doblo motor altindan su damlıyor

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Peki antifiriz eksilten araç hararet yaparmı yapmazmı

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
Klima tahliye gideri derken normal biseymi oradanmi kaciriyor

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Aklımda soru işareti olarak o kalıyor

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Usta hakli olabilri bende d2 eski aracimin motorunu yikatmistim yaglar sular dolmus oraya sonra arabayi sol tarafi yuksek sag tarafi dusuk bi yere parkettim araci cektigimizde bi suru yag vardi yerde. Nerden akitti bu yagi diye dusunurken aklima geldi zaten sonrada dökülmedi. Sizde aracin bi tarafini yuksege parkederek ogrenebilirainiz :D

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Yunus baskanin dedigi gibi klima takliyesi olabilir ama arkadas antifirizli su damliyo demis o zaman aklima gelen tek yer antifiriz koymak icin suyu tahliye ettigi radyotor tipasi az da olsa kaciriyo olabilir

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
Ustaya goturdugumde araci lifte kaldirdi bakti antifiriz bu dedi hatta bi parmak aldi tadina bakti araci pek aktif kullanmiyorum 2 gundur garajdan cikmadi zaten araç kullanmadim diye kurumamis olabilirmi tahliye icin sadece hortumu soktu onada bakti terleme bile yapmamis dedi usta. Mesela antifiz koyarken radyator haznesinin vida yerlerinede dokulmus o bile hala islak duruyor kurumamasi normal gibi geldi bana

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
Bizim garaj duz zemin ilk orada baktigimda sadece 2 damla vardi bu resim hafif meğilli biraz fazla akmis garajdakine gore usta bakarken motorun ustunden led lambayla motorun alttaki plastik korumaya bakti banada gosterdi hala islakti bak hala antifiriz var korumada dedi baktim harbi var

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
kardeşim o zaman çıkar arabayı garajdan dışarı koy güneşin altına yada çık gez bı kaç saat sonra bırak garaja bak bakalım gene ıslaklık varmı varsa eğer gel yaz bi daha tartışalım

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@Gemlikforum

Tıpayi sokmemis hortumu sokmus bende dedim tpadan kacirmasin dedim yok dedi hortumu soktum dedi oradan sizinti yapsa alttan ustten bakti mutlaka gorurdu heralde

kadir24

Daimi Üye
Adı
kadir fahrettin
Meslek
oto mekaniker
Modeli
Renk
beyaz
Öncelikle selâmün aleyküm ben mekanik ustasiyim antifiz yağlı oldugundan hemen kurumaz ne güneşli havada nede seyir halinde klimadan gelen su saf sudur motor altindan akmaz genelde Torpido hizasindan akar en güzeli kaldir bir life bak altina kardeşim veya koy altina bir kalın karton siyah akarsa motor yağı kırmızı akarsa genelde kırmızı olur direksiyon yağı yok yağ gibi degil diyorsan git biii yikamaciya tazikli su tuttur gitsin ne varsa temizlensin... Hayırlı aksamlar

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@kadir24
Öncelikle tesekkur ederim lifte kaldirildi araç usta gelen sivinin tadina bakti antifiriz dedi radyator suyu bosaldiginda koruma plastigi altindaydi zaten yani 4 gunde olsa antifiriz kurumazmi diyorsunuz resim atmistim

kadir24

Daimi Üye
Adı
kadir fahrettin
Meslek
oto mekaniker
Modeli
Renk
beyaz
@Tutkun
Rica ederim kolay kolay kurumaz antifiz tadı şekerli olur genelde bilginiz olsun lazim olmaz ama hahhaha yinede bilginiz olsun siz en iii si yikamaciya gidin su vurdurun oralara yine geliyorsa bi sıkıntı var demektir bu sorunlar araç uzun sure antifiriz koyulmadi ise koyuldugu zaman radyatör olmak üzere bazi yerlerinden kacira bilir çünkü antifirizin icerisinde ayrıştırıcı maddeler vardir mesela kışın donmamasinin sebebi gibi kimyasallar en küçük aşınmiş yerlerden kaçıra bilir

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@kadir24
Dediginiz gibi altina tayzikli su vurmak kafadaki soru işaretini giderebilir. Bisey daha sormak istiyorum yağ degisimi yapilirken araca mobil 10w40 yag konuldu ustaya bu akitma sorunu icin gittigimde yagina bakti ama nasil bakti ben araci aksam park ettim sabah hiç calistirmadan yagina baktim yagi full neyse bu akitma sorunu icin ustaya gittigim araba calisir halde bakti etti kontagi kapatti hic beklemeden 5 saniye sonra yagina bakti benim sabah full gordugum yağ tam cubugun ucunda yağ eksilmis biraz dedi yağ aldi geldi tam yagi koyarken gordum mobil 5w30 koyuyor biseyde demedim koydu diye yaklasik yarim litre koydu zarari olurmu acaba

kadir24

Daimi Üye
Adı
kadir fahrettin
Meslek
oto mekaniker
Modeli
Renk
beyaz
@Tutkun
Siz nerede oturuyorsunuz yani hangi ilimizde yanlış anlamayin eyer istanbulda ikamet ediyorsaniz yerim maslakda gerçi biz sadece amerikan araclarina bakiyoruz ama madem burada aileyiz gel bi konturol ederim il dışında iseniz sabah bi bak yagina 5w30 veya 10w40 fazla fark etmez yani birşey olmaz

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@kadir24
Istanbulda oturuyorum esenlerde dediginiz gibi bi tayzikli su attirayim yarin. Inş bi cayinizi icmeye gelirim.zaten şoyle bisey var bu akinti amtifiriz o kesin radyator suyundada herhangibir eksilme olmadi ayi 11 inden beri o zaman geri ne kaliyor plastik korumadaki eski tahliye edilen radyator suyu yanlismiyim??

kadir24

Daimi Üye
Adı
kadir fahrettin
Meslek
oto mekaniker
Modeli
Renk
beyaz
@Tutkun
Aynen oyle kardeşim yerim maslak Atatürk oto sanayi sitesinde 2.kısım 25.sok no930 sönmezler jeep adım kadir sönmez tüm team doblo ailesi çay içmeye beklerim