Doblo 1.2 Bakım

AdilMusa96

Azimli Üye
Aracımız 50.000 km ye yaklaştı ve sanırım maksimum 1 ay kadar sonra 50.000 bakımına girecek.
40.000 bakımında parçaları Atatürk Oto Sanayi'den alıp semtimde arkadaşımın babasının dükkanında takmıştık.Yapılan işlemler şu şekilde idi ;
Motor Yağı(ELF)-45TL
Yağ Filtresi-8TL
Bujiler(BOSCH)-35TL
Hava Filtresi-15TL
Fren Balataları-25TL(2 Seçenek Mevcuttu biri 40 tlydi.Satan kişi 25 liralık ürünü önermişti.)
10 lirada işçilik toplam maliyeti:138 TL. 50.000 bakımını resimlerle birlikte detaylıca paylaşırım :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
10 lira işçilik mi çok az değil mi bukadar işe

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
bedava bedava :):)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
tanıdıktır ve yinede bedava.

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
Arkadaşının babası çok mübarek bir insanmış.:)

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
hayırlı olsun.
geçmiş olsun.
ben artık petrollerdeki 20 litrelik tenekelerden 2,8 litre açık yağ alıyorum. litresi 10 TL. idi en son 10W 40 ın.

Adil arkadaşımız 'takmıştık' demiş yani elini yağa, toza batırmış. taktir ettim arkadaşım, emeğine sağlık.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
triger değiştimi
değişmemiş. benimki ile aynı araç, aynı yaş, aynı km.lerde. benim de değişmedi ama çok yakında değiştirmeyi düşünüyorum.
orijinal opar triger seti 45 TL. işçiliği de 75 TL.ye anlaştım. Adil, sen arkadaşınla sökersin, babası da sabitlemelerini ve son ayarlarını yapar, yine siz motoru, lastiği toplarsınız. 20 TL. ye tamamdır inşallah senin iş.;)

AdilMusa96

Azimli Üye
triger değiştimi
değişmemiş. benimki ile aynı araç, aynı yaş, aynı km.lerde. benim de değişmedi ama çok yakında değiştirmeyi düşünüyorum.
orijinal opar triger seti 45 TL. işçiliği de 75 TL.ye anlaştım. Adil, sen arkadaşınla sökersin, babası da sabitlemelerini ve son ayarlarını yapar, yine siz motoru, lastiği toplarsınız. 20 TL. ye tamamdır inşallah senin iş.;)

Abi ben pek anlamamda iyi bi gözlem yapmak lazım 2.değişimde ancak elimi bulaştırırım yağa toza oda Allah bilir kaç yıl sonra :)

AdilMusa96

Azimli Üye
sizin aracınız çok temiz duruyor ama içini bilemem tabi.

Aracın ilk sahibiyiz.Babamla esenlere gürses otodan teslim almaya gittiğimizde 3.sınıfa gidiyordum ve okula gitmemiştim o yol bitmiyordu.Aracı teslim aldıktan sonra hemen gürses otonun karşısında bulunan benzinciden 40 Liralık benzin almıştık litre fiyatı 2.58TL'idi.Hiç unutmuyorum :)

Arac 49500 kmde.1.5 parça boyalı oda benim eserim garaja sokarken sürtmüştüm hava karanlıktı,küçüktüm ve vurduktan sonra arabayı tekrar vurduğum yöne kaldırıp sürgülü kapıyı bayağı bi zedelemiştim :) Başkada hiç bir değişen boyanan parçası yok temiz sayılır sanırım :)