Doblo D3 Yardım ?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
1.6 doblo her halukarda daha ekonomik babamda 1.3 multijet var aynı şehir içi kullanımda 8 litrelere çıkıyor full bakımlı araçlar benim araç 1.6 - 7 litrelerde dolaşıyorum uzun yola çıktığım zaman 5.5 larda geziyorum, bugüne kadar dobloda 1.3 ün 1.6 dan daha az yaktığını görmedim ( aynı şartlar altında ).

Tevekkeli 1.9 jtdler bile ş.dışı 1.3lerden her türlü az yakar. Ş.içi ayak iyiyse kafa kafaya bazen de az yakarbilir. Ben izmirde 1.9 jtd ile ş.içi 6.5 - 7 litre mazot yakıyorum. Ş.dışı en fazla 5.5 litre.

Demir hüseyin

Aktif Üye
Adı
Demir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Arkadaşlar doblo d3 1.6 premio almayı düsunuyoruz ama yakıttan korkuyorum açıkçası . en iyi kullananlar bilir nasıldır bu aracların yakıtı ?ortalıkta dolaşan bir sürü dedikodu var .
Ben gayet sakin kullanıyorum en maximum 7.5

mhmt-

Aktif Üye
Adı
caglayan diker
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Kahverengi
Tevekkeli 1.9 jtdler bile ş.dışı 1.3lerden her türlü az yakar. Ş.içi ayak iyiyse kafa kafaya bazen de az yakarbilir. Ben izmirde 1.9 jtd ile ş.içi 6.5 - 7 litre mazot yakıyorum. Ş.dışı en fazla 5.5 litre.
1.9 jtd vip vardi bu aracimdan once uzun yolda 600km 4.9 la gittim geldim fotolari var atarim

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
1.9 jtd vip vardi bu aracimdan once uzun yolda 600km 4.9 la gittim geldim fotolari var atarim
Masallah.. Gaza gelmezsem 5 litre yakarim ama bazen sol seritte dayanamiyorum. :) Otobanda Rampa yukari filan dinlemem dayanirim soldakilerin arkasina.

mahan

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
idris
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Aracım Yok
herkese hayırlı haftalar iyi kazançlar olsun inşallah.ramazan bayram tatilinde ankara-izmir arası yolculuk yaptım ankardan gidişte arabada 4 yetişkin 2 adet de çocuk bağaj padizota ta kadar dolu yani yüklü araba ankara izmir arası yol bilgisayarı na göre 580 km civarı ve izmirde de şehir içi 300 km de gezdim toplmada 880 km yol yaptı ışık yanmamıştı mazot alırken. 1.3 2011 doblo ile yaptığım yol bu şekilde 0,41 kuruş gibi rakam. yakıtı depoyu fullediğimde 365 tl lik yakıt aldı mazot almaya giderken shell i de aradım biraz onun kmsini katmıyorum hesaba

sonuç olarak uzun yolda 130-140 a çıktığım anlar sürekli oldu araç bilgisayarı ortalam hız ilk 98 di izmire girişte 103 olmuştu.
bence gayet güzel rakamlar biraz insanın kullanım stiline de bakıyor bu iş .

selametle kendinize çok iyi bakın..

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
herkese hayırlı haftalar iyi kazançlar olsun inşallah.ramazan bayram tatilinde ankara-izmir arası yolculuk yaptım ankardan gidişte arabada 4 yetişkin 2 adet de çocuk bağaj padizota ta kadar dolu yani yüklü araba ankara izmir arası yol bilgisayarı na göre 580 km civarı ve izmirde de şehir içi 300 km de gezdim toplmada 880 km yol yaptı ışık yanmamıştı mazot alırken. 1.3 2011 doblo ile yaptığım yol bu şekilde 0,41 kuruş gibi rakam. yakıtı depoyu fullediğimde 365 tl lik yakıt aldı mazot almaya giderken shell i de aradım biraz onun kmsini katmıyorum hesaba

sonuç olarak uzun yolda 130-140 a çıktığım anlar sürekli oldu araç bilgisayarı ortalam hız ilk 98 di izmire girişte 103 olmuştu.
bence gayet güzel rakamlar biraz insanın kullanım stiline de bakıyor bu iş .

selametle kendinize çok iyi bakın..
103 ortalama hız gördüğünüz anda 100 km ortalamada kaç litre yakıyordu araç acaba onu göremedim mesajınızda?

mahan

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
idris
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Aracım Yok
103 ortalama hız gördüğünüz anda 100 km ortalamada kaç litre yakıyordu araç acaba onu göremedim mesajınızda?

yolda belli yerlerde baktığımda 6,2 gibi diye hatırlıyorum.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
yolda belli yerlerde baktığımda 6,2 gibi diye hatırlıyorum.
Ağırlığınızda var birde klima açık mıydı? Ben geçen yaz istanbuldan geredeye kadar ki otobanda 130 km ortalama hızda 6.8 litre yakmıştım. 4 kişiydik bagaj doluydu. Klima açıktı.

mahan

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
idris
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Aracım Yok
Ağırlığınızda var birde klima açık mıydı? Ben geçen yaz istanbuldan geredeye kadar ki otobanda 130 km ortalama hızda 6.8 litre yakmıştım. 4 kişiydik bagaj doluydu. Klima açıktı.
ağırlık vardı gayet de iyiydi kardeşimin nişanına gidiyorduk. klima belli bir yere kadar açıktı.hava serinleyince kapattım.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
ağırlık vardı gayet de iyiydi kardeşimin nişanına gidiyorduk. klima belli bir yere kadar açıktı.hava serinleyince kapattım.
Çok özür dilerim ben aracınız 1.6 olduğunu düşünerek yazmıştım. Şimdi farkettim aracınız 1.3’müş. Yoksa bende çok yakmış 5.8 litre civarı olmalıydı diyecektim. Klima kapalı 90-100 hızla giderken (ortalama hız 78 km saat) aynı şekilde yüklüyken 5.1 litre yaktım bu mayıs ayının başında.

1.6 105’lik motoru olup araçların yakıtını kıyaslamak isteyen varsa bu konuda yazdıklarıma bakabilirsiniz veya aracın tahmini olarak ne yaktığını merak eden varsa inceleyebilir.