Disk Fren

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Arkadaşlar merhaba
Dobloyu 20 000 bakımdan çıkardıktan sonra ön sol lastikten hafif fren yaparken ses geliyor (disk balata sesi),fren pedalına tam basınca ses yok.Ses tozdandır diye fazla önemsemedim 1400 km uzun yol yaptım geldim ses hala var.Bu gün diske bakıp elle kontrol ettigimde sağ diske göre hissedilir derecede dalgalanma,çizik var.Bu durum normalmidir ustalardan yardım

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
disklerde veya balatada sorun vardır.disklerde çizilme varsa temizletmen lazım.bendede 1 hafta önce vardı söktürdüm hep çizilmiş.bende yenisiyle değiştirdim.yalnız orjinal opar olsun.başka taktırma.bana usta önceden orjinal takmadığı için sorun olmuştu.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
2.448
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
aynen benımde basıma geldi sanayide orjinal balata takılmadığı için diskler bozuldu sonradan disk ve balata değişimi yapmak zorunda kaldım

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Araç 2011 model,servisin yaklaşımı ne olur balata taşlama,disk torna yoluna gidermi ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
disklerde sıkıntı varsa garantiden değiştirmeleri gerekir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
servis garantiden değiştirmesi lazım fakat sıcakken soğuk suya falan girdiyseniz ondan dolayı eğilme olabilir ozaman garantiye girmez

aloneman

Azimli Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba
Dobloyu 20 000 bakımdan çıkardıktan sonra ön sol lastikten hafif fren yaparken ses geliyor (disk balata sesi),fren pedalına tam basınca ses yok.Ses tozdandır diye fazla önemsemedim 1400 km uzun yol yaptım geldim ses hala var.Bu gün diske bakıp elle kontrol ettigimde sağ diske göre hissedilir derecede dalgalanma,çizik var.Bu durum normalmidir ustalardan yardım

aracınızı 20 000 bakıma götürdüğünüzde servisin balataları ve diskleri kontrol etmesi lazım normal şartlarda
bundan 2 ay önce ben götürmüştüm kendi aracımı ve servisten bana dönüş yaptılar diskleriniz yamulmuş ve ön balatalarınızı bitirmiş değiştiriyoruz diye bilgi verdiler diskler garantiden değişti balata parası aldılar sadece aracınızı bakıma götürdüğünüz servise tekrardan gitmenizi ve diskleri söylemenizi tavsiye ederim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
20 binde bizimde balataları değiştireceklerdi dedim ne haldeler daha bi 3 4 bin gider ışık yanar dediler 7 bin km oldu daha ışık yanmadı zaten 20 bide balat bitmez

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar d1 aracımı 140,000 de iken satmıştım 1 kere ön balataları değiştirmiştim ve arkaları hiç değiştirmemiştim.yeni doblonun balataları ne kadar fiyatını bilen var mı?ben geçen sene servise sorduğumda 120 tl demişti.kulaklarıma inanamamıştım.

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
20.000 bakımda özellikle sordum balataların durumunu.Açıp bakar değişecekse sizi telefon ile ararız, fiyatıda 170 tl dediler.Aramadılar herhangibir degişim olmadı.Bakımdan sonra bu ses peydah oldu.Yarın servisteyim sonucu yazarım.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest