Doblo 1.2 Hakkında.

uzunsalih

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben 2005 model 1.2 doblo aldım ama cevremdeki insanlar burnumdan getiriyo. çok büyük kazık yediğimi bu aracın aşırı yakıt tükettiğini yakında yolda giderken inip arabayı iteleyeceğim hakkında yorumlar yapılıyo :) Ben bu aracı aile aracı olarak aldım yükle işim yok yolumun çoğu düz zatten evet vergisi yılda bir fenni muayenesi sıkıntılı ama geniş rahat bir araç. Lütfen bu araç hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yapsın ama gerçekten doğruyu söyleyin :))) birde LPG taktırmaya değermi

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
1.2 16V ise kulak asmayın sizi her türlü tatmin eder. ama 8V ise aynı şeyleri söyleyemem

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
arkadaşım araban hayırlı olsun ben de de 1.2 2004 klimalı var ben çok memnunum lpg ye gelince taktırmanı tavsiye ederim ben taktırdım yanlız zavoli den başka taktırma randuman alamassın süper randıman alıyorum rampalarda benzine alıyorum denemek için hiç far etmiyor şuan lpg 2 tl olduğundan klm de 170krş yakıyor bana da herkez aynısını söyledi rampada itersin diye ama daha itmedim ha tabi 1.6 veya 1.9 gibi değil sürat serilik istersen başka benim için yeterli 120 rahat yapıyor lpg le daha da gidiyor denedim 150 yaptı ama sürati sevmiyorum ve aile arabası olarak kullandığım için ailemi tehlikeye atmamak için en fazla 120 yapıyorum oda yolun durumuna göre 100 klm ile kullanıyorum en faz la sürat ve 35 lt lpg ile 380km yol yapıyorum herkez akıl verir ama malesef para vermez hayırlı olsun kardeşim sen memnunmusun gerisi ni boş ver.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
biz şubatta aldık lpgli uzun yolda 1400 km yaptık bi sorun yaşamadık 160 yaptık dahada gider bence al derim 1.2 doblomdan çoook ama çook memnunuz doblo her türlü gider!!!!!

UmitKaraburun

Daimi Üye
Benim içinde yok pahalı almıssın yok su yok bu bence siz hiç takmayın önemli olan memnuniyet eger memnunsanız bir sorun yoksa bişey olmaz gerisini düşünmeyin her zaman oluyor böyle seyler aldıktan sonra bi ton akıl weren cıkar almadan önce kimse karısmaz etmez birşey söylemez yardımcı olmaz ama araba aldıktan sonra herkez usta kesilir merak etmeyin siz önemli olan memnuniyet, Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun...

ERCAN

Daimi Üye
arkadaş işini görüyomu..ona bak..gerisi hikaye..ralli yapacak halin yok demi..boş ver...bunlar laf..zaten doblonun hız limiti belli...güle güle kullan...allah kaza bele vermesin.*tup*

jokerman

Yeni Üye
Normal de forumlara falan mesaj yazmam ama bu arabanın hakkını kimseye yedirmem. benim hikayemde kısaca şöyle : (aracım 2005 1.2 active cargo) 2005 temmuz ayında 0 km olarak aldım şu anda 284,000 km de ve sadece 2 kere baskı balata değiştirdim 15-16 kere ön fren balatası (disk değiştirmedim halen) 1 kere arka fren balatası ve km sinde yağ bakımları. kısaca 14 yıldır şoförlük yapıyorum ben böyle bir araba görmedim. Tam anlamıyla başarılı. Tabi turbo araçlar gibi fırlamıyor uçmuyor 190 yapmıyor ama 280 bin km anahtar deymeden gidiyor. Ya daha ne diyim ön takım, motor, şanjıman, koltuklar, kaporta (pas yok abi ya). Tartarini sıralı var 35lt gaz ile 450 km gidiyor. Otobanda falan 160 gördüm yokuş aşağı 170-175 diyor. Masrafsız süper bir araba

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
bizdede 1.2 actual var üstünde atiker sıralı sistem var rahatlıkla 2.viteste 60km/h görüyor enson otobanda 180km/h gördüm ve gaz pedalı sonuna kadar değmemişti...
şuanda ortalama 0.20 krş yakıyor babam kulandığı zaman 0.15/0.18 krş gibi bende hızı sevdiğim için biraz fazla yakıyor...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
munurkavalci tarafından yazılan metin:
arkadaşım araban hayırlı olsun ben de de 1.2 2004 klimalı var ben çok memnunum lpg ye gelince taktırmanı tavsiye ederim ben taktırdım yanlız zavoli den başka taktırma randuman alamassın süper randıman alıyorum rampalarda benzine alıyorum denemek için hiç far etmiyor şuan lpg 2 tl olduğundan klm de 170krş yakıyor bana da herkez aynısını söyledi rampada itersin diye ama daha itmedim ha tabi 1.6 veya 1.9 gibi değil sürat serilik istersen başka benim için yeterli 120 rahat yapıyor lpg le daha da gidiyor denedim 150 yaptı ama sürati sevmiyorum ve aile arabası olarak kullandığım için ailemi tehlikeye atmamak için en fazla 120 yapıyorum oda yolun durumuna göre 100 klm ile kullanıyorum en faz la sürat ve 35 lt lpg ile 380km yol yapıyorum herkez akıl verir ama malesef para vermez hayırlı olsun kardeşim sen memnunmusun gerisi ni boş ver.
*clap**clap**clap**tup**tup**tup*

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
selam arkadaşlar 1.4 doblosu olan arkadaşlar yakıt nasıl benzin de ve lpg de ne yakıyor kullannan rakadaşlar varsa buraya ayrıntılı olarak yazarmısınız valla ben karar veremiyom benzinli lpg limi yoksa dizelmi alayım sattığım 1.2 lpg li idi bu gün de citreon nemo ya baktım 27.500 ful u1.4 70bg çelik jantlı kullanan ve bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
nemo ların yağ ddeğişimi ve servis bakımı 20 bin km de bir yapılıyormuş ve yakıt da da iddalıyız dediler en az yakan araç bizimki dediler 100 km de 5 lt yakıyormuş

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
jokerman tarafından yazılan metin:
Normal de forumlara falan mesaj yazmam ama bu arabanın hakkını kimseye yedirmem. benim hikayemde kısaca şöyle : (aracım 2005 1.2 active cargo) 2005 temmuz ayında 0 km olarak aldım şu anda 284,000 km de ve sadece 2 kere baskı balata değiştirdim 15-16 kere ön fren balatası (disk değiştirmedim halen) 1 kere arka fren balatası ve km sinde yağ bakımları. kısaca 14 yıldır şoförlük yapıyorum ben böyle bir araba görmedim. Tam anlamıyla başarılı. Tabi turbo araçlar gibi fırlamıyor uçmuyor 190 yapmıyor ama 280 bin km anahtar deymeden gidiyor. Ya daha ne diyim ön takım, motor, şanjıman, koltuklar, kaporta (pas yok abi ya). Tartarini sıralı var 35lt gaz ile 450 km gidiyor. Otobanda falan 160 gördüm yokuş aşağı 170-175 diyor. Masrafsız süper bir araba

sitemize hoş geldiniz.lütfen tanışma bölümünde kendinizi tanıtınız.284.000 km lik doblo tecrübelerinizi üyelerimizle paylaşmanızdan mutluluk duyarız!

geremy

Onursal Kurucu
uzunsalih tarafından yazılan metin:
Merhaba arkadaşlar ben 2005 model 1.2 doblo aldım ama cevremdeki insanlar burnumdan getiriyo. çok büyük kazık yediğimi bu aracın aşırı yakıt tükettiğini yakında yolda giderken inip arabayı iteleyeceğim hakkında yorumlar yapılıyo :) Ben bu aracı aile aracı olarak aldım yükle işim yok yolumun çoğu düz zatten evet vergisi yılda bir fenni muayenesi sıkıntılı ama geniş rahat bir araç. Lütfen bu araç hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yapsın ama gerçekten doğruyu söyleyin :))) birde LPG taktırmaya değermi

aracınız hayırlı olsun her söyleneni kafanıza takmayın.gidin iyi birde lpg taktırın keyfinize bakın.
evet günümüz benzin fiyatlarından dolayı araçda ağır olursa yakıtta ıkıntı olur ama lpg ile performans kaybı olmadan sürersiniz.
1.2 motor diyince millet gitmez yakar diyor.halbuki bu sitede çok konuşuldu.1.2 motor gerçekden verimli bir motor ve sıkıntısı yok.

math06

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar..aracımı yeni aldım 2005 model 1.2 active doblo.. araç 65hp beygir gücüne sahip tabi 1.3 1.9 dizeller gibi kaçmıo neticede tamm az yakıo ama..herneyse sorum şu olcak bu 65hpyi yükseltme şansım varmı yada bana önerebileceğiniz +performans ürünleri nelerdir...

Delioglan

Azimli Üye
math06 tarafından yazılan metin:
merhaba arkadaşlar..aracımı yeni aldım 2005 model 1.2 active doblo.. araç 65hp beygir gücüne sahip tabi 1.3 1.9 dizeller gibi kaçmıo neticede tamm az yakıo ama..herneyse sorum şu olcak bu 65hpyi yükseltme şansım varmı yada bana önerebileceğiniz +performans ürünleri nelerdir...

sizin araç dizel mi benzinlimi? dizelse performasn için yapacak bişey yok model yükseltmelisin bnde de 1.9 Dizel var ama 1.3 Multijet arkasından baktırıyo :))

hkkzgz

Azimli Üye
2005 yılında sıfır km fiat strada 1.2.8v aldım banada alırken dizelini alsaydın falan dediler 2009 a kadar benzinle işimi gördü 2009 da atiker lpg taktırdım su an 75 bin km de seytan kulagına kursun tık demedi hala daha orjinal aküsü var üzerinde yag filtre değişimlerini sanayide yaptırıyorum diğer bakımlarını yetkili serviste(balata kayıs ağır bakımlar) arkasında 750 kg ile izmire gidip geliyor rampalarda bayılma falan yok boş agırlıgı 1100 kg yavas gidersen az yakıyor 90 la giderken 5.viteste devir 3500 de 4000 bini gecmedikce 0.18 kr yakıyor sanzıman daha çok çekişe yardımcı olması için yapılmıs gibi biraz çok çok sağlam bir araç 1.2.8v sorunsuz motor tavsiye ederim.

ALYEDZ

Azimli Üye
arkadaşım gecen sene mayıs gibi

2001 model 1.2 elx doblo aldım

almadan önce aynen senin gibi banada konusan cok oldu

yok efendim 1.2. arabaya binilirmiymişte o kasa çok agır kaldırmazmısta cart curt

ben dinlemedim kimseyi

öncelikle kullanım amacıma baktım aracta düz brc marka tüp var ucuz diye onu taktırmış benden önceki sahibi ben cok fazla bilgi sahibi değilim aracım hakkında hatta çogu kişiye sorsam bana aracımı kötüler
hiçbirine kulak asmıyorum aracıma yükümüde rahat atıyorum yokusumuda çıkıyorum şahin alacakken vazgecip şartları zorlayıp bunu aldıgım için o kadar memnunum ki konfor desen çogu aracı geride bırakır

1283 km gibi uzun bir yol yapıyorum denizli diyarbakır arası yazında rahattım bu kışta kar yağdıgı zaman üstünde tıkabasa yüküyle dağbayır demedi beni ulaştırdı çok şükür

tek tavsiyem aracı sabırlı kullanman

seri bir arac olmadıgı için hesaplarını iyi yapman gerek sollamalarda falan

rutin her araca yapılan kontrollerini (yağ su vb gibi) yaptıktan sonra sıkıntı yok

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizde alırken ben memnun değildim neden 1.2 aldık falan filan ama aldıktan sonra memnun kaldık 6 kişi bagaj ful ve hiç zorlanmadan dağa çıktık
az yakıyor ve parçası falan da çok ucuz yani o yüzden 1.2 iyidir

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE