Doblo 1.3 Multijet duman atıyor

Enes5810

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Arabam 2014 doblo çalıştırıyorum aracımı 5-10dk ısıttıktan sonra seyir haline çıkıyorum 1 sokak aşağı inip tekrar evin önüne gelip duruyorum. aracın içinde yoğun bir çiğ yakıt kokusu ve araçtan inip baktığımda 1-2 dakika siyah ile beyaz arası bir renkte duman atıyor ve birden kesiliyor. bu sorun 15 gündür falan devam ediyor yakıtı sürekli Shell'den alıyorum, gaza çok asılmıyorum fakat bu sorun seyir halindeyken tam anlamadım ama mesela 5. vites 100 le gidiyorken birazcık gaza dokunduğumda arkası simsiyah oluyor ve aynı gaz ayarında belli bir süre gidince bu duman kesiliyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Enjektörlerin bakım istiyor olabilir soğuktan diyeceğim ama yolda hızlı giderkende siyah duman atıyor.Beyaz duman soğukta atar havalar çok soğuk 10dk ısıtmaylada araç ısınmaz bu spoğukta o çiğ mazot kokusu öncesinde birikip aracın havalandırmalardan içeri aldığı koku soğukta bu normladir.Aracınızda aynı zamanda egr ve partikülde tıkanmalar baş göstermiş olabilir onları da temizler aracınızı ana yola çıkıp bira zorlayın 4. vites 3500 devirlerde gidin 20dk kadar soğukta bu durum kendini daha çok gösteriyor

Son düzenleme:

Enes5810

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
anayol'a çıkmadan evin önünde boşa atıp 4-5 bin devirde 20-30dk sabit bıraksam olurmu yoksa hareket halinde mi yapiyim bunu çünkü şu aralar hiç fırsatım yok evin önünde motosikletimin tamirini bitirmem gerekiyor o yüzden.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Aracı ısıtmadan devirlemeyin zararlı sıkıntı çıkarabilir 10dk rolantide çalışsın yağ ısınsın sonra devir yükseltin manifold ısındığında o sökülen kurumları egzostan nasıl boşalttığını görürsünüz

Enes5810

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo