Doblo Doblo Hangi Yağ?

Yahya

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yahya
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Merhaba Doblo ailesi ,2007 1.3multijet activite ,hangi yağ kullanılır kaç numara

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
5w 30 iyidir.

Günay1975

Azimli Üye
Doblo
Adı
Günay akçay
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Doblo 1.3 multijet 2010 model 5w30 partiküllümü olacaçak bilgisi olan var mı

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Doblo 1.3 multijet 2010 model 5w30 partiküllümü olacaçak bilgisi olan var mı
2010 modeller euro 4 motordur partikül filtresi euro5 lerle beraber çıkmıştır bizim euro 4 araçlarda normalde 5w 40 ideal olanıdır,5w 30 partikül tıkanmasın diye kullanılır ki üzerinde özellikle partiküllü motorlar içindir yazar günümüzde euro6 motorlarla 0w 30 yağlara kadar indi.5w 30 da kullanabilirsiniz ama bir performans beklemeyin.Fark etmemiştim 2 bakım önce 5w 30 kullandım yağda ufak eksilme olmuştu yağ çubuğu yarıdaydı önceki bakımda 5w 40 kullandım usta özellikle söyledi bana bu motorların yağı budur diye hiç eksilme yoktu çubuk aynı durumdaydı yeni bakım yaptırdım yine 5w 40 kullandım.Arada performans olarak da bir fark yok buna göre ikisinden birini kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

ozerkamil

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kanil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba, 2017 1.6 doblo için hangi yağı almalıyız

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Arkadaşlar resimdeki yağı Tavsiye ederim ben kullanıyorum 1 paket aldım yani 4 yağ değişimlik en azından sahte değil birebir üretisinden geliyor faturalı izmir aliağa rafinerisi lukoil tesisinden gönderiliyor 10 bin km olmadan değiştirdiğim için fazla fazla aldım fiyatıda iyi ayrıca fiat motoru için üretilmiş 1.3 için tam litre kalitesine şaştım kaldım daha önce motul xclean efe kullanıyordum sahtecilik olayı başıma geldi aman dikkat edin

Dosyalar

• IMG_20211031_185436.jpg
    IMG_20211031_185436.jpg
    1,7 MB · Okunma: 13
  • IMG_20211031_185403.jpg
    IMG_20211031_185403.jpg
    754,3 KB · Okunma: 14

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Arkadaşlar resimdeki yağı Tavsiye ederim ben kullanıyorum 1 paket aldım yani 4 yağ değişimlik en azından sahte değil birebir üretisinden geliyor faturalı izmir aliağa rafinerisi lukoil tesisinden gönderiliyor 10 bin km olmadan değiştirdiğim için fazla fazla aldım fiyatıda iyi ayrıca fiat motoru için üretilmiş 1.3 için tam litre kalitesine şaştım kaldım daha önce motul xclean efe kullanıyordum sahtecilik olayı başıma geldi aman dikkat edin
Motul Online

Motul E-Ticaret sitesi açmış artık sahte sorunu kalmadı.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Son 3 bakımda petrol ofisi maxima 5w 40 kullandım çok iyi en ufak bir eksilme yok performansı iyi bazen zorlu yollarda kullanıyorum zorlamama rağmen herhangi bir sıkıntı yok.Düşünenler kullanabilir

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
Resmi Motor Yağ Sponsorumuz PETRONAS SELENİA

petronas-selenia-pure-energy-5w30-motor-yagi-32lt-dpf__0586912140042855.jpg
10075035795506.jpgPetronas-Syntium-5000-XS-5W30-4Lt-resim-317.png1438088800880_seleniadigitekoil0w-30.jpg1477_selenia-wide-range-diesel-5w-40-5l.jpg

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Merhaba Ahmet bey resmi yağımız selenia haklısınız fiat onaylı fakat nasıl çelişkidirki Servisler opar olio yağ kullaniyorlar 😀daha önce aracımda bu yağı kullanmış biri olarak motor performansından hiç memnun kalmadım şahsi düşüncem bu şekilde bana katılmayan arkadaşlar olabilir belkide bana sahtesl denk geldi bana bilemiyorum motul yağda sahtecilik olayı basima geldi bu yağında piyasada oldukça sahtesi mevcutmuş .bu yağı birebir üreticisinden alamıyoruz akıbetini bilmiyoruz A parçacıaından B yağ değisim noktasinda C alışverıs sitesinde bulunuyor bildiğim kadari ile online satiş siteside yok
Yağ çok önemli motorun can damarı bilindik marka orjinal olmasına dikkat etmemiz gerekli dlye düsunuyorum
Saygilar

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Merhaba Ahmet bey resmi yağımız selenia haklısınız fiat onaylı fakat nasıl çelişkidirki Servisler opar olio yağ kullaniyorlar 😀daha önce aracımda bu yağı kullanmış biri olarak motor performansından hiç memnun kalmadım şahsi düşüncem bu şekilde bana katılmayan arkadaşlar olabilir belkide bana sahtesl denk geldi bana bilemiyorum motul yağda sahtecilik olayı basima geldi bu yağında piyasada oldukça sahtesi mevcutmuş .bu yağı birebir üreticisinden alamıyoruz akıbetini bilmiyoruz A parçacıaından B yağ değisim noktasinda C alışverıs sitesinde bulunuyor bildiğim kadari ile online satiş siteside yok
Yağ çok önemli motorun can damarı bilindik marka orjinal olmasına dikkat etmemiz gerekli dlye düsunuyorum
Saygilar
Katılıyorum serviste opar koydular çok geçmeden değiştirip motule geçtim. O gün bugündür kullanıyorum hiçbir sorunum yok. Petronas aradım ama bulamadım bend zamanımda.

Bence petronastan da iyi koyduğum motul yağ. Akışkanlığı çok iyi buna rağmen hiç yağ eksiltme duman atmada yok. Ne koyuyorsam o çıkıyor yağ değişiminde. Şanzıman yağınıda fren hidroliğinide motul aldım onlardan da tek tek memnunum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Saygilar
E parça sponsorumuz oradanda fiyat alın parçalarda yardımcı olacaktır.

Salih445

Aktif Üye
Doblo
Adı
Salih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
1.3 euro 4, 200 binde doblo sahibiniz 5-40 kullanıyoruz ama yağ lambası sabahları geç sönüyor. 5-30'a göre bi tık kalın yağ olduğu için olabilir mi?

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
1.3 euro 4, 200 binde doblo sahibiniz 5-40 kullanıyoruz ama yağ lambası sabahları geç sönüyor. 5-30'a göre bi tık kalın yağ olduğu için olabilir mi?
Euro 4lerde 5w40 kullnilir 5w30 da kullanılabiliyor ama sizin sıkıntı bu değil kullandığınız yağ filtresi orijinal mi veya kaliteli mi? Çoğu muadil üründe bu hatayı verdiriyor.basitinden başlayın kaliteli sahte olmayan opar filtre kullnin deneyin.Ayni şekilde devam ederse Yağ pompa suzgecinde bulunan conta var izelligini kaybettiğinde yağ geçişi ilk çalışmalarda bu uyarıyı verdirir