. birde bütün yük arkadaydı etkilermi bilmiyorum
kardes cok bılgım yok ama aracı rot balans yaptırdıgın yade daımı gıttıgın bı ustaya baktır benımm arabayada yukleyınce ıyıce gezmeye basladı resmen savruluyo vırajı 70 le alabılıyorum maksımum arabanın salıncakları sorunluymus benım sendede aynı durum olabılır eger rot balansta bısey yoksa :(

aksoza

Azimli Üye
rotbalans da sorun yok çünkü aRAÇ boşken çok normal gidiyor direksiyonda falan hiç bir şekilde hata yok. ama dediğim gibi az bi yük koyduk önü ayrı arkası ayrı gitti acaba diyorum yük sadece arkada diyemi oldu böyle bişey mümkün olabilirmi onuda bilmiyorum.

filizcima

Daimi Üye
sanmam sonucta doblo yanı 5 kısı +bır mıktar yuk savrulmasına neden olacak halı yok ya makaslı fılan kapalı kasa kamyonet dıye bosuna yazmazlar herhalde :D

aksoza

Azimli Üye
bilmiyorum inş masraf çıkarıcak bişey değildir yeni aldım para harcamak istemiyorummmm

okancelik

Azimli Üye
tr_badboy tarafından yazılan metin:
dostum doblo cok guzel çöker km ne derse desın denendi test edildi ok yani :p git sanayiye saglam bi oto makas ustası bul egimlerini alsın arka makasların biraz tmm dır tek sıkıntı oldugu nokta fazla yuk koyunca nekadar egim aldırdıgına baglı yuk koyunca biraz wuruyo kütüklere okadar herhangi bi porblem olmuyo arkayı cokerttin mi on havada kalıyo aracın heralde 2 ci kasa zaten on tarafı yuksek gozukuyo traktor gibi yaylardan da 1-2 cm aldırabilirsn cok guzel olur .

çökerttiginiz şekilde vizeden gecirebildiniz mi arabayı yada tekrar kaldırmak istersek makaslar buna müsade ediyormu ?? şimdiden teşekkür ederim

Durum
Konu kapatılmıştır.