doblo bagaj kapısındakı ses :(

filizcima

Daimi Üye
öncelikle herkese slm:) resım koymak ısterdım ama beceremedım:D
bızım beyaz guvercının bagaj kapıları cıft yanı yukarıya dogru acılmıyo yanlara acılır ıkı parca.Tabı zamanla esnedıgını dusunuyorum sureklı ses yapıyodu ve bu ses benı cıldırtıyodu.Bugun sanayıdekı ustalara rıca ettım beceremedıler.Kapıların arasındakı fıtılı degısmesı lazım dedıler.Masrafı 100 lıra cıvarında altı ustu 1 metre lastık parcası ve buda sorunu cozmuyo sadece sesı azaltıyo.Kendım bı cozum buldum..faydalı olucagını dusundugum ıcın paylasmak ıstedım..

ustte tavanda montelı demırı tornavıdayla soktum cunku sallanan parca oydu yanı kılıt aksamında bı sorun yoktu.Nekadar sıkı takılsada yınede sallanıyodu.o an lastıkcıde gozume ılısen patlak lastıklerın delıklerını yamamak ıcın kullanılan pilastık malzemeden ıkı tane ıstedım.Tabı adam nabıcan bunları moduna gırdı:)ıkısınede vıdanın gececegı kadar delık actım.Tavanla usttekı kapı kılıdının oturdugu demır malzemenın arasına koyup vıdaladım.goruntude bı kırlılık olmadı.Cunkı plastıgın dısına tasan kısımlarını falcata yardımıyla kestım.Soyle bı test surusune cıktımkı bana 100 lıraya mal olacak olan ama sorunumu cozmeyecek bı ısı 50 kurusluk malzemeyle kendım cozdum...aklımı seveyım...*lol*

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
benim arka tek kapı ehliyetim yokken çarmıştım :) fazla bişi yoktu 2 tane nokta oluştu nazarlık niyetine bıraktım öle :) ama kapı esnemiş sanırım ses yapıodu ben yüksek sesli müzik dinleidğim için beni rahatsız etmiyordu ama arkadakiler şikayetçi oluyor en sonund a götürdüm bi kaportacıya adamla 2 miz el vasıtasıyla esnettik kilit yerleirni sıktı adam su an ses felan yok :)

filizcima

Daimi Üye
gökhan senın arabanın arka kapı tek benım cıft.Çıftlerde genelde yasanan bı durum sanırım sende 1 tane demır var oda tavanda degıl tabanda benım arabada 4 tane demır var 2 tavan 2 tabanda :)bende ses olma ıhtımalı sendekının 3 katı fazla :Dama mesele halloldu sukur :D

Okkan

Azimli Üye
benim dobloda çift kapı ve ses vardı filizcima paylasımın icin tesekür ederim hemen deniyorum

Dark Knight

Fenomen Üye
filizcima tarafından yazılan metin:
öncelikle herkese slm:) resım koymak ısterdım ama beceremedım:D
bızım beyaz guvercının bagaj kapıları cıft yanı yukarıya dogru acılmıyo yanlara acılır ıkı parca.Tabı zamanla esnedıgını dusunuyorum sureklı ses yapıyodu ve bu ses benı cıldırtıyodu.Bugun sanayıdekı ustalara rıca ettım beceremedıler.Kapıların arasındakı fıtılı degısmesı lazım dedıler.Masrafı 100 lıra cıvarında altı ustu 1 metre lastık parcası ve buda sorunu cozmuyo sadece sesı azaltıyo.Kendım bı cozum buldum..faydalı olucagını dusundugum ıcın paylasmak ıstedım..

ustte tavanda montelı demırı tornavıdayla soktum cunku sallanan parca oydu yanı kılıt aksamında bı sorun yoktu.Nekadar sıkı takılsada yınede sallanıyodu.o an lastıkcıde gozume ılısen patlak lastıklerın delıklerını yamamak ıcın kullanılan pilastık malzemeden ıkı tane ıstedım.Tabı adam nabıcan bunları moduna gırdı:)ıkısınede vıdanın gececegı kadar delık actım.Tavanla usttekı kapı kılıdının oturdugu demır malzemenın arasına koyup vıdaladım.goruntude bı kırlılık olmadı.Cunkı plastıgın dısına tasan kısımlarını falcata yardımıyla kestım.Soyle bı test surusune cıktımkı bana 100 lıraya mal olacak olan ama sorunumu cozmeyecek bı ısı 50 kurusluk malzemeyle kendım cozdum...aklımı seveyım...*lol*

Diğer bir konuda yazdığın lafın geldi aklıma "insan mecbur kalmasın atomu bile parçalar" demiştin. :D