Dış dikiz ayna kör nokta çözümü

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D zaten dış aynanın dışından bahsediyoz:D iç aynaya kör nokta takılırmı yav:D:D:D:D

diardi

Azimli Üye
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
diardi tarafından yazılan metin:
Yahu bugün oval olanlardan bi çift aldım takayım dedim nereye takacağımı biemedim... içemi takılacak bu melet dışamı... şaştım kaldım...

Dış aynalarda kör noktayı en iyi görebildiğiniz yere yapıştırın.

:) demek dış aynaya :) yok valla abi olmaz ben içerdeki dikize takacam ;) yahu dışarıya takacaz takmasınada dış aynanın içinemi dışınamı dedim... yani kapı tarafına doğrumu yool tarafına doğrumu takılması gerek diye sordum... kutunun üstünde aynanın dışına yapıştırmış... yani yoldan tarafa...

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ee sorun ne ozaman:D

diardi

Azimli Üye
serdarengin tarafından yazılan metin:
ee sorun ne ozaman:D

sorun şu ki.. kutuya güvenmeyip internette ufak bi araştırma yaptım... dışa yapıştıran bi kaç kişi "hiç memnun değilim kör nokta birken ikiye çıktı" gibi yorumlarla karşılaştım... bende doğal olarak tereddütte kaldım... ;)

tLqA

Daimi Üye
bende diyorumki iç tarafa (kapı tarafı) yapıştırırsanız mantıken daha iyi olur. Hem göze daha yakın geliyor sank. ayrıca araç sürerken önümüze bakarkende görebilirsiniz o kör nokta aynasını. aynanın dış tarafı zaten yan şeridi gösteriyor. iç tarafı arabanın poposunu gösteriyor. buna denk olarak kör nokta aynası oraya takılmalı. e tabiki bu karar bence böyle. kişisel bir durum. benim gözüme böyle iyi gelir.

cnkshn

Saygın Üye
aynayı komple değiştirelim ducato aynası koyalım :p

aynanın dış tarafına yapıştırmak gerekli. zaten aynadan bakınca kapıları görebiliyorsunuz. sorun orta kapı hizasında yan şeritte ilerleyen arabayı görmek. dışa yapıştırmak gerek bence.

kendi yapışkanıyla yapıştırmadan selo bantla tutturun aynaya. park halindeyken bi bakın bakalım durum ne ona göre gözünüze iyi gelen yere yapıştırın.

S@MeT38

Saygın Üye
kör nokta aynası takacak arkadaşın yapacagı en iyi ayar koltuk ayarını ve yanayna ayarını iyi yapıp ondan sonra müsait bir yerde park halindeki bir aracın yanından geçerken arasında 70 cm bırakıp aracı sag aynadan göremeyecegi yerde durup şöför koltugunda otururken başka bir arkadaşının kör nokta aynasını eline alıp aynanın solalt veya sagalt köşesin bandını sökmeden gerekirse aynasını kendi ekseninde çevirerek şöförün istedigi yeri belirlemek süretiyle yapılması daha profesyonel olur

S@MeT38

Saygın Üye
zaten özellikle bu sorun sag aynada vardır.sol aynada bu durum çok zayıftır ben sola yapıştırmadım

diardi

Azimli Üye
Çözüm ve Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim... Yarın deneyecem bakalım nereye yapıştırmak kısmet olacak... yarın yazarım size ;)

Dark Knight

Fenomen Üye
:) demek dış aynaya :) yok valla abi olmaz ben içerdeki dikize takacam ;) yahu dışarıya takacaz takmasınada dış aynanın içinemi dışınamı dedim... yani kapı tarafına doğrumu yool tarafına doğrumu takılması gerek diye sordum... kutunun üstünde aynanın dışına yapıştırmış... yani yoldan tarafa...

Valla nereye takarsın bilmem ama böyle yazmaya devam edersen ben sana "ban" ı takacam. Soruş tarzına ve verdiğin cevaba dikkat edersen daha iyi olur. Sadece ben yanlış anlasam neyse.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
hmm

diardi

Azimli Üye

Valla nereye takarsın bilmem ama böyle yazmaya devam edersen ben sana "ban" ı takacam. Soruş tarzına ve verdiğin cevaba dikkat edersen daha iyi olur. Sadece ben yanlış anlasam neyse.

ortamı germene gerek yok... doğru anlayanların sayısına bak istersen... ayrıca böyle saçma bi şey için çocuk gibi banlıyacaksan hiç durma bas banı hemde banı nicke değil ıp ye bas olurmu...

Dark Knight

Fenomen Üye
ortamı germene gerek yok... doğru anlayanların sayısına bak istersen... ayrıca böyle saçma bi şey için çocuk gibi banlıyacaksan hiç durma bas banı hemde banı nicke değil ıp ye bas olurmu...

Siz hitap şeklinize dikkat edin, tarzınız hiç hoş değil. Evet gerekirse yaparım, ben ortamı germiyorum ama sen beni geriyorsun. ikaz amaçlı önceki mesajında alıntı yaparak koyu renk ile işaretlemiştim. Demek ki önemsememişsiniz ki aynı tarzı devam ettiriyorsunuz.

Ne benle ne de başka bir yönetici ile alaycı tarzda yazmanıza müsade etmem. Bu da size son ikazımdır.

Saygılar...

diardi

Azimli Üye

Siz hitap şeklinize dikkat edin, tarzınız hiç hoş değil. Evet gerekirse yaparım, ben ortamı germiyorum ama sen beni geriyorsun. ikaz amaçlı önceki mesajında alıntı yaparak koyu renk ile işaretlemiştim. Demek ki önemsememişsiniz ki aynı tarzı devam ettiriyorsunuz.

Ne benle ne de başka bir yönetici ile alaycı tarzda yazmanıza müsade etmem. Bu da size son ikazımdır.

Saygılar...

Kimseyle alay etmek veya aşağılamak gibi bi niyetim yok olamazda... bu kişinin yönetici olması veya sıradan bi üye olması benim için hiç birşeyi değiştirmez!! Siz biraz alınganlık gösterdiniz maksat sadece muhabbetti forumun amacıda bilgi paylaşımıyla beraber muhabbet etmek diye sanıyorum...

"Ne benle ne de başka bir yönetici ile alaycı tarzda yazmanıza müsade etmem. Bu da size son ikazımdır" Demişsiniz.... Bakın hiç bir yerde hiç bir durumda kimseye ayrı muamele yapmadım yapmamda siz yöneticisiniz diye sizlerle konuşurken farklı, benim gibi sıradan üyelerle konuşurken farklı bi üsluba bürünmek bana göre değil...

Dark Knight

Fenomen Üye

serdarengin tarafından yazılan metin:
dıştaaaa.bu kadar araba üreticisi yanlışmı biliyor dostum.neden bakmıyorsun orjinal koyanlara.hep dıştadır...Amerikayi tekrar keşfetmeye de,boşuna kafa yormayada gerek yok....araştırıcı olan birazcık,öğrenin ,sizde birilerine öğretin.hadi bakim çalışın biraz çalışın çalışın:D:D

Kimseyle alay etmek veya aşağılamak gibi bi niyetim yok olamazda... bu kişinin yönetici olması veya sıradan bi üye olması benim için hiç birşeyi değiştirmez!! Siz biraz alınganlık gösterdiniz maksat sadece muhabbetti forumun amacıda bilgi paylaşımıyla beraber muhabbet etmek diye sanıyorum...

"Ne benle ne de başka bir yönetici ile alaycı tarzda yazmanıza müsade etmem. Bu da size son ikazımdır" Demişsiniz.... Bakın hiç bir yerde hiç bir durumda kimseye ayrı muamele yapmadım yapmamda siz yöneticisiniz diye sizlerle konuşurken farklı, benim gibi sıradan üyelerle konuşurken farklı bi üsluba bürünmek bana göre değil...

Sıradan üye diye bir kavram söz konusu değil.
Mesele kapanmıştır, uzatmayalım.
Saygılar.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
gerilmeyelerim gerek yok dostlarım.yanlış anlamadır diyelim,hüsnü zan lütfen..