Yardım Doblo 1.9sx 1 ve 2 vites gaz verme verme sorunu

Orhan0959

Yeni Üye
Doblo
Adı
Orhan Dumlupınar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba Doblo ailesi dün itibari ile Peugeot tan vazgeçip aranıza katılmış bulunmaktayım Tekirdağ'da ikamet ediyorum. Aracımdaki sorunu internette araştırırken doblonun böyle bir forumu olduğunu farkettim ve bu beni çok mutlu etti. (Forumun varlığından haberdar değildim) şimdi sorunumu sizinle paylaşmak ve başına gelmiş arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını bekliyorum. Aracım 1 den 2 atarken ve 2 den 3 e atarken debriyaja bastığımda gazı bir anda kesmiyor yavaş yavaş kesiyor ama sadece 1 ve 2 de yapıyor diger vites geçişlerinde böyle bir sıkıntı yok bilgisi olan arkadaşlarımdan fikirlerini sunmasını bekliyorum herkese mutlu hafta sonları ve yeniden herkese merhaba

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz
Aramıza hoş geldin 1.9 d yani turbosuz araç anladığım kadarıyla bende kullanmaktayim
Bu araçlarda dikkat edilecek hususlardan biri pompa bu araçlarda pompa herseydir çünkü düz sistem pompadan direk püskürtme yapılır arada elektronik enjektör vs yoktur bu yüzden sıkıştırmaya gelemezler
ilk olarak gaz pedalına baktırın derim
İkinci olarak pompaya ve enjektörlere baktirin
Normal mazotla kullansanızda arada bir euro alın derim sürekli euro alırsanız da enjektör memesi geniş olduğu için mazot ibresinin hizli düştüğünü görürsünüz
Son olarak araç viteste iken mazotu tam yaktırmadan vites değiştirirseniz yapıyor
Hayırlı olsun

Orhan0959

Yeni Üye
Doblo
Adı
Orhan Dumlupınar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Aramıza hoş geldin 1.9 d yani turbosuz araç anladığım kadarıyla bende kullanmaktayim
Bu araçlarda dikkat edilecek hususlardan biri pompa bu araçlarda pompa herseydir çünkü düz sistem pompadan direk püskürtme yapılır arada elektronik enjektör vs yoktur bu yüzden sıkıştırmaya gelemezler
ilk olarak gaz pedalına baktırın derim
İkinci olarak pompaya ve enjektörlere baktirin
Normal mazotla kullansanızda arada bir euro alın derim sürekli euro alırsanız da enjektör memesi geniş olduğu için mazot ibresinin hizli düştüğünü görürsünüz
Son olarak araç viteste iken mazotu tam yaktırmadan vites değiştirirseniz yapıyor
Hayırlı olsun
Teşekkür ederim bugün kullanırken birşey daha farkettim sinyali calistirdigim zaman arka silecek çalışmaya başlıyor şaka gibi. Açtım sinyallere baktım Amerikan Park takmaya çalışmışlar sanırım biyerde kısa devreye sebeb vermisler galiba bu Doblo beni çok ugrastiracak ama doblodan vazgeçmek istemiyorum

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz
Teşekkür ederim bugün kullanırken birşey daha farkettim sinyali calistirdigim zaman arka silecek çalışmaya başlıyor şaka gibi. Açtım sinyallere baktım Amerikan Park takmaya çalışmışlar sanırım biyerde kısa devreye sebeb vermisler galiba bu Doblo beni çok ugrastiracak ama doblodan vazgeçmek istemiyorum
Benim en sinir olduğum noktalardan biriside bu tür insanlar beceremeyecekleri işin başına geçip elindeki malzemeye zarar vermeleri inanın benim aldığımda ne tür problemler çıktı anlatamam sanayiye gitmek istemez olmuştum en son problemimi burda aydın beyin sayesinde çözdük şimdi Allaha şükür problemsiz biniyoruz