Direksiyon hidrolik yağ değişimi

Günay1975

Azimli Üye
Doblo
Adı
Günay akçay
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Arkadaşlar doblo kasa2 direksiyon yağını nasıl değiştirilir. Kendi değiştiren varmı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar doblo kasa2 direksiyon yağını nasıl değiştirilir. Kendi değiştiren varmı
Şırınga ile çekerek değiştirebilirsiniz. Ben deponun dibindekihortumu çıkarıp değiştirmiştim. Usta arkadaşınkini şırınga ile çekerek değişti. Daha kolay. Büyük şırıngalar var. Eczanelerde bulunuyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bende değişeli 8 ay kadar oldu kutunun dibindeki hortumu çıkarın bir pet şişe keserek kutunun altına yerleştirin yaklaşık 900gr alır.Bosalttiktan sonra direksiyonu aracı çalıştırmadan sağa sola çevirin sistemdeki kalan yağı atar.1lt lik atf 2 yeter Max seviyesine kadar doldurun aracı çalıştırın yine sağa sola çevirin havayı alır eksilme olursa tamamlayın

Son düzenleme:

Günay1975

Azimli Üye
Doblo
Adı
Günay akçay
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Şırınga ile çekerek değiştirebilirsiniz. Ben deponun dibindekihortumu çıkarıp değiştirmiştim. Usta arkadaşınkini şırınga ile çekerek değişti. Daha kolay. Büyük şırıngalar var. Eczanelerde bulunuyor.
Şiringayla alayım diyorum içinde süzgeç var cıkartamadım delikleri çok dar şırınga girmez gibi

Günay1975

Azimli Üye
Doblo
Adı
Günay akçay
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Bende değişeli 8 ay kadar oldu kutunun dibindeki hortumu çıkarın bir pet şişe keserek kutunun altına yerleştirin yaklaşık 900gr alır.Bosalttiktan sonra direksiyonu aracı çalıştırmadan sağa sola çevirin sistemdeki kalan yağı atar.1lt lik atf 2 yeter Max seviyesine kadar doldurun aracı çalıştırın yine sağa sola çevirin havayı alır eksilme olursa tamamlayın
Hortumu cıkartayım diyeçem tel kelepçe tekrar takamam ama normal vidalı kelepçe alaçam öyle deneyeçem

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Hortumu cıkartayım diyeçem tel kelepçe tekrar takamam ama normal vidalı kelepçe alaçam öyle deneyeçem
Hortumu çıkarmanız daha mantıklı olur pislik varsa eğer dolum kabında oda boşalır. Eğer yapamam diyosanız @cengaver53 abimin dediği gibi şırınga vasıyasıyla çekebilirsiniz.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Şiringayla alayım diyorum içinde süzgeç var cıkartamadım delikleri çok dar şırınga girmez gibi
Süzgeç çıkmaz şırıngayla olacak iş değil hortumu çıkartın,ona göre vidalı kelepçe alır onu takarsınız.Kutuyu komple sökmüştüm yıkayıp kurulamış yeniden takıp doldurmuştum.Hidrolik simsiyah olmuştu.