Doblo Doblo lastik onerisi

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Tepki
8
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Arkadaşlar selamun aleykum.Arkadaslar bende 2011 doblo 1.6 105lik araç var.Lastiklerimin degisim zamani geldi.Karadenizliyim karadenizde koy ve yayla yollari hep bozuk yollar.Bundan dolayi doblonun onu alcak geldi bana az bir yukseklikte arabanin alti vuruyor hatta karteli bile deldim.Acaba baskasinda da boyle oluyor mu bende doblodan once kango var di ama boyle bir sıkıntıya rastlamamasitim.Onler biraz alcak gibi dobloda.Bu sorundan kurtulmak ve arabanin onunu birazda yukseltmek icin ne yapmaliyim.hangi ebat lastikler kullanmaliyim.Suan arabamda dort mevsim 205 55 r16 lastikler var.Yine dort mevsim alacagim hangi ebatlari onerirsiniz.Birde arabanin volanti degisecek uygun olarak nereden temin edebilirim.yardimci olursaniz sevinirim.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Lastiğin yanak kalınlığı önemli sizde 55 yanak var spor lastik, lastiği yarmadığınıza şükredin 65 yada 70 yanak almalısınız bakın nasıl yüksek ve diri duruyor bu ebatlarda 4 mevsim seçeneği biraz kısıtlı genelde kamyonet lastiği oluyor.Mekanik parçalarda orjinalden şaşmayın biraz tuzlu ortalama 1.6 larınki 1000 tl gibi internette güzel araştırın ben detaylı bakmadım orjinal opar ve lancia üretiyor.D2 kasalar sonraki kasalara göre daha yüksek duruyor bende 185 14 inç 65 yanak var her türlü yayla yoluna gidiyorum 70 yanak 1cm daha yüksek.

Son düzenleme:

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Tepki
8
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Lastiğin yanak kalınlığı önemli sizde 55 yanak var spor lastik, lastiği yarmadığınıza şükredin 65 yada 70 yanak almalısınız bakın nasıl yüksek ve diri duruyor bu ebatlarda 4 mevsim seçeneği biraz kısıtlı genelde kamyonet lastiği oluyor.Mekanik parçalarda orjinalden şaşmayın biraz tuzlu ortalama 1.6 larınki 1000 tl gibi internette güzel araştırın ben detaylı bakmadım orjinal opar ve lancia üretiyor.D2 kasalar sonraki kasalara göre daha yüksek duruyor bende 185 14 inç 65 yanak var her türlü yayla yoluna gidiyorum 70 yanak 1cm daha yüksek.
65 70 yanak camurluga surtme yapmazmi acaba

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
195 60 16 orjinal takın.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sürtme yapmaz ebatları büyütmüşsünüz arkadaşın dediği gibi kullana bilirsiniz burada yanağı 65 te yapabilirsiniz

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
65 70 yanak camurluga surtme yapmazmi acaba
Orjinal ebat 195 60 16 fakat denklik tablosuna göre 205 55 16 kullanılabiliyor. Ben aracımda aile için kullandığım için 205 55 16 kullanıyorum. Yol tutuşu ve konfor daha iyi ve fiyat olarak daha uygun. Araca yük atıyorsanız ve çoğunlukla stabilize yolda kullanıyorsanız orjinal ebat kullanılması daha uygun olacaktır. Aracım D3 kasa babamda D4 kasa var Rize'de stabilize yolda kullanacağı için orjinal ebat ticari lastik var. Orjinal ebat olan 195 60 16 ile 205 55 16 lastik arasinda 1 cm daha az yükseklik farkı var. Orjinal ebat kullansanız da aracınız daha önce bahsettiğiniz altı sürten yerlerde sürtmeye devam edecek. 16 jant 65 yanak uygun değil. Kangoo ile Doblo arasında yükseklik farkı var.

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Tepki
8
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Orjinal ebat 195 60 16 fakat denklik tablosuna göre 205 55 16 kullanılabiliyor. Ben aracımda aile için kullandığım için 205 55 16 kullanıyorum. Yol tutuşu ve konfor daha iyi ve fiyat olarak daha uygun. Araca yük atıyorsanız ve çoğunlukla stabilize yolda kullanıyorsanız orjinal ebat kullanılması daha uygun olacaktır. Aracım D3 kasa babamda D4 kasa var Rize'de stabilize yolda kullanacağı için orjinal ebat ticari lastik var. Orjinal ebat olan 195 60 16 ile 205 55 16 lastik arasinda 1 cm daha az yükseklik farkı var. Orjinal ebat kullansanız da aracınız daha önce bahsettiğiniz altı sürten yerlerde sürtmeye devam edecek. 16 jant 65 yanak uygun değil. Kangoo ile Doblo arasında yükseklik farkı var.
Ondeki yaylari degistirsem arabanin yol tutusunda ve yol gidisinde bir sıkıntı olur mu acaba

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
D2 ler yükseklik olarak iyiler dediğiniz kangolar gibiler D3 ve D4 de yaylar biraz daha kısa yayların orjinalliğini bozarsanız azda olsa etkiler mühendisliği ona göre

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Ondeki yaylari degistirsem arabanin yol tutusunda ve yol gidisinde bir sıkıntı olur mu acaba
Yay değiştirip aracı yükselttiğinde amortisör ve takoz ön takım kısa sürede bozulabilir. Yol tutuş kesinlikle olumsuz etkilenir.