Yardım Doblo d4 gündüz farı turuncuya çevirme yardım

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Tepki
62
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Son düzenleme:

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Gündüz farları D3 kasada tek duy ve T20. D4 aynıdır muhtemelen çıkarıp kontrol edin. Led almayacaksınız çıkarıp malzemeciden aynısının turuncu olanını alacaksınız. Led arıza ışığı yakıyor ona göre canbus uyumlu yada direnç bağlanması gerekiyor. Normal ampul alırken turuncu boyalı değil orjinal turuncu camlı olandan alın. Boyalı olanlar bi süre sonra gün ışığı rengine dönüyor. Polis sorun çıkarmaz. Parklar yada sinyalleri Amerikan park yaparsanız muayenede sorun çıkar sadece. Gündüz farı zorunluluğu olmadığı için muayene öncesi menüden kapatın yeterli.

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Tepki
62
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Gündüz farları D3 kasada tek duy ve T20. D4 aynıdır muhtemelen çıkarıp kontrol edin. Led almayacaksınız çıkarıp malzemeciden aynısının turuncu olanını alacaksınız. Led arıza ışığı yakıyor ona göre canbus uyumlu yada direnç bağlanması gerekiyor. Normal ampul alırken turuncu boyalı değil orjinal turuncu camlı olandan alın. Boyalı olanlar bi süre sonra gün ışığı rengine dönüyor. Polis sorun çıkarmaz. Parklar yada sinyalleri Amerikan park yaparsanız muayenede sorun çıkar sadece. Gündüz farı zorunluluğu olmadığı için muayene öncesi menüden kapatın yeterli.
Linkteki ürünü alabilirim o zaman degilmi

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Linkteki ürünü alabilirim o zaman degilmi
Linkteki ürün çift duy bir tarafı 21 Watt diğer tarafı 5 Watt sadece T20 21 Watt olanından almalısınız. Arıcın kitapçığı var ise ordan kontrol edebilirisiniz,
D4 kasa olan araç köyde D3 burda onda T20 21 Watt gündüz farı. D4 burda olsa bakar daha net söylerdim.

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Tepki
62
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Linkteki ürün çift duy bir tarafı 21 Watt diğer tarafı 5 Watt sadece T20 21 Watt olanından almalısınız. Arıcın kitapçığı var ise ordan kontrol edebilirisiniz,
D4 kasa olan araç köyde D3 burda onda T20 21 Watt gündüz farı. D4 burda olsa bakar daha net söylerdim.
Elimde böyle bir resim var bı bakarmisiniz

Dosyalar

• IMG_20200604_234701.jpg
    IMG_20200604_234701.jpg
    3,2 MB · Okunma: 53

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Gündüz sürüş farları olarak geçiyor w21w tip yani dipsiz 21 Watt T20 ampul tek duy olacak. Linkteki ürünün tek duy 21 Watt olanını alacaksanız. D3 kasa ile aynı.

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Tepki
62
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Gündüz sürüş farları olarak geçiyor w21w tip yani dipsiz 21 Watt T20 ampul tek duy olacak. Linkteki ürünün tek duy 21 Watt olanını alacaksanız. D3 kasa ile aynı.
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz icin

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

Ürün doğru sadece boya olmadığından emin olun. Daha önce osram diye aldım Çin malı geldi. İki ay sonra gün ışığı gibi yanmaya başladı. Yenisini alacağım.

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Tepki
62
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Ürün doğru sadece boya olmadığından emin olun. Daha önce osram diye aldım Çin malı geldi. İki ay sonra gün ışığı gibi yanmaya başladı. Yenisini alacağım.
Tamamdır çok teşekkür ederim

Ayredin1982

Azimli Üye
Doblo
Tepki
11
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Doblo D4 lerin gündüz lambası ile park lambası T20 dir. İkisinin yerlerini değiştirip turuncu bir gündüz farı elde edebilirsiniz.En azından nasıl duruyor bakıp karar verebilirsiniz.

AKSARAYLI68

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
hasan
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Usta bi sorum olcak benimde 2011 doblo var gündüz farlarını aktif edince bi tanesi yanıyor bi tanesi motoru çalıştırınca sönüyor çıkarıp takıyorum düzeliyor 2 dk sonra yine kesiyor yardımcı olurmusun

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Tepki
62
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Usta bi sorum olcak benimde 2011 doblo var gündüz farlarını aktif edince bi tanesi yanıyor bi tanesi motoru çalıştırınca sönüyor çıkarıp takıyorum düzeliyor 2 dk sonra yine kesiyor yardımcı olurmu

Son düzenleme:

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Tepki
450
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Ampülü çıkartıp takınca yanıyorsa. Duy tırnakları yada ampül tırnakları ezik yada yamuktur. Duy tırnaklarını hafif esneterek sıkıştır.

Dosyalar

• IMG-20211106-WA0011.jpg
    IMG-20211106-WA0011.jpg
    131 KB · Okunma: 14