Doblo Far Tipi

selcukan43

Daimi Üye
Arkadaşlar doblo nun kısalar uzunlar ve sislerin far tipleri nelerdir? şu anki sarı farlardan çok çok memnunum muhteşem gösteriyor ve muhteşem dağılıyor yola maşallah.. fakat ben bunun rengini xenon olmadan beyaz'a taşımak istiyorum. bunu ancak tek marka MTEC ile başarabilirim. sizlere de öneririm. ayrıca taktırayımmı taktırmayayımmı kararsız kaldım. fikirlerinizi bekliyorum konuyu da ondan açtım.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bence sen tak kullan tecrübelerinle bizi aydınlat derim ben. Ama yine de ustalar cevap versin. Zararı ve verim kaybı olmazsa dobloya güzel gider Selçuk kardeş

selcukan43

Daimi Üye
beyaz konusunda philips ile kafa kafaya.. philip 90 TL idi Mtec ise 40.. neden fazla para verelimki. diğer aracımda 2 sene kullandım hala beyaz beyaz yanıyor maşallah. ama sarılara göre basık değil işte o var. onun için değiştirmek istemiyorum. ama beyaz mavimsi bi görüntü de çok güzel duruyor. kararsız kaldım yani :)

geremy

Onursal Kurucu
aman dikkat siz iyi aydınlatırken karşıdan gelenlerin gözlerini perişan etmeyin arkadaşlar.

Black Hawk

Saygın Üye
Üstad benim kısalar xenon uzunları sarı olmasın uyumsuz oluyor diye Mtec yaptık bembeyaz oldu. Denemek için sisleri de beyaz yaptım ama beyaz ışığın yoğunluğu sarıya göre düşük oluyor. Hoş bi görüntüsü olduğu doğru ama sisli havada hiçbir işe yaramıyor. Sisleri söküp sarıları geri taktım.

selcukan43

Daimi Üye
İşte bende bunu bildiğim için takmak istemiyorum. ama bi denerim belki olmazsa geri çıkartırım. bu arada far tipleri nelerdir ? :D kısa uzun ve sislerin.

Black Hawk

Saygın Üye
Uzunlar la sisler aynı ikisi de H1 kısalar H7. Yani illaki test etmek istiyorsan Uzunlar için alacağın Mtec leri sislere takıp deneyebilirsin...

bunyas288

Daimi Üye
Farlara osramın nıght breaker ampüllerini deneyeniniz oldumu arkadaşlar ben sipariş ettim bakalım dedneyeceğiz..

selcukan43

Daimi Üye
Osram da alman malı Mtec'de. Osram'ı öneriyolar fakat Mtec daha ağır basıyor. Osram bide kısa süre gidiyor. Dediğim gibi diğer aracımda 3 yıldır kullanıyorum Mtec'i. Azalma vs, hiçbişey yok. Alırsam Mtec alırım yine. Bu far tipi bilgileri için de teşekkürler.

Black Hawk

Saygın Üye
Osram H1 Cool Blue Hyper White 5500K diye bir model var sanırım.. nıght breaker ile eşdeğer diye aldı bizim arkadaş 35 TL ye. Çok memnun Mtec ten ışık yada kalite olarak bence farkı yok yanlız kullanım ömrü hakkında bilgim yok, hangisi daha uzun ömürlü bilmiyorum...