Yardım Doblo 1.9 D kırmızı motor ısığı

Aytaç Yavuz

Yeni Üye
Doblo
Adı
AYTAÇ
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Selamın aleyküm Ustalar Arkadaşlar Ben Samsundan Aytaç Yavuz
1.9 D Doblo Aracımda kırmızı motor ışık sorunu yaşıyorum Aracım ilk çalışmada motor ışığı yakıyor 30 sn sonra kapatıp kontak anahtarını cıkartmadan yeniden çalıştırıyorum ışık sönüyor eyer kontak anahtarını cıkartıp takarsam sönmüyo gene aynı şekilde yanıyor motor ışığı söndükten sonra calıştırıyorum araçta bi sorun yok cekiş olsun yakıt olsun normal herşey sadece cok hafif rolanti sorunu var 8000 9000 10000 devirde gezme yapıyo ama sorun olmuyo motor ısığı coğunlukta ilk calışmada aynı sekilde yaniyo arabayla hareket ederken durdum bakkala uğradım geri geldim gene aynı sekilde yapıyo 10 kere marş yapıyosam sadece 1 veya 2 sinde yanmıyo gerisinde sürekli yanıyo bu 1 aydır bu şekilde bugünde ilk marş yaparken akü bitik gibi araba çalışmıyo gibi yapıyo çalışıyo sonra gene aynı sekilde sorun yok bunu haricinde sağ sinyal sürekli yanık kalıyo ama o şase vardır felan die dünüyorum bunla alakası yoktur su anda sorunum bu pazartesi sanayiye gidicem lütfen bana bi yardımcı olun deneme yanılma yaparak sorun bulmaya çalışırlarsa degismesede olur denen parcalarıda degisecez ben baya bi bunalacam masrafıda cok olacak teşekkürler iyi akşamlar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ve aleyküm selam. İyi bir ustaya Bilgisayara bağlatıp bakmak en iyisi.

Aytaç Yavuz

Yeni Üye
Doblo
Adı
AYTAÇ
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Ve aleyküm selam. İyi bir ustaya Bilgisayara bağlatıp bakmak en iyisi.
Çıkmıyor kardeş egr felan egsozla alakalı hatalar var sadece ama pek alakalı değil enjektörden başlıyacaz ateşleme felan gidicez bakalm hayırlısı