Doblo 1.6 değerlendirme ve birkaç soru...

tolgakmg

Daimi Üye
Tepki
145
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Merhabalar. Bugün doblo 1.6 aracımla 3. günüm. 1 yıl kadar severek ve beğenerek kullandığım linea 1.6 Dynamic plus aracımı cuma günü doblo 1.6 ile değiştmirmiştim. Aracımdan şu ana kadar memnun kaldım. Özellikle konforu ve motor gücü oldukça tatminkar. 1.6 motor ve vites kutusu eski aracımdan tanıdık. Linea'da vites kutusu problemi yaşamıştım ve onarımı oldukça pahalıya mal olmuştu. Umarım aynı sorunu bunda yaşamam. Araç ile ilgili aklıma takılan birkaç husus var. Yardımcı olursanız sevinirim. Aracım 2011 model 1.6 premio serisi.

1- Aracın ön göğsünde lineada olduğu gibi bir sensör var. Sanırım far sensörü. Linea aracımda far kolununda otomatik / park / farlar seçenekleri vardı ve otomatiğe getirdiğimde araç hava kararınca, tünel girişlerinde farları kendisi açıyor / kapatıyordu. Doblo'nun far kolunda sadece açık seçeneği var. Farı açarsam park / far herşey yanıyor. Kapatırsam hepsi kapanıyor. SET menüsü içerisinde ise "gündüz farı" diye bir ibare gördüm. Ancak bu seçeneği "on" yaparsam gündüz yine farlar açık kalıyor. Yani karanlıkta açılıp kapanma gibi bir seçenek yok. Farların başka bir ayarı var mı? Yoksa göğüsteki sensörün görevi farklı mı? Aracımda yağmur sensörü yok.

2- Araçta hill holder özelliği var. Ancak ben yokuşta kalkışlara alışamadım. EVET aracın frenini bırakınca araç geri kaymıyor ama ileri gitmesi için bu sefer debriyajı zorlamam gerekiyor. Aracın geriye kaçmasını göremediğim için mecbur zorlamak zorunda kalıyorun. yoksa araç yürümüyor. Bu seçeneği kapatacak bir düğme yada SET Menüsünden bir seçenek bulamadım. bunu kapatmanın yolu var mı? (el freninin altındaki ASR tuşundan OFF yaparak ASR'yi de kapattım ama fayda etmedi)

3- Doblolarda torpido gözü aydınlatması yok mu?

4- Bu aracın polen filtresi nerededir?

5- Cruise kontrol kullanımı çok rahat. Kullanımını öğrendim. Acak örneğin 100 ile giderken önümdeki araçtan dolayı yavaşlamak için frene bastım diyelim. Araç 90'a düşüyor. Vites değiştirmeden aracı hafızadaki hıza tekrar nasıl getiriyoruz? yine 100 ile giderken çnümdeki aracı geçmek için gasa basıp 110 a çıktıktan sonra gazdan ayağımı çekersem araç 100'e gelip oradan devam ediyor. Ancak yavaşladıktan sonra tekrar eski hızıma nasıl ulaşabilirim?

Şimdiden teşekkür ederim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
1-Yağmur far sensörü yok.göğüsteki camın önündeki(benim anladığım) sıcaklık sensörü.
2-hilholderi kapatamıyoruz.Asr kapanıyor.
3-Aydınlatma yok.
4-Torpidoyu açınca direk karşıda üstte kalıyor.
5-kol üzerindeki tuşa basınca hız yakın ise eski hıza geliyor şartları kabul ederse.

aracınız hayırlı olsun.inşaallah yardımcı olabilmişizdir.