Doblo Arka Sis Lambaları

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:
Yalan mı ama sen beni tanıdın allahın izniyle tığ gibi delikanlıyım hala.......

Maşallah'ın var canım bişii demedik :)[/quote

Eyvallah kardeşim......

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
Haklısında bu can a laf mı yetişiyor baksana çata çat benle laf yetiştiriyor......

Abicim adam genç, senin benim gibi kofti değil ki :)
teveccüünüz...B)B)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Abicim adam genç, senin benim gibi kofti değil ki :)[/quote]
teveccüünüz...B)B)[/quote]
He havalara girdin değilmi..................

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Abicim adam genç, senin benim gibi kofti değil ki :)
teveccüünüz...B)B)[/quote]
He havalara girdin değilmi..................[/quote]
*tongue**tongue*

md_rodeo

Azimli Üye
slm arkadaşlar bnm 2003 doblo var d1 kasa bnm sis tek yanıyordu şimdi çift yanı bi duyuya taktırıp sorundan kurtulabilirsiniz...yan sisten kablo cekerek tabiki

md_rodeo

Azimli Üye
ayrıca arkadaşlar aranızda bilgisi olan varsa bnm 2003 dobloda uzaktan kumanda yok ama bn orjinal anahtar kabı alarak içine normal uzaktan kumandalı anahtar yaptırmak istiyorum yapan varmı bulunduğum yerde yok...yardımcı olursanız sevinirim..

Dark Knight

Fenomen Üye
md_rodeo tarafından yazılan metin:
slm arkadaşlar bnm 2003 doblo var d1 kasa bnm sis tek yanıyordu şimdi çift yanı bi duyuya taktırıp sorundan kurtulabilirsiniz...yan sisten kablo cekerek tabiki

Yaa arkadaşlar neden bu tür işlere girişirsiniz anlamam. Sis farı tek yanar çift değil. Çift yaktığınız zaman arkadaki sürücüyü yanıltırsınız, sizi sürekli fren yapıyor zanneder. Tamam yeni doblo'da da çiftmiş ama yanlış. Kaldı ki normal durumlarda sisleri yakmak da yasak. Haa zevk benim çift yaparım sisimi de açarım derseniz yakalanınca hem cezayı hem de arkadan gelen sürücünün küfrünü yemek zorunda kalırsınız. Sisler normal lambalardan daha kuvvetli yandığı için de inanılmaz göz alıyor. Zaten amaç da bu; sisli havalarda arkadan gelenin sizi görmesini sağlamak, önünüzde giden aracı ve yolu görmek.

geremy

Onursal Kurucu
Dark Knight tarafından yazılan metin:
md_rodeo tarafından yazılan metin:

Yaa arkadaşlar neden bu tür işlere girişirsiniz anlamam. Sis farı tek yanar çift değil. Çift yaktığınız zaman arkadaki sürücüyü yanıltırsınız, sizi sürekli fren yapıyor zanneder. Tamam yeni doblo'da da çiftmiş ama yanlış. Kaldı ki normal durumlarda sisleri yakmak da yasak. Haa zevk benim çift yaparım sisimi de açarım derseniz yakalanınca hem cezayı hem de arkadan gelen sürücünün küfrünü yemek zorunda kalırsınız. Sisler normal lambalardan daha kuvvetli yandığı için de inanılmaz göz alıyor. Zaten amaç da bu; sisli havalarda arkadan gelenin sizi görmesini sağlamak, önünüzde giden aracı ve yolu görmek.

zaten asıl amaçda bu öndeki ve arkadaki aracı sisleri yakıpda rahatsız edebilmek mühim olan.

Serhat2347

Daimi Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Depo şefi
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Kırmızı
Çift Yanıyor...

bkilic

Yeni Üye
Adı
bünyamin
Meslek
ÇSG & İNSAN KAYNAKLARI ŞEFİ
Modeli
Renk
gri mistik
Merhaba aracım 2010 1.9 mj safeline çift yanıyor herhangi bir işlem yaptırmadım

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
2008 premio var bnde. bnimde sol yanıyo tek. sağda hattı fln lambası tam ama yanmıyo ustaya goturdum oda tek sol bunun dedi.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@oktay_1975
Göz alıyor ambulansın mor ışıkları gibi çok etkiliyor ama ne kadarda yasak olsa hava amaçlı yakıyor millet sanki bi onun arabası varmış gibi
Bu arada d3 benimki çift taraflı yanıyor

İsa6034

Yeni Üye
Doblo
Adı
İsa
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Sofor
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Beyaz
2004 doblo tek yaniyor 2006 kasada sis farinin oldugu yerde 2 ampyl yeri oldugu icin cift yandigi saniliyor

Recep.krtu

Aktif Üye
Adı
Recep
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Bende de sol yanıyor 2005 D1 yarın muaneye gircem sknti yaratmaz demi ben yarin sağa taktirmayi dusunodum

egeliedo

Yeni Üye
Doblo
Adı
erdinç
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.4
Araç Yılı
2004
Renk
BEYAZ
Bugün gittim işin aslını öğrendim.. babamla stop lambasını söküp aynısından bi tane lamba oturtmuştuk sis farına ama hala yanmıyodu. servise gittim baktılar tesisat yokmuş meğer. çekin dedim orjinalin dışına çıkamayız dediler bende siz bilirsiniz dedim x)) bi elektrikçiye götürüp çektireceğim tesisatı ama röle kaldırmayabilir fln bişeyler dediler korktum.. varmıdır öle bişey ? sislerin düğmesi basmıyodu onu da komple değiştirceklerini söylediler takım olarak o da 160 TL çıktı.. bende ne güzel dedim :)) müdür baktıydı fiyatına satış müdürü sizce bir tuş için 160 TL vermek mantıklı geliyomu dedim adam kızardı.. eve geldim söktüm ufak bi demir ayakla yaptım düğmeyi şimdi paşalar gibi çalışıyor maşallah x))

SELAMLAR, benim 2004 doblo da tesisat yoktu, röle falan hiç gerek yok ama garanti olsun diyorsan ve elinden geliyorsa koyabilirsin, sağ ön sinyalin yanındaki kısa sis farından arka 2 stop lambasının en alt lambalarına bağlıyacaksın hepsi bu röleli sistem yaparsan 10 tl direk rölesiz yaparsan 2-3 tl tek li kablo parasına bu iş biter...

Salim ORHANLI

Azimli Üye
Doblo
Adı
Salim ORHANLI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
Bordo
2017 Premio Plus, her iki arka sis de yanıyor.