doblo maxi de basslar zayıf kalıyor

cococue

Yeni Üye
Doblo
Adı
can deniz beytaş
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar 2006 model doblo maxi kullanıyorum aracın iç hacmi büyük olduğu için basslardan verim alamıyorum 2 adet nispeten kaliteli bass hoparlör ve bunları besleyen bir mono amfi var ayarları falan doğru kabloları kalın ama gerekli verimi alamadım tiz seslerde bir kayıp olmuyor ama bass sesler resmen aracın içinde kayboluyor yani aynı sistemle hatchback arabanın içinde durulmuyordu titreşiminden bununla ilgili bilgisi olanlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim .. iyi forumlar

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Birisi kutu gibi araba alan dar o bası hissetmeniz doğal ses sistemi konulacağı araca göre dizayn edilir,alan ve içindeki eşyalar girinti çıkıntılar değiştikçe akustik etkilenir aynı sesi almanız mümkün değil.

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Basslarin on tarafini daha dar bir koseye cevirirsen yani basslarin on taraf mesafesi az olmali ozaman db oranini hissedersin fazlasiyla

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Şimdi net olarak konuşmak gerekirse işten anlayıp anlamadığınız bilmiyorum. Araçta orijinal teyp mi veya değişikmi? RCa lar decklemi bağlı normali veya amfi ayarları gainler boostlar kesimler hoparlörleri artı eksileri ne durumda detaylı bilgi verir iseniz size kesin ve net çözüm yaratabilirim. Saygılarımla.