Yardım Doblo d4 sis farı sorunu

EASYDOBLO

Azimli Üye
Doblo
Adı
Soner Samet Polat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
İyi günler ailenize yeni katıldım size bir sorum olacak şimdiden teşekkürler

Şimdi 2015 model easy paket doblom var sis farı takmak istiyorum sis kapağını söktüm tesisat bantlayıp bırakmışlar ön konsoldaki tuş yeri basilmiyordu söktüm tırnak koymuşlar tırnağı sökünce tuş devreye girdi yalnız tek sorun şimdi Premio paketlerde ön sisleri yakmak için farları yakmak gerekmiyor direk yanıyor ama easy paket benimki ben tuşa basıyorum basıyorum gösterge panelinde tepki yok acaba soketlerin ucu boş diyemi far alıp direk taksam devreye girermi kendi tesisatı varken tekrar tesisat çekmek gerekir mi ?

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Anladıgım kadarıyla sislerde henüz lamba bağlı değil. bu durumda sen tuşa basarsan göğüste lamba yanmaz. ancak ilk önce sisleri bağlarsan yani devre yük algılandığında (buradaki yük demek lamba demek) ancak o zaman tuşa bastığında hem göstergede sis lambası simgesi yanar hem de sislerin aktif yanar. İlk önce sisleri bağla, sonra tuşa bas. Kolaylıklar diliyorum.

EASYDOBLO

Azimli Üye
Doblo
Adı
Soner Samet Polat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Çok teşekkür ederim vaktini ayırıp yardımcı olduğun için öyle bir deneyim o zaman deneme yanılma yoluyla öğrenecez artık:):):)

EASYDOBLO

Azimli Üye
Doblo
Adı
Soner Samet Polat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
1 saat önce taktım sis lambalarını ama tepki yok tuşa basıyorum basıyorum göstergede ışık yok

EASYDOBLO

Azimli Üye
Doblo
Adı
Soner Samet Polat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Bu arada bir abimiz bilgisayardan açmak gerekiyor dedi Adana'da bilgisayara bağlayıp özelliği açabilecek tanıdığı olan varmı acaba

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
İşini iyi yapan elektrikçi varsa o açabilir bilgisayara bağlayıp. Gizli özellik açan yerler de açabilir.
OBD cihazı alıp kendiniz de açabilirsiniz ama uygulamaları ücretli diye biliyorum.

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Yazılım tarafını bilmiyorum açıkcası. Lakin sigorta kutusunda sigortası bağlı olmayabilir birde bunu kontrol edin isterseniz.

EASYDOBLO

Azimli Üye
Doblo
Adı
Soner Samet Polat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
bugün bir gizli özellik açan abi ile konuştum yanına uğrayacağım sonuç bugün belli olacak sonucunu merak edenler için yazarım adımları tek tek açıklarım maksat herkes faydalansın çünkü 1haftadır blog sayfası bakıyorum linea yapan var egea yapan var doblo yapan yok

EASYDOBLO

Azimli Üye
Doblo
Adı
Soner Samet Polat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Evet Sayın Grup Sakinleri Şuan itibari ile sis farımız aktiftir easy paket ve 2014 sonrası araçların sis ve Cruise kontrol özelliklerini bilgisayardan açmak gerekiyormuş

Kısaca aracın halihazırda sis farı tesisatı bulunuyor (bantlayıp farın kablosuna kelepçelemişler iyi bakarsanız görürsünüz) siz kapağı kesip sis deliği açıyorsunuz birde iki adet sis farı alıp takıyorsunuz sonra ön göğüste tuş grubu var ordan arka sis farının solundaki buton normalde basmıyor değiştirmeye gerek yok arkasında tırnak var o tırnağı kırıp tuşu basılabilir hale getiriyoruz ve geri kalan iş gizli özellik aktivasyonu normalde elm 327 modifiyeli cihaz bu işi görür ama Türkiye şartlarında 450 TL gibi bir fiyatı var ben 100 TL ye adana Paşaoğlu chip den açtırdım memnunum teşekkür ederim ✋

Dosyalar

• IMG_20220404_212251.jpg
    IMG_20220404_212251.jpg
    1,5 MB · Okunma: 19
  • Screenshot_2022-04-05-12-35-49-278_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2022-04-05-12-35-49-278_com.instagram.android.jpg
    237,3 KB · Okunma: 20

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Güle güle kullanın.
D3'lerde nasıl oluyor acaba. Onlarda da tesisat çekili.

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Aracım D3 Maxi, sisleri kendim taktım, tesisat hazırdı zaten. Sadece buton grubunu değiştirdim ve ECU'dan sisleri aktif ettim 1 seneden fazla oluyor sıkıntı yok.

HASAN SEV

Yeni Üye
Doblo
Adı
HASAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba Herkese
Benim de D4 easy aracım var.
İstanbul Avrupa yakasında bu özelliği açabilen yer nerede vardır.
Bu konu hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

EASYDOBLO

Azimli Üye
Doblo
Adı
Soner Samet Polat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aslında Yazılım ve gizli özellik açan herhangi bir firma ya da yazılım çözebilir işinizi kolay gelsin şimdiden

doblobursa

Yeni Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Evet Sayın Grup Sakinleri Şuan itibari ile sis farımız aktiftir easy paket ve 2014 sonrası araçların sis ve Cruise kontrol özelliklerini bilgisayardan açmak gerekiyormuş

Kısaca aracın halihazırda sis farı tesisatı bulunuyor (bantlayıp farın kablosuna kelepçelemişler iyi bakarsanız görürsünüz) siz kapağı kesip sis deliği açıyorsunuz birde iki adet sis farı alıp takıyorsunuz sonra ön göğüste tuş grubu var ordan arka sis farının solundaki buton normalde basmıyor değiştirmeye gerek yok arkasında tırnak var o tırnağı kırıp tuşu basılabilir hale getiriyoruz ve geri kalan iş gizli özellik aktivasyonu normalde elm 327 modifiyeli cihaz bu işi görür ama Türkiye şartlarında 450 TL gibi bir fiyatı var ben 100 TL ye adana Paşaoğlu chip den açtırdım memnunum teşekkür ederim ✋
Hocam herşey iyi tamamda göğüsteki butonuda soktum tırnağın neresini kırmam gerekiyor anlam veremedim rica etsem yardımcı olurmusun hayırlı akşamlar